παππάς-γιατρος στη θεσσαλονίκη, πληροφορίες

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
xeimwnia
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2006 5:00 am

παππάς-γιατρος στη θεσσαλονίκη, πληροφορίες

Δημοσίευση από xeimwnia »

Παρακαλω για τη βοηθεια σας ,
Ο αδερφος μου, καρκινοπαθής τελευταιου σταδιου, επισκεφθηκε εναν "γιατρό" παππά στη περιοχη θεσσαλονικης, του οποιου το ονομα δεν γνωρίζω και ο αδερφός μου αρνείται να μου δωσει οποιοδηποτε στοιχείο.
Θα σας πώ τι του συνέστησε να κάνει για να καταλαβετε, ας σας εκθέσω όμως τα πράγματα απο την αρχή: Οταν μάθαμε πριν απο λιγους μήνες οτι ο αδερφός μου εχει επιθετικο καρκίνο προστάτη, εκανα οτι μπορούσα να τον βοηθήσω: πολλα τηλεφωνηματα σε ειδικους γιατρους, ερευνα για τον καλυτερο ουρολογο που θα αναλαμβανε την χειρουργικη αφαίρεση του προστάτη, ατέλειωτες ωρες στο ιντερνετ ψαχνοντας βοήθεια απο ανθρωπους με το ιδιο προβλημα σε όλο τον κόσμο, θέματα διατροφής που όλοι τόνιζαν πόσο σπουδαία ήταν για την εξέλιξη της νόσου και κατέληξα επιβεβαιώνοντας το συμπέρασμα οτι και σε προστατεκτομή να προχωρήσει οπως συνέστησαν οι γιατροί που είδαν εξετάσεις-βιοψία-σπινθηρογράφημα-ακτινογραφίες και υπερηχογραφήματα, αλλα ταυτόχρονα να δώσει πολυ μεγαλη σημασια στη διατροφή του. Κρέας και ζάχαρη να μην ξαναβάλει στο στόμα του.
Μεχρι πρόσφατα ο αδερφός μου συμφωνούσε και έπραξε ανάλογα. Διάβασε και αρκετά αρθρα και βιβλία που του παρήγειλα και μαζί με τις κόρες του και ανεψιές μου τον προσέχαμε σαν παιδί.
Άρχισε να νοιώθει πολυ καλύτερα όπως μας διαβεβαίωνε.
Πριν απο μια βδομάδα ομως μας τα ανέτρεψε ολα. Μάθαμε οτι βρήκε εναν παππά που ειναι (?) και γιατρός και του ειπε να τρώει μονο κρέας και ζάχαρη, οχι μέλι και λαχανικά! Του έδωσε και κάτι σαν μέταλλο περίεργο σαν χαλκά να φοράει στο λαιμό , που σίγουρα σταυρός δεν είναι και ο αδερφός μου δεν μας αφήνει ούτε να πλησιάσουμε να δούμε τι είναι.
Επειδή αρνείται πεισματικά να μας αποκαλύψει και το όνομα αυτου του παππα-γιατρού και επειδή οπως καταλαβαίνετε όλη αυτή η μυστικοπάθεια του με βάζει σε υποψίες και κυρίως γιατι φοβάμαι και εγώ και τα παιδιά του πως κινδυνεύει η ζωή του -ίσως και η ψυχή του- απο τον μυστηριώδη "ειδικό",
Θερμά σας παρακαλώ, διαδώστε το και όποιος γνωριζει καποια πληροφορία ας μου απαντήσει εδώ ή σε μήνυμα.
Με τη βοήθεια της Παναγίας μας μαζί σας,
Σας ευχαριστώ...
Σοί μόνω ήμαρτον και το πονηρόν ενώπόν σου εποίησα
max1
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: BE

Re: παππάς-γιατρος στη θεσσαλονίκη, πληροφορίες

Δημοσίευση από max1 »

Σου έστελα π.μ.
greekboy1981
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 02, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Ευάγγελος@Κομοτηνή
Επικοινωνία:

Re: παππάς-γιατρος στη θεσσαλονίκη, πληροφορίες

Δημοσίευση από greekboy1981 »

Πρεπει να προσέχουμε διοτι υπάρχουν πολλοί απατεώνες η και ατομα που ασχολούνται με την δαιμονική τέχνη της Μαγείας .
Μονο κοντά στον Ιησού Χριστό και την Ορθόδοξη Εκκλησία θα βρούμε παρηγοριά και λυτρωση .
ο Θεός να ειναι μαζι σας αγαπητή κυρία , και με τον αδελφό σας ! Η Παναγία η Παντάνασσα να κανει το θαύμα Της και να τον θεραπευσει απο τον καρκίνο , η εστω να ελαφρύνει τους πονους του , κι αν ειναι θέλημα Κυρίου , ας τον πάρει στον Παράδεισο μαζι Της , χωρίς πόνο , οσο πιο ανωδυνα γίνεται ... Αμην
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”