"Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
paulina
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1074
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 22, 2010 5:57 pm

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από paulina »

Αχ τι ωραία..... Μπράβο παιδιά!
Περιμένουμε πολλές λεπτομέρειες! :8 :8 :8
«Πάροικος εγώ εἰμι ἐν τῇ γῇ. Μὴ ἀποκρύψῃς ἀπ᾿ ἐμοῦ τὰς ἐντολάς Σου»
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από vasilisalt »

angieholi έγραψε: Εύχομαι ο Θεός να ευλογεί, να δίνει δύναμη και να χαριτώνει, πρώτα απ'όλα τον Νίκο-Agiooros,
χωρίς τον οποίο, τίποτα από όλα αυτά δεν θα μπορούσαν να είχαν γίνει, ούτε εμείς (ίσως) δεν θα είχαμε γνωριστεί,
και εύχομαι ο Θεός, να φωτίζει όλους εμάς και να συντηρεί στις καρδιές μας, αναμμένη την φλόγα της αγάπης,
τόσο για Εκείνον, όσο και για τον πλησίον...
Δόξα τω Θεώ! Όλα πήγαν κατ'ευχήν![/color][/b]
Πειράζει να επαναλάβω τα λόγια της Αγγελικής;;;
dimitrisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 12:53 pm

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από dimitrisgr »

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας,
που με τον τρόπο του ο καθένας βοηθά αυτόν τον χώρο.
Θα επανέλθω από Δευτέρα (λόγο δουλειάς) και έχω να πω πολλά αυτή τη φορά!
Ακούς Βασίλη, ΠΟΛΛΑ!!!
Καλό ξημέρωμα σε όλους!!!
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από stathis73 »

[quote="angieholi"]ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ !!!
και με τη βοήθεια του Θεού, ολοκληρώθηκε σήμερα με την επίσκεψή μας στο Λύρειο, ο μαραθώνιος της Αγάπης.

και φεύγοντας κάποια από τα παιδιά μας ξεπροβόδισαν με τα πιο όμορφα και μελωδικά κάλαντα που έχω ακούσει ποτέ!!!!

Τα "Καλαντα" ηταν αφιερωμενα στον Βασιλη που αναγκασε τα παιδια να τα αφιερωσουν σε αυτον ειδικα και αυτα ηταν


Ντρουλη ντρουλη ντρουλη χοντρουλη, ντρουλη ντρουλη χοντρουλη............. :mrgreen: :mrgreen:



Στη συνέχεια ακολούθησε η καθιερωμένη τράπεζα της αγάπης :mrgreen: , όπου προσωπικά ακόμα με πονάει η σιαγόνα μου....
όχι τόσο από το φαγητό.... αλλά από την ευχάριστη ατμόσφαιρα που κυριαρχούσε και τα συνεχόμενα αστεία και πειράγματα!!!

Για άλλη μια φορά η "οικογένεια" του φόρουμ έδειξε πόσο δυνατή και αγαπημένη είναι..... :8 :8

Χρειαστικαν περιπου εκατον πενηντα μελομακαρονα -60 κουραμπιεδες -120 μηλοπιτακια-160 σπανακοπιτακια και οπως πολυ σωστα ειπε η κυρια Σας αγαπαω ολους οι "ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ" του φορουμ εδειξε ποσο ΔΥΝΑΤΗ ειναι. :mrgreen: :mrgreen:

Δεν ξερω εαν η δημοσιογραφικες πληροφοριες ειναι αληθεια οι μοναχες ειπαν στον Διονυση " αυτον -ΒΑΣΙΛΗΣ- την αλλη φορα απο εδω πεισω εχει μια ταβερνα, περεστε απο εκει πρωτα και μετα καλως να ορισετε" :mrgreen:

Και καπου εκει Οι μοναχες δοξασαν Τον καλο Θεό που χορτασε ο Βασιλης και εφυγαν ολοι ευχαριστημενοι :mrgreen:
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από vasilisalt »

χα χα χα χα χα. Τι λέει ο σαλός (νο 2)!!!
Δημήτρη39 γύρνα επειγόντως να του βάλεις λίγο μυαλό!!!
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από vasilisalt »

Λοιπόν λέω να τολμήσω μια περιγραφή.
Κατά τις 12.30 όλοι στο ραντεβού λίγο έξω από το Λύρειο.
Λες και γνωριζόμασταν χρόνια υπήρξε η ζέστη που συνήθως συναντάς σε συναντήσεις παλιών συμμαθητών ή φαντάρων.
Το κομβόι ξεκινάει και μετά από λίγο περνάμε την πύλη του Ιδρύματος.
Μέσα σε δάσος διάσπαρτα υπάρχουν τα κτίσματα και οι εγκαταστάσεις. Με οδηγό την Αγγελική δεν είχαμε να φοβηθούμε τίποτα. Σε λίγο φτάσαμε στο ορφανοτροφείο.
Εγκαταστάσεις φιλικές – τίποτα το πολύ εντυπωσιακό, ταπεινές θα έλεγα – φιλόξενες σαν κατοικία μιας μεγάλης οικογένειας. Φύλακες 3 μεγάλοι κοιμισμένοι σκύλοι. Με την Αγγελική μπροστάρησα γνωρίσαμε την μοναχή αδερφή Παρθενία που μας καλοδέχτηκε και μας πρότεινε να αφήσουμε τα πραγματάκια που τους είχαμε πάει στο σαλόνι. Πρόθυμη όλη η ομάδα να κουβαλήσει τα πράγματα. Τόσο πρόθυμη που ευτυχώς που βόηθησε ο μικρός Μανούσος γιατί μάλλον θα τα παίρναμε πάλι πίσω τα πράγματα. Και όχι μόνο ο Μανούσος. Και άλλα παιδάκια ήρθαν να βοηθήσουν. Μαζί τους και ένα πιτσιρίκος με κόκκινο μπλουζάκι, που με διπλάρωσε και με ρώτησε ΄΄θα μοιράσετε δώρα;΄΄. Ναι, εννοείτε, του απάντησα…
Αφού ξεφορτώσαμε, καθίσαμε στο σαλονάκι με την αδερφή Παρθενία και περιμέναμε τον καφέ μας. Ένα ευγενέστατο αγοράκι μας σερβίρισε καφεδάκια και ο Διονύσης ανέλαβε να πει δυο κουβεντούλες για το φόρουμ μας πριν δώσουμε την επιταγή. Ενδιάμεσα ο Βασίλης έδινε τα φώτα του (τα γνωστά… αναλύσεις επί της παλαιάς αλλά βασικά επί της καινής διαθήκης κλπ).
Ο μικρός κοκκινοφορεμένος πιτσιρίκος ξαναεμφανίζεται δίπλα μου και με ξαναρωτάει χαμηλόφωνα ΄΄θα μοιράσετε και δώρα;΄΄.
Καλό το πρωτόκολλο αλλά καλύτερο όταν κοσμίως το παραβλέπουμε. Με άκρως συνωμοτικές μεθόδους έδωσα ότι καλύτερο παιχνίδι υπήρχε. Ο πιτσιρίκος έχοντας πετύχει το στόχο έφυγε τόσο χαρούμενος όσο ο Aposal όταν κάπου κάπου γράφει κανένα καλό…
Εδώ πρέπει να σημειώσω κάποια θεματάκια. Η γλυκιά Σοφία μας, κόρη του Νίκου μπήκε κατ ευθείαν στην παρέα των μικρών αγγέλων και μίλησε και κράτησε στην αγκαλιά της σχεδόν όλα τα παιδάκια. Απ την αρχη ως το τέλος της επίσκεψης. Ας την έχει πάντα καλά ο Θεός! Απίστευτη!
Η Ελπίδα εκτός των άλλων είχε φτιάξει καταπληκτικά γλυκά με εντυπωσιακές διακοσμήσεις! Αυτά τα γλυκά δεν υπάρχουν! Πραγματικά τα ζήλεψα! Όχι αστεία!
Παρότι έριξα πολλές προτάσεις στο τραπέζι, δεν δέχτηκε ούτε καν να τα δοκιμάσουμε. Τύχη βουνό τα παιδάκια!!! Έτσι μου ρχόταν να κάνω το παιδάκι!
Επίσης να πούμε, πως στα γόνατα της αδερφής Παρθενίας καθόταν για ώρα ένα δίχρονο κοριτσάκι, πραγματικός γελαστός άγγελος. Η Ελπίδα αποφάσισε να το φιλέψει με ένα μεγάλο αρκούδο αν θυμάμαι καλά, και το κοριτσάκι κατενθουσιασμένο τη ρώτησε αν είναι ο κλόουν………………….. Μαύρες πλερέζες το Ελπιδάκι. Κατ ευθείαν στο κινητό τον κομμωτή και τη μακιγιέρ!!! Οι φωνές της ακούστηκαν μέχρι το γηροκομείο απέναντι (χα χα)
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από vasilisalt »

Η κουβεντούλα με την αδερφή Παρθενία κράτησε αρκετή ώρα όση και το ελληνικό καφεδάκι με τα μελομακάρονα που μας κέρασαν. Η αδερφή φαινόταν ιδανική για τα παιδάκια. Μόνο το φωτοστέφανο της έλειπε! Ότι και να πω μοιάζει μικρό. Μας ανέλυσε τα πάντα. Το μόνο που θα πω είναι πως 12 μοναχές – ΗΡΩΙΔΕΣ – φροντίζουν 55 παιδάκια και το γηροκομείο!!! Μας ανέλυσε πως από τη συλλογή χρημάτων και πραγμάτων των Χριστουγέννων, προβλέπεται η συντήρηση τους για τους επόμενους 5 μήνες. Αυτό είναι και το βασικό τους έσοδο!!! Εκεί βέβαια νιώσαμε μια σχετική υπερηφάνεια για την προσπάθειά μας!
Σε λίγο ήρθε μια μοναχή που ήταν υπεύθυνη για τα οικονομικά και ο Διονύσης παρέδωσε της επιταγή από τον μαραθώνιο αγάπης.
Τα ευχαριστώ και οι ευχές δεκαδες, που φυσικά μοιράζονται σε όλο το φόρουμ!!!
Σε όλους σας, σε όλους μας!!!
Επιτέλους αποφασίσαμε να φύγουμε…
Κατά την έξοδο βρήκαμε τη Σοφία μέσα στα παιδάκια και έτσι και την πρόφαση να πιάσουμε κουβεντούλα με τα μικρά και πιο μεγάλα παιδάκια. Εντύπωση προκάλεσε στα παιδάκια η τοποθέτηση του Διονύση για τον οικουμενισμό (χα χα).
Για επίλογο πήραμε ως δώρο τα πιο όμορφα κάλαντα που έχουμε ακούσει ποτέ! Χριστουγεννιάτικά κάλαντα από την Κρήτη, με απαλή συνοδεία μουσικών οργάνων.
Εκεί ΄΄γόνατα΄΄ κόπηκαν, δάκρυα κύλησαν, καρδιές έσπασαν…
Τι να πούμε.
Τελικά πήγαμε να δώσουμε ή να πάρουμε;;;

Θα περιμένω την τοποθέτηση του Δημήτρη για να δω αν θα συνεχίσω.
Πρέπει να απαντήσω σε όλες τις τυχόν συκοφαντίες.

Δυο κουβέντες μόνο για τους συμμετέχοντες.

