Αιμοδοσία

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
ntinoula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλῶν Νίκη

Δημοσίευση από ntinoula »

Ο Χριστός έδωσε όλο του το αίμα για να μας σώσει.

Ας δώσουμε κι εμείς λίγο από το δικό μας για να σώσουμε κάποιο συνάνθρωπο.

Δε μας κοστίζει τίποτα, ας μην είμαστε τόσο αρνητικοί.
Το χαμόγελο είναι το φως του προσώπου μας που δείχνει πώς η καρδιά μας είναι μέσα.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Αιμοδοσία

Δημοσίευση από Dimitris39 »

ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΕΚΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://vatopaidi.wordpress.com/2009/07/ ... %B5%CE%B9/
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
andreastsa
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 07, 2008 5:00 am

Re: Αιμοδοσία

Δημοσίευση από andreastsa »

Ένα μικρό αγόρι, ο Βασίλης – Αλκίνοος Νικομάνης νοσηλεύεται στο τμήμα Κ.Ε.Θ. του Νοσοκομείου Παίδων «Αγία Σοφία», και χρειάζεται αιμοπετάλια και αίμα.

Αίμα μπορεί να δοθεί σε οποιοδήποτε νοσοκομείο της χώρας (αρκεί να δηλωθεί ότι προσφέρεται για το συγκεκριμένο παιδί) - όμως αιμοπετάλια μπορούν να δοθούν μόνο στην αιμοδοσία του «Αγία Σοφία».

Το τηλέφωνο της αιμοδοσίας είναι 210-7703789. Ζητήστε να συνδεθείτε με το τμήμα αιμοδοσίας - για τα αιμοπετάλια επειδή έχουν περιορισμένο χρόνο ζωής, χρειάζεται να κλείσετε ραντεβού με την υπεύθυνη αιμοπεταλίων του «Αγία Σοφία».
andreastsa
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 07, 2008 5:00 am

Re: Αιμοδοσία

Δημοσίευση από andreastsa »

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ. Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΝΑΣ 27 ΧΡΟΝΟΣ ΝΕΑΡΟΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΑΙΜΑ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΟΜΑΔΑΣ.ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ..!! ΧΑΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ- ΓΕΝΙΚΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ ΑΘΗΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ,ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΔΩΡΑ ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Αιμοδοσία

Δημοσίευση από Dimitris39 »

andreastsa έγραψε:ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ. Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΝΑΣ 27 ΧΡΟΝΟΣ ΝΕΑΡΟΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΑΙΜΑ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΟΜΑΔΑΣ.ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ..!! ΧΑΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ- ΓΕΝΙΚΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ ΑΘΗΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ,ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΔΩΡΑ ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ
Αν το ειξερα πιο μπροστα αδελφε
εχθες εδωσα και μεχρι να ερθει η καρτα αιμοδοσιας θα αργησει...
εκτος και αν μπορεσουμε να παρουμε τις φιαλες που ειχα απο γερμανια εινε περιπου 30 ξεκηνισαμε την διαδικασια με τον ερυθρο σταυρο
να εισε παντως καλα
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
andreastsa
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 07, 2008 5:00 am

Re: Αιμοδοσία

Δημοσίευση από andreastsa »

Dimitris39 έγραψε:
andreastsa έγραψε:ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ. Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΝΑΣ 27 ΧΡΟΝΟΣ ΝΕΑΡΟΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΑΙΜΑ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΟΜΑΔΑΣ.ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ..!! ΧΑΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ- ΓΕΝΙΚΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ ΑΘΗΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ,ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΔΩΡΑ ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ
Αν το ειξερα πιο μπροστα αδελφε
εχθες εδωσα και μεχρι να ερθει η καρτα αιμοδοσιας θα αργησει...
εκτος και αν μπορεσουμε να παρουμε τις φιαλες που ειχα απο γερμανια εινε περιπου 30 ξεκηνισαμε την διαδικασια με τον ερυθρο σταυρο
να εισε παντως καλα
Εγώ παρέθεσα το μύνημα όπως ακριβώς μου ήρθε, καλή συνέχεια..
andreastsa
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 07, 2008 5:00 am

Re: Αιμοδοσία

Δημοσίευση από andreastsa »

O 11 χρονος ΝΙΚΟΜΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΑΛΚΙΝΟΟΣ, βρίσκεται στο τμήμα Κ.Ε.Θ. του νοσοκομείου Παίδων Αγία Σοφία, και χρειάζεται αιμοπετάλια και αίμα

Αιμα μπορεί να δοθεί σε οποιοδήποτε νοσοκομείο της χώρας (αρκεί να δηλωθεί οτι είναι για το συγκεκριμένο παιδί) – όμως αιμοπετάλια μπορούν να δοθούν μόνο στην αιμοδοσία του Αγία Σοφία.

