Άμεση ανάγκη προσευχής...

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Άμεση ανάγκη προσευχής...

Δημοσίευση από efthumhs »

Aπο το istologio.org...

"Νικήτας - Μαΐου 19, 2009
Σας ευχαριστούμε πολύ για τον πνευματικό αγώνα που κάνετε ακούραστα!
Ευχόμαστε ο Καλός Θεός να σας το ανταποδώσει!

Συγνώμη, αλλά σας παρακαλώ πολύ, όσοι διαβάσετε αυτό το μήνυμα, να προσευχηθείτε για τον πατέρα μου Αντρέα, ο οποίος πάσχει από καρκίνο ο οποίος βρίσκεται σε μεταστατικό στάδιο στα οστά… Την Δευτέρα 25/5/2009 μάλλον θα αρχίσει χημειοθεραπεία, επειδή η μέχρι σήμερα ορμονοθεραπεία (συνδυασμός χαπιών και ενέσεων), δεν μπορεί να τον βοηθήσει πλέον… Επειδή έχει κάνει και εγχείρηση καρδιάς-τοποθέτηση μεταλλικής αορτικής βαλβίδας-είναι δύσκολο να συνδυαστούν τα φάρμακα για την καρδιά με τα φάρμακα για τον καρκίνο. Υπάρχουν, δυστυχώς, πολλές παρενέργειες, όπως ίσως κάποιοι θα γνωρίζετε, αλλά και η αδύναμη καρδιά του δεν ξέρουμε πόσο θα αντέξει την χημειοθεραπεία… Ο Θεός οίδε…

Εάν είναι δυνατό να δοθεί το όνομα του σε ιερείς για να τον μνημονεύουν στην Θεία Προσκομιδή, θα σας είμασταν πάρα πολύ ευγνώμονες. Εύχομαι και προσεύχομαι ο Θεός να σας ευλογεί όλους και σας παρακαλώ για άλλη μια φορά, όσοι μπορείτε να πείτε ένα Κύριε Ελέησον για τον πατέρα μου.

Συγχωρέστε με, αλλά επειδή η έμφυτη αγάπη του Παναγάθου Θεού βρίσκεται μέσα σε όλους μας, η οποία αυξάνεται και καλλιεργείται ανάλογα με την προσπάθεια του καθενός από εμάς, γι` αυτό κι εγώ επικαλούμαι την Αγάπη σας και την προσευχή σας!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Εάν χρειαστέτε κι εσείς ο,τιδήποτε, οποτεδήποτε, παρακαλώ ενημερώστε μας!

Χριστός Ανέστη!!!"
magdalini
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 13, 2008 12:52 pm
Τοποθεσία: KRHTH

Re: Άμεση ανάγκη προσευχής...

Δημοσίευση από magdalini »

αγαπητε εν Κυριο αδελφε πριν 5 χρονια εχασα τον πατερα μου απο την ιδια ασθενια.Θα προσευχωμαι για κεινον και για σενα.Ο Θεος να σας δωσει δυναμη να σηκωσετε τον Σταυρο σας ως το τελος.Οποιο και αν ειναι αυτο
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: Άμεση ανάγκη προσευχής...

Δημοσίευση από vasilikirimp »

Η προσευχή μου θα είναι κοντά σας .....κουράγιο και πίστη στο Πανάγαθο Θεό μας ....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”