Νίκος. Λεβέντης όπως πάντα.
Σοφία. Πανέμορφη εξωτερικά αλλά βασικά εσωτερικά. Η μεγάλη αθόρυβη έκπληξη.
Κος Κώστας. Κύριος.
Αγγελική. Όλα τα (πνευματικά) λεφτά (και τα λαχεία πλέον!)
Ευθύμης. Απέρριτος, μοναδικός.
Ελπίδα. Και τα μοντέλα έχουν ψυχή και μάλιστα χριστιανική
Γιος Ελπίδας. Παρ ότι ολυμπιακός, γλυκύτατος και πλέον φιλαράκι μου
Τούλα. Ελπίζω και εύχομαι να είμαστε μαζί σε όλες τις εκδηλώσεις του φόρουμ. Μια κυρία με μεστό λόγο που σε γεμίζει σιγουριά.
Διονύσης. Φιλικός, έξυπνος, μια πραγματική εγγύηση για όλους μας
Δήμος. Φιλότιμος και καλός συνταξιδευτής γενικώς.
Οδυσσέας. Κολλητός μου. Άψογος όπως πάντα
Σωτήρης. Ήρεμη δύναμη. Χάρηκα πολύ φίλε.
Δημήτρης. Άλλος κολλητός. Μάλλον πάμε για δίδυμο. Απλά ωραίος σε όλα του.
Γιώργος, Loginos. Επίτηδες τον άφησα τελευταίο, γιατί νομίζω ήταν η έκπληξη. ΄΄Άρρωστος΄΄ φωτογράφος, επαγγελματίας θα έλεγα, φιλικός και ανοιχτός στους πάντες, με φορουμιστικό παρελθόν, παρόν και μέλλον. Να σαι καλά Γιωργάρα. Χάρηκα πολύ φίλε!
Άβαταρ μέλους
Loginos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2008 12:45 pm
Τοποθεσία: ΓΙΩΡΓΟΣ - ΑΘΗΝΑ

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από Loginos »

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ........... :102 :102 :102 :102 :104 :104 :102 :102 :102 :102
Αββά Ισαάκ του Σύρου
ΠΑΝΤΟΤΕ και δια κάθε ζήτημα να πιστεύης πως έχεις ανάγκη διδασκαλίας και εις όλην σου την ζωήν θα αποδειχθής σοφός.
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από eleimon »

Καλημερουδιαααααα.......Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ κι απο μενα σ αυτες τις 12 γλυκητατες ψυχουλες που διακονουν αγογγυστα 55 χαμογελαστα αγγελουδια.Ο Θεος να τους δινει δυναμη και κουραγιο να εκτελουν το εργο τους σωστα και ευλογημενα.

Συνεχιζω περιγραφη Βillakou,απο πλευρας δικης μου πλεον.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Πρωι πρωι κατα τις 11 δηλαδη :wink: καταφτανει το Αγγελικουλι σπιτι μου προθυμο να κουβαλησει ολη την εισοδο της πολυκατοικιας που χα γεμισει με σακουλες και σακουλακια.
Μετα απο το πρωτο σοκ που παθαινει γιατι αντιλαμβανεται οτι δε θα χωρεσουν ουτε τα μισα και μετα απο απειλες οτι θα με παει καροτσα η στο καπο αποφασιζω να ζητησω τη βοηθεια του κοινου :oops: ουπς sorry του Ευθυμη ηθελα να πω και την παροτρεινω να τον παρει τηλεφωνο.

Ως πλεον Σουμαχερ του φορουμ ο Ευθυμης καταφτανει σε 3 λεπτα εξω απ το σπιτι μου μαζι με το Σωτηρακη και αγογγυστα τα παιδια μεταφερανε οοοοοολον αυτο το συρφετο πραγματων στο αμαξι τους.
Χιλια χιλια ευχαριστω Ευθυμακο μου και Σωτηρακη ησασταν γλυκητατοι :8 :8 :8

Στο δρομο για το Λυρειο αντιλαμβανομαι κατι περιεργο μεσα στο αμαξι :28 αλλα περιμενω πως κ πως να παρουμε και την Τουλα για να το διασταυρωσω....σε λιγη ωριτσα τσουπ και το Τουλακι κουβαλωντας κι αυτο με τον αντρα της και την κουκλιτσα της μερικες σακουλιτσες τροφιμων.

Μπαινοντας στο αμαξι κι αφου μας ειχε πιασει μια λογοδιαρροια αλλο πραγμα,συζηταω με την Τουλα αυτο το παραξενο φαινομενο που αντικρυσα στο αμαξι και καταληξαμε στο συμπερασμα τελικα οτι η Αγγελικουλα ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΥΩΔΙΑΖΕΙ. Εχει φτασει αυτο το κοριτσι σε τετοια πνευματικα υψη (εκανε καλη δουλεια το καλαμι) :wink: που ευωδιαζε ολο το αμαξι μυρο....ακομα τα ρουχα μου μυριζουν να φανταστειτε... :lol: :lol: :lol:

Φτανοντας τωρα στο σημειο συναντησης συναντω πρωτο πρωτο το Δημητρακη dimitrisgr ενα γλυκητατο παιδι που στομα ειχε και μιλια δεν ειχε αυτο το παλικαρι.Δε μπορεσαμε να πουμε και πολλα γιατι στο Λυρειο τον εχασα προτιμησε τα σκυλια παρα εμας :( :( :( στη δε τραπεζα κατσαμε ο ενας στη μια ακρη και ο αλλος στην αλλη....κραταω τις ευχες του ομως σαν κορη οφθαλμου,να σαι καλα Δημητρακη μου χαρηκα παρα πολυ.

Εν συνεχεια γνωριζω το Δημο dimos ο Δημος ολα τα λεφτα τα ρεστα ομως ηταν ο νονος του Δημου ηταν το σημειο που χασαμε την μπαλα με την Τουλα και κοιταχτηκαμε γεματες απορια οταν μας ανακοινωσαν οτι το Δημο τον ειχε βαφτισει ο Οδυσσεας.Ειναι σαν να λεμε η αλεπου 100 και το αλεπουδακι 101 κατι τετοιο.... :wink: :wink:
Δημο μου ομως θα σου πω κατι λογω κρισης τωρα που αντιμετωπιζουμε μην εισαι πολυ απαιτητικος καθε Πασχα με τη λαμπαδα σου,μου κανε παραπονα ο νονος δυσκολευεται κομματακι :36 :36 :36 παρε κατι πιο οικονομικο του χρονου τον εβγαλες εκτος προυπολογισμου με τη λαμπαδα transformers παρε cormites φετος.

Λιγο αργοτερα καταφτανει ο first of all ο οικοδεσποτης του φορουμ μας,αυτο το παιδι που με μας που χει μπλεξει σιγουρα το φωτοστεφανο δε το γλυτωνει,με την γλυκητατη Σοφουλα που κερδισε τις καρδιες των παιδιων αλλα και τις δικες μας,και το συμπαθεστατο μπαμπακα του που ναι καρμπον ο Νικος.....
Εχω δηλωση φωτια απ το Διαχειρηστη μας ολοι οσοι ειναι ban τους βγαζει και τους αφηνει την εισοδο ελευθερη για βοσκη.... :wav :wav γιουρια λοιπον παλαιοημερολογιτες,πεντηκοστιανοι,ιεχωβαδες ολοι μεσα να κανουμε ενα φορουμ καραβαν σαραι... :occasion16 :occasion16

Λιγο αργοτερα σκαει μουρη ο φωτορεπορτερ του φορουμ ο Γιωργακης loginos εχοντας στα χερια του τους τριποδες,καμερες,φακους,εγω αρχισα τις ποζες ως original ψωναρα γιατι το χα υποσχεθει στον Κοτεντο οτι θα του βγαλω τις καλυτερες φωτο στη συναντηση,αυτη ομως που μου υποσχεθηκε ο Γιωργος οτι τελικα θα την κανει γιγαντοαφισα και θα μου τη χαρισει ειναι η φωτογραφια που μαι αγκαζε με το Διονυση....ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα δε το χαδει αυτο,οτι μαυτο το στριμενο αντερο θα φωτογραφιζομουνα ολο καμαρι.......σε κερδιζει ο ατιμος στο αψε σβησε.... :8 :8 :8
Τωρα ομως μιλαω για το Γιωργακη ασε το Διονυση πιο κατω θα τον στολισω,Γιωργο μου σευχαριστω παρα πολυ για το ημερολογιο που μας χαρισες απ οσο προλαβα και κοιταξα εχει καταπληκτικο υλικο μεσα,να σαι παντα καλα και να παραμεινεις παντα γλυκητατος και παντα παιδι...τις φωτογραφιες και τα ματια σου κακομοιρη μου και ειπαμε δημοσια θελω της Μονικα Μπελουτσι προσωπο... :P :P :P


Για το τελος αφησα την αφροκρεμα της συναντησης Bill-Denis το διδυμο της φωτιας και του γελιου.....
Συναντωντας το Billako κατεβαινει απ το αμαξι ως συνηθως μασουλωντας,λεγοντας μου οτι μασαει λουκουμακι :shock: φυσικα και δε τον πιστεψα βεβαια οτι θα πηγαινε θεονηστικος τοσα χλμ.....μετα απο πληροφορηση του Διονυση ομως μαθαμε οτι απο Νικαια μεχρι Λυρειο τον ταιζε πατατοκροκετες....... :? :? :? :?
Ο Διονυσης τωρα τι να πω για το Διονυση;;; :105 :105 :105 :105 που ξερω οτι αυτα που χω να πω οι φιλοι μου οι ΑντιΔιονυσιακοι θα με χλευασουν,θα με φτυσουν,θα με λιντσαρουν αλλα εγω πρεπει να το ομολογησω

Ο ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΕΙΝΑΙ Γ.... ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ....δε ξερω τι παθαινει οταν μπαινει στο φορουμ,δαιμονιζεται,τον καβαλανε τα ταγκαλακια κατιτις παθαινει παντως.Ποτε δε φανταζομουνα οτι θα εκανα τετοια ομολογια κι οχι τιποτα αλλο θα πρεπει να δωσω και δικιο τωρα στον Αποστολο και στη Σμαρω που προσπαθουσαν να με πεισουν καποτε οταν χτυπιομουν απ τα νευρα που χα μαζι του οτι ειναι καλο παιδι κι οτι οταν τον γνωριζα θ αλλαζα αμεσως γνωμη......να που ηρθε η ωρα και αλλαξα :( :( :( και τωρα με ποιον θα τσατιζομαι;.....

Τωρα εφτασε η σειρα σου Billako μου....ετσι θα σε αφηνα;
Ερωτηση Βill προς γεροντισσα: Γεροντισσα Παρθενια ποσα παιδακια εχετε;
Γεροντισσα: 55
Βill: Παιρνετε συμπληρωματα διατροφης,tonotil,ενεσεις για να τα βγαλετε περα με τοσα παιδια;
Γεροντισσα γεματη απορια: Οχι με τη δυναμη του Θεου τα μεγαλωνουμε
Βill:Eχουμε φερει μερικα δωρακια για τα παιδια,οπλα,χειροβομβιδες,μαχαιρια,σπαθια κι αλλα πολεμικα ειδη.
Γεροντισσα-εντρομη: Οχι οχι εμεις δε θελουμε τετοια παιχνιδια
Bill: Πλακα σας κανω δε σας φεραμε παιχνιδια,δυο τρια καλαζνικωφ αληθινα,4 μαγκνουμ και μερικες αυτοσχεδιες βομβες ετσι για τα πρωτα βηματα των παιδιων,για να εισελθουν στο κοσμο της βιας με το μαλακο.
Ε....οπως ηταν φυσικο η γεροντισσα εσπευσε να φωναξει την ηγουμενη γιατι δε θα τα βγαζε περα μ αυτο το μουρλοκομειο,τραβαγε τα ρασα της η ευλογημενη,δεν ηξερε ποτε μιλαγε σοβαρα και ποτε της εκανε πλακα. :lol: :lol:

Ο Βillakos απ τη στεναχωρια του που τον παρατησε η γεροντισσα απλωσε δειλα δειλα να φαει ενα μελομακαρονο και στο δρομο του κοπηκε το μισο,τοτε η Τουλιτσα εντρομη σηκωθηκε απ την καρεκλα της πηρε το αλλο μισο και τον ταισε στο στομα.....τι γλυκητατη σκηνη :8 :8 :8 :8 :8 :8 κριμα που δεν ειχε φερει τον τριποδα ο Γιωργος εκεινη την ωρα να την αποθανατησει.

