για τον ΓΙΑΝΝΗ... 6 Νοεμβρίου στο Βοτανικό...

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

για τον ΓΙΑΝΝΗ... 6 Νοεμβρίου στο Βοτανικό...

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Καλός σκοπός... ελπίζω να πάει καλά για το παιδί αυτό... αλλά επίσης και να μην έχουν σκέτς ή τραγούδια που εμπαίζουν την πίστη μας.

ΤΟ ΤΡΕΝΟ ΤΟΥ ΕΚΟΨΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΑΛΛΑ ΖΕΙ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΕΙ

Πέμπτη, 25 Οκτώβριος 2012 11:19 του Θωμά Παναγιώτου
Μάρτυρες ενός τραγικού ατυχήματος ήταν το βράδυ της Τετάρτης όσοι βρέθηκαν επί της Ιερά Οδού και Κωνσταντινουπόλεως στο Γκάζι.

Όλοι μούδιασαν στην εικόνα ενός τρένου να παρασέρνει έναν νεαρό ποδηλάτη και να συνεχίζει την πορεία του, με τον νεαρό καρφωμένο πάνω του.

Ο λόγος για τον νεαρό Γιάννη Σεβδικαλή σερβιτόρο σε μαγαζί στο Γκάζι και ταλαντούχο αθλητή. Ένα παιδί με ήθος και σκληρά εργαζόμενο...

Ο Γιάννης είχε ρεπό απ το μαγαζί που δουλεύει και πήρε το ποδηλατό του να πάει μία βόλτα. Την ώρα που γύρναγε προς το σπίτι του περνώντας από τις γραμμές του τρένου στην Κωνσταντινουπόλεως, κάποιος τον χαιρέτησε, γύρισε να απαντήσει και ούτε είδε ούτε άκουσε το τρένο που ερχόταν με μεγάλη ταχύτητα και τον παρέσυρε.

Τον μετέφεραν στο νοσοκομείο Γ.Γεννηματάς και μπαίνοντας στο χειρουργείο είπε στο γιατρό «…γιατρέ μου κάνε ό,τι πρέπει αλλά σε παρακαλώ σκέψου ότι από εμένα μπαίνει το μεροκάματο στο σπίτι…».

Ο γιατρός προσπάθησε, αλλά τελικά ακρωτηρίασε και τα δυο του πόδια κάτω απ΄τα γόνατα...

Ο φίλος Γιάννης έμεινε χωρίς πόδια και χρειάζεται την στήριξη όλων μας για να καταφέρει να περπατήσει ξανά.

Ο Γιάννης σήμερα αναρρώνει στο κρεβάτι του σπιτιού του περιμένοντας να κλείσουν οι πληγές του, χαμογελά και ελπίζει ότι θα βρεθούν τα χρήματα για να βάλει προσθετικά μέλη και να μπορέσει να ξαναπερπατήσει και να φροντίζει την οικογενειά του...

Σε ένα σπίτι με ανέργους και ανήλικα παιδιά.

Οι φίλοι του διοργανώνουν μια συναυλία στις 6 Νοεμβρίου στον Βοτανικό (Ιερά Οδός & Σπύρου Πάτση) με πολλούς και σπουδαίους καλλιτέχνες, οι οποίοι δέχτηκαν να τραγουδήσουν αφιλοκερδώς, προκειμένου να βοηθήσουν.

Το εισιτήριο κοστίζει 8 ευρώ. Ένα ποσό που οι περισσότεροι μπορούμε να διαθέσουμε, για να βοηθήσουμε ένα συνάνθρωπο μας να ξανασταθεί στα πόδια του.

Στην συναυλία για τον Γιάννη συμμετέχουν οι: Φώτης Ανδρικόπουλος, Αντίπερα όχθη, Ρίτα Αντωνοπούλου, Μελίνα Ασλανίδου, Χρήστος Θηβαίος, Ματούλα Ζαμάνη, Αλκίνοος Ιωαννίδης, Δημήτρης Καρράς, Λήδα Μανιατάκου, Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Θάνος Μικρούτσικος, Πάνος Μουζουράκης, Λεωνίδας Μπαλάφας, Σταύρος Νταντούς, Βασίλης Παπακωνσταντίνου, Μίλτος Πασχαλίδης Παύλος Παυλίδης, Μιχάλης Τζουγανάκης, Υπόγεια ρεύματα, Μαριέττα Φαφούτη, Γιάννης Χαρούλης, Burger project, Georgia (Μπλε), Fundracar, Magic de spell.

http://www.agioritikovima.gr/koin%CE%BF ... aino-tou-e
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”