Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από smarti »

Πρώτα ο Θεός

Λίστα ονομάτων συμμετοχής

1. Agio oros ( Νίκος)
2. panagiotisspy( Παναγιώτης)
3. stathis73 ( Στάθης)
4. dionysisgr( Διονύσης)
5.gkou (Γεωργία)
6.Evi_J ( Παρασκευή)
7.iliasgr ( Ηλίας)
8.ανωνυμος
9.stathisekp ( Στάθης)
10.aposal ( Απόστολος)
11.vasilisalt ( Βασίλης)
12.ανώνυμος
13.ανώνυμος
14.Andreasmas( Ανδρέας)
15.smarti ( Σμαρώ)
16.angieholi (Αγγελική)

17. Αθανασία
18. eleimon ( Ελπίδα)
19.toula ( Παναγιώτα)

20.Γεώργιος-Κέρκυρα ( Γιώργος)
21.max1(Μάξιμος)

22.Βagelis ( Βαγγέλης)

23.AngelsGR ( Κωνσταντίνος)
24.ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ( Απόστολος)
25.panosgreece( Παναγιώτης)
26. Ελπίδα
27. Κούλα
28. Πασχάλης

29. Κατερίνα
30.katerina (Κατερίνα)
31.Πελαγία
32.Παναγιώτης
33. nasos (Θανάσης)

Δόξα Τω Θεώ

Πρώτα ο Θεός αν είναι θέλημα Του η λίστα συνεχίζεται...
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από smarti »

Για τα παιδιά που δεν έχουν καταθέσει ακόμα, αν θέλουν ακόμα να καταθέσουν , να ξέρουν ότι τελικά την άλλη Τετάρτη πρώτα ο θεός θα πάω να κλείσω τον λογαριασμό για να εκδοθεί η επιταγή. Ελπίζω να προλάβετε παιδιά.
Το άλλο Σάββατο θα γίνει η συνάντηση στον Άγιο Φώτιο στην Κατερίνη. 7.30 το πρωί ξεκινάει η θεία Λειτουργία όπου θα κάνω και άνοιγμα και μετά κατά της 10.30 με 11 θα παραδοθούν τα χρήματα! Άντε παιδιά ελπίζω να μαζευτούμε αρκετοί και να γνωριστούμε και από κοντά!! Και μετά πάμε και κάπου για καφέ η για ψαράκι... όπου θέλετε! :8 :8
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25044
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από aposal »

Τετάρτη; Με βλέπω να πηγαίνω την Τρίτη...
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από angieholi »

Για να επαναφέρουμε το θέμα μας!!!! :8

Άλλες 2 μέρες μείνανε!!!!!!! Δόξα τω Θεώ!!!! :25 :25 :25 :25 :25 :25
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Δειλά δειλά, θάλεγα, πώς νιώθω πως ίσως νάταν καλύτερα να κρατηθεί ο λογαριασμός λίγο παραπάνω, αφενός για να καταθέσουν τον οβολό τους όσοι απ' τη λίστα δε μπόρεσαν ακόμα, αφετέρου για να γίνει λιγάκι πιό Χριστουγεννιάτικο και εορταστικό το κλίμα..
Έτσι ίσως να συμμετάσχουν και άλλοι αδελφοί και αδελφές..
Και ίσως και όλοι όσοι συνεισέφεραν ως τώρα κάτι, να προβούν σε μιά συμπληρωματική εισφορά..
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από smarti »

Παναγιώτη δυστυχώς δεν γίνεται θα έλεγα :( :( , γιατί έχουν κανονιστεί όλα με τον υπεύθυνο. Ο λογαριασμός ήταν πάνω από ένα μήνα ανοιχτός. Σήμερα ρώτησα έναν φίλο μας ο οποίος ξέρει από τράπεζες :wink: :wink: αν γίνεται , αν ακόμα καταθέσουμε και την Παρασκευή να κλείσει ο λογαριασμός και να εκδοθεί η επιταγή αυθημερόν..... και μου είπε ναι. Άρα εγώ πρώτα ο Θεός θα πάω την Παρασκευή το πρωί πριν την δουλεία να κλείσω τον λογαριασμό για να παραδοθεί μετά την θεία Λειτουργία το Σάββατο η επιταγή στον υπεύθυνο παππούλη μας! Με πληροφορία του καλού μας φίλου, έχουμε περάσει τα 1000 ευρωπουλάκια! :25 :25 :25 :25
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από panagiotisspy »

smarti έγραψε:Παναγιώτη δυστυχώς δεν γίνεται θα έλεγα :( :( , γιατί έχουν κανονιστεί όλα με τον υπεύθυνο. Ο λογαριασμός ήταν πάνω από ένα μήνα ανοιχτός. Σήμερα ρώτησα έναν φίλο μας ο οποίος ξέρει από τράπεζες :wink: :wink: αν γίνεται , αν ακόμα καταθέσουμε και την Παρασκευή να κλείσει ο λογαριασμός και να εκδοθεί η επιταγή αυθημερόν..... και μου είπε ναι. Άρα εγώ πρώτα ο Θεός θα πάω την Παρασκευή το πρωί πριν την δουλεία να κλείσω τον λογαριασμό για να παραδοθεί μετά την θεία Λειτουργία το Σάββατο η επιταγή στον υπεύθυνο παππούλη μας! Με πληροφορία του καλού μας φίλου, έχουμε περάσει τα 1000 ευρωπουλάκια! :25 :25 :25 :25
Ωραία Σμαρούλα.. :smile: :smile:
Νάναι Ευλογημένο..
Ακόμα και δύο μερούλες παραπάνω, είναι σημαντικές θα έλεγα..
Δόξα Τω Θεώ..

Νάσαι καλά Σμαρώ για την προσπάθειά σου.. :8 :8
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25044
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από aposal »

Παρακαλώ να με κοκκινίσετε
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από angieholi »

aposal έγραψε:Παρακαλώ να με κοκκινίσετε
Έχω την εντύπωση ότι οι περισσότεροι εδω μέσα, προτιμούν να σε "μαυρίσουν" (στο ξύλο) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από stathis73 »

θα πηγαίνει και με τα χρώματα της ομάδος μας,...................................εχει δίκιο η κυρία "ολα τα σφάζω ολα τα μαχαιρώνω" :mrgreen: :mrgreen:
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”