Το τηλέφωνο της αιμοδοσίας είναι 210-7703789 και ζητάτε να συνδεθείτε με το τμήμα αιμοδοσίας – για τα αιμοπεταλια (ΜΟΝΟ για αιμοπετάλια τηλεφωνήστε ) επειδή έχουν μειωμένο χρόνο ζωής , χρειάζεται να κλειστεί ραντεβου με την υπεύθυνη...
αιμοπεταλίων του Αγ. Σοφία.


Για το αίμα δεν χρειάζεται επικοινωνία και δίνετε σε οποιοδήποτε Δημόσιο Νοσοκομείο αναφέροντας όνομα ασθενούς Νικομάνης Βασίλειος - Αλκίνοος και Κ.Ε.Θ. Αγίας Σοφίας.

Η αγγελία αυτή είναι πιστοποιημέμη και αυθεντική. Προωθήστε τη στους φίλους σας και στις ομάδες σας.
Ημερομηνία ΝΕΑΣ εξακρίβωσης ........................22-1-10
Ημερομηνία λήξης........................................ANOIKTH ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΕΩΤΕΡΑΣ ενημερωθείτε απο το blog για την ισχύ της.

http://omadahelp.blogspot.com/


Η Κατάσταση είναι εξαιρετικά σοβαρή και επείγουσα . Προωθήστε την !!!!!

Η ανάγκη αυτή θα διαρκέσει περίπου για 2 μήνες.............παρακαλώ βοηθήστε , κρατήστε την στην επικαιρότητα.
Αν υπάρχει στρατιωτικός που να μπορεί να την προωθήσει σε στρατόπεδα κ.λ.π. παρακαλώ να επικοινωνήσει ΑΜΕΣΑ ."

http://troktiko.blogspot.com/2010/01/bl ... _2426.html
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Αιμοδοσία

Δημοσίευση από aposal »

Η Γκίνη Μαρία του Ιωάννη χρειάζεται επειγόντως αίμα. Όπως μπορεί να δώσει λίγο αίμα, (οποιασδήποτε ομάδας), παρακαλώ να το στείλει στο Λαϊκό Νοσοκομείο Αθηνών, γιατί είναι μεγάλη ανάγκη.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Re: Αιμοδοσία

Δημοσίευση από lovethink »

Ένα μικρό κοριτσάκι στην Καβάλα χρειάζεται ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ αιμοπετάλια 0 αρνητικό για να σωθεί.Οι γονείς του πληρώνουν τα οδοιπορικά σε όποιον μπορεί να βοηθήσει. Το τηλ της μητέρας είναι 6937495494. Όπως ενημερώνουν το παιδί βρίσκεται στο τελευταίο στάδιο, ΕΠΕΙΓΕΙ να βρεθούν αιμοπετάλια. Διαδώστε το παρακαλω πολύ μήπως βρεθεί κάποιος να μπορεί να βοηθήσει.
Καλή Σαρακοστή
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Αιμοδοσία

Δημοσίευση από angieholi »

lovethink έγραψε:Ένα μικρό κοριτσάκι στην Καβάλα χρειάζεται ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ αιμοπετάλια 0 αρνητικό για να σωθεί.Οι γονείς του πληρώνουν τα οδοιπορικά σε όποιον μπορεί να βοηθήσει. Το τηλ της μητέρας είναι 6937495494. Όπως ενημερώνουν το παιδί βρίσκεται στο τελευταίο στάδιο, ΕΠΕΙΓΕΙ να βρεθούν αιμοπετάλια. Διαδώστε το παρακαλω πολύ μήπως βρεθεί κάποιος να μπορεί να βοηθήσει.
Δεν υπάρχει πλέον αυτή η ανάγκη.... Έχουν καλυφθεί: :8
viewtopic.php?f=23&t=15192#p177585
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”