Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από ntinos »

Ξέχασα το βασικότερα...καλού-κακού να μας επιβεβαιώσει ο Στάθης ή κάποιος άλλος (μέσω του γέροντα) ότι είναι αυτός ο σωστός λογ/μος....αν και στο σαιτ αυτον έχει, απλά να είμαστε 100% σίγουροι.
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από nickzark »

Θα προτινα ο Στάθης που μιλάει με τον γέροντα αν γίνεται να πάρει τηλ κ να πει για την κίνηση μας. Και αν γίνεται ο διαχειριστής μας ο Νικος οπως περισυ να το βάλει το θέμα αυτό στην πρώτη σελίδα του σάιτ .για να μπορούμε να το κοινοποιήσουμε κ αλλού. Ευχαριστω εκ το προτέρων τον Στάθη κ Νίκο
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7255
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από stathisekp »

Ο λογαριασμός είναι σωστός (τουλάχιστον μέχρι τις 18/12/2015 είναι καρατσεκαρισμένο :lol: :lol: :lol: ) και σαν όνομα βγάζει ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛ.Λ.Γ.
Ο Γέρων Χρυσόστομος θα ενημερωθεί αρμοδίως.... :P
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από nickzark »

Ελήφθη κ κατανοηθη Στάθη. Οπότε ξεκινάμε. Όποιος θέλει μετά την καταβολή του οβολού του το γράφει στο θέμα αυτό για το τυπικό του μέρους
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7255
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από stathisekp »

Μη ξεχαστούμε ε?????
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από nickzark »

Βασικα Σταθη εγω περιμενα εσενα να μας πεις οτι μιλησες με τον γεροντα.Αλλα δεν πειραζει.Ας ξεκινησουμε σιγα σιγα.Ας ποσταρει ο καθενας εδω οτι κατεθεσε τον οβολο του αμα ειναι
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

Αυτό το χρόνο και σε αυτή την προσπάθεια που ανέλαβαν με την καλή τους την καρδιά κάποια αδέρφια, αντικατοπτρίζεται η δύσκολη κατάσταση από οικονομικής τουλάχιστον πλευράς που αντιμετωπίζουμε σαν λαός. Και όχι μόνο. Πολλοί έχουν χάσει κάθε διάθεση ακόμα και για την ελάχιστη επικοινωνία σε ένα χριστιανικό χώρο συζητήσεων λες και έχει πέσει σιγή που δεν θέλω να χαρακτηρίσω. Πιστεύω ότι δεν είναι αποτέλεσμα της ωρίμανσης της πνευματικότητος μας, παλαιών και νέων συμμετεχόντων, αλλά αντίθετα φαίνεται ότι όταν φύσηξε βοριάς πάγωσαν όχι μόνο οι τσέπες αλλά και οι καρδιές. Δυστυχώς αυτοί είμαστε. Μουδιάσαμε σαν λαός, και μοιάζουμε σαν τα παιδάκια που τα μαλώσανε και τους πήρανε το κουλούρι. Που είναι τα ψυχικά αποθέματα ημών των χριστιανών;
Όλοι πρνάμε δύσκολες ώρες; Θα χαιρόμουν υπερβαλλόντως αν εδώ συμμετείχαμε 100 και στα χρωστούμενά μας προσθέταμε 5 ευρώ, παρά καμιά δεκαριά ( μακάρι και τόσοι) και ας βάλουν πολλά περισσότερα ....( πιστεύω θα τους το ανταποδώσει ο Θεός αυτών των ιδίων, αλλά συλλογικά τι θα έχουμε πετύχει ; )
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από ntinos »

Μ.Δ.Κ. έγραψε:Αυτό το χρόνο και σε αυτή την προσπάθεια που ανέλαβαν με την καλή τους την καρδιά κάποια αδέρφια, αντικατοπτρίζεται η δύσκολη κατάσταση από οικονομικής τουλάχιστον πλευράς που αντιμετωπίζουμε σαν λαός. Και όχι μόνο. Πολλοί έχουν χάσει κάθε διάθεση ακόμα και για την ελάχιστη επικοινωνία σε ένα χριστιανικό χώρο συζητήσεων λες και έχει πέσει σιγή που δεν θέλω να χαρακτηρίσω. Πιστεύω ότι δεν είναι αποτέλεσμα της ωρίμανσης της πνευματικότητος μας, παλαιών και νέων συμμετεχόντων, αλλά αντίθετα φαίνεται ότι όταν φύσηξε βοριάς πάγωσαν όχι μόνο οι τσέπες αλλά και οι καρδιές. Δυστυχώς αυτοί είμαστε. Μουδιάσαμε σαν λαός, και μοιάζουμε σαν τα παιδάκια που τα μαλώσανε και τους πήρανε το κουλούρι. Που είναι τα ψυχικά αποθέματα ημών των χριστιανών;
Όλοι πρνάμε δύσκολες ώρες; Θα χαιρόμουν υπερβαλλόντως αν εδώ συμμετείχαμε 100 και στα χρωστούμενά μας προσθέταμε 5 ευρώ, παρά καμιά δεκαριά ( μακάρι και τόσοι) και ας βάλουν πολλά περισσότερα ....( πιστεύω θα τους το ανταποδώσει ο Θεός αυτών των ιδίων, αλλά συλλογικά τι θα έχουμε πετύχει ; )
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Να προσθέσω ότι σαν Χριστιανοι πρέπει να είμαστε χαρούμενοι!!...ακόμα κ στη λύπη!...όχι για τα κατορθώματά μας, αλλά για την ελπίδα που μας έδωσε ο Κύριος. Στα πρώτα Χριστιανικά χρόνια, ο Χριστιανισμός ήταν συνυφασμένος με τη χαρά!...σήμερα με τη λύπη κ το κλαψούρισμα.
υ.γ. εγώ κατέθεσα τον οβολό μου.
υ.γ.2 στο κελί αλυπίου πως πας? είναι κοντα στις Καρυες? ας μου στειλει πμ όποιος ξέρει.
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7255
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από stathisekp »

nickzark έγραψε:Βασικα Σταθη εγω περιμενα εσενα να μας πεις οτι μιλησες με τον γεροντα.Αλλα δεν πειραζει.Ας ξεκινησουμε σιγα σιγα.Ας ποσταρει ο καθενας εδω οτι κατεθεσε τον οβολο του αμα ειναι
Νίκο, έχεις δίκιο. Μίλησα με τον Γέροντα αλλά δεν πρόλαβα να το γράψω.
Μίλησα μαζί του τη Δευτέρα αργά το απόγευμα.
Μας ευχαριστεί όλους, έχουμε τις ευχές του.
ntinos έγραψε: υ.γ.2 στο κελί αλυπίου πως πας? είναι κοντα στις Καρυες? ας μου στειλει πμ όποιος ξέρει.
Είναι αρκετά κοντά Ντίνο, περνάς το Κουτλουμούσι και κατεβαίνεις προς το κελλί του Γέροντα Γαβριήλ και τη Παναγούδα. Αν θυμάμαι καλά είναι κανα δεκάλεπτο - τέταρτο από το Κουτλουμούσι.
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
Άβαταρ μέλους
trader21
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1030
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 31, 2011 4:35 pm
Τοποθεσία: Σύμος - Αθήνα

Re: Προσφορά Αγάπης Χριστουγέννων

Δημοσίευση από trader21 »

Αδέρφια, κατέθεσα τον οβολό μου...

Καλή κι Ευλογημένη Χρονιά εύχομαι σε όλους !!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”