Έκθεση Ιεροραπτικής υπέρ της Εξωτερικής Ιεραποστολής

Συζητήσεις περί της Ορθοδόξου Ιεραποστολής.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Έκθεση Ιεροραπτικής υπέρ της Εξωτερικής Ιεραποστολής

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Αυτή την Παρασκευή 21 Ιουνίου 2013 στις 7.30 μ.μ. θα γίνουν τα εγκαίνια του Ιερορραφείου του Αγίου Γεωργίου Διονύσου.

Θα εκτεθούν ιερά άμφια και άλλα είδη της ιερορραπτικής τέχνης υπέρ της Εξωτερικής ιεραποστολής.

Η όλη προσπάθεια έχει ξεκινήσει επί των ημερών του π. Μάρκου Μανώλη. Κυρίες της ενορίας οι οποίες διακονούν με ζήλο, αγάπη και υπομονή εκπαιδεύθηκαν από έμπειρη ιερορράπτρια και παίρνοντας υπόλοιπα ή προσφορές υφασμάτων εξαιρετικής ποιότητος από κεντρικά καταστήματα των Αθηνών συνθέτουν αριστουργήματα.

Όλες οι κυρίες κοπιάζουν αμισθί και ότι αγοράζει ο κάθε πιστός μεταφέρεται στην εξωτερική ιεραποστολή και κυρίως στον π. Ιωνά, ιερομόναχο της ιεράς μονής Γρηγορίου Αγίου Όρους που διακονεί στην Ταϊβάν.

Οι ανάγκες εκεί είναι πολύ μεγάλες και όποιος θέλει να μάθει περισσότερα μπορεί να μπεί στο site της εξωτερικής ιεραποστολής υπό την επωνυμία Άγιος Κοσμάς http://ierapostolos.gr/

Αξίζει να επισκεφτείτε την έκθεση ιερορραφείου, η οποία θα παραμείνει ανοικτή έως τις 29 Ιουνίου από
τις 10 π.μ. έως 9 μ.μ.

+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ορθόδοξη Ιεραποστολή”