Θα μπορουσα να εγραφα τοσα κι αλλα τοσα,οσο για την ταβερνα δεν εχω να καταλογισω τιποτα στο Βill εφαγε μπορω να πω σαν ανθρωπος,αφου ειχε τον ειχε στουμπωσει με τις πατατοκροκετες στο δρομο ο Διονυσης τι να φαει πια;;
Τα καλαμαρακια και το γαυρο τα εβλεπε σαν στραγαλια για το ουισκυ.....

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΕΧΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΜΑΣ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ ΠΑΡΟΛΟ ΤΟ ΧΑΜΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΑΝΑ ΚΑΙΡΟΥΣ.
Ενα επισης ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στην Αγγελικουλα τη Μοιροβλητισσα ,αυτη τη φορα ο Νικος χτυπησε φλεβα χρυσου ως συντονιστρια.....original ανθρωπος οπως τη βλεπεται εδω μεσα ετσι κι εξω καμια μα καμια διαφορα.


Τα παιδια που γνωρισα προχθες ειναι πραγματικα διαμαντια,το λεω μεσα απ την καρδια μου,και μαρτυς μου ο Χριστος.

Ο Σουμαχερ ο Ευθυμης μας γλυκητατος :8
Ο Σωτηρακης μας inaf αξιο παιδι....παρεμεινε οπως εισαι :8
Η Τουλιτσα μας....τι να πω πρωτυπο για μενα κι αυτη και η οικογενεια της :8
Ο Δημητρακης dimitrisgr αξιολατρευτος. :8
Ο Δημος κι ο νονος του ο Οδυσσεας; .......ααααχχχχ μεσα στην καρδια μου τους εβαλα :8 :8 :8 Δημο οπως ειπαμε για το Πασχα ετσι; :wink: τις φωτογραφιες με τη μικρη Μυρσινη μη ξεχασεις...
Ο Γιωργακης loginos μας κερδισε με το πρωτο καλοσωρισμα,με τα δωρα του και με το ζεστο χαμογελο. :8
Denis .....σε εξυψωσα αρκετα παροτι με περναγες για ξανθια.....με την καλη σου την κουβεντα με το καλημερα....απαιχτος,παιρνω πισω ολα οσα ειχα πει.....μεχρι να μου δωσεις λαβη για καινουρια μπινελικια.. :wink:

Βillako μου......τα μεγαλα πνευματα συναντηθηκαν τυχαιο; δε νομιζω...... :8 :8 :8 :8
Πολλα πολλα φιλακια σε ολα τα παιδια χαρηκα παρα παρα πολυ..... :8 :8
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36525
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από toula »

Tι να πω εγώ τώρα μετά από τις άψογες περιγραφές των φίλων μας και ιδιαιτέρως του Βασίλη μας ! Ο οποίος ήταν όλα τα λεφτά ! Το χιούμορ του αστείρευτο και οι ατάκες του ανεπανάληπτες ! Ο Διονύσης που αλλιώς τον περιμένεις και αλλιώς τον βλέπεις ήταν μια έκπληξη για μένα. Φιλικός και ζεστός με άψογη αίσθηση του χιούμορ και αυτός ! Ακολουθούσε τον Βασίλη στα αστεία και ομολογουμένως η παρέα δεν σταμάτησε να γελάει με όλα τα ωραία που ακούγονταν ! Χάρηκα πολύ που γνώρισα και τα άλλα παιδιά που δεν είχαμε γνωριστεί στο παρελθόν. Πραγματικά περάσαμε τέλεια ! Ήταν μια υπέροχη ημέρα που γέμισε τις καρδιές μας χαρά και αγάπη !

Να είναι καλά οι πρωτεργάτες αυτής της προσπάθειας (Νίκος, Βασίλης, Αγγελική) και όλα τα υπόλοιπα μέλη και οι φίλοι που συμμετείχαν, παρόντες και απόντες !

Καλά Χριστούγεννα με υγεία και ευτυχία σε όλους μας !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”