Κίνηση Αγάπης

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Κίνηση Αγάπης

Δημοσίευση από smarti »

Απλώς αυτό που ήθελα να πω..........είναι πριν αποφασίσετε κατι , αν μπορειτε να εχετε λιγο υπομονή και να περιμένετε..για να έχετε αλλη μια προταση, πρωτα ο Θεός...... :? :? :?
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Gewrgiosgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Φλώρινα

Re: Κίνηση Αγάπης

Δημοσίευση από Gewrgiosgr »

Γεία σου Σμαραγδή και όλη η παρέα.Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με Κύριε Ιησου Χριστέ ελέησον με να λέμε και πρόφόρικα την εύχη οσο μπορούμε ειναι πολύ καλό για μενα το λέω να το εμπεδώσει καλα το χαλασμένο μυαλουδάκι μου η Παναγία μαζι μάς
Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον.Τριάς Αγία Δόξα Σοι!
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Κίνηση Αγάπης

Δημοσίευση από smarti »

Γειά σου Γιώργο...τι κάνεις????? :8 :8 :8 :8 Μήπως μας γράφεις απο το Αγιον Ορος? Είσαι καλά???
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25044
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Κίνηση Αγάπης

Δημοσίευση από aposal »

Γειά σου Ρε Γιώργη! Να μας τα λες πιο συχνά, σε παρακαλώ!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ψυχουλα
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2324
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 11:36 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κίνηση Αγάπης

Δημοσίευση από ψυχουλα »

smarti έγραψε:Απλώς αυτό που ήθελα να πω..........είναι πριν αποφασίσετε κατι , αν μπορειτε να εχετε λιγο υπομονή και να περιμένετε..για να έχετε αλλη μια προταση, πρωτα ο Θεός...... :? :? :?

εννοειται, υπομονη οση θες!!!! κανταρια!!! (αν ειναι για να δωσω μια χαρα κανω υπομονη οταν ειναι να παρω ομως!!!! :mrgreen: )
«Όπου έρως θείος ήψατο καρδίας, εκεί φόβος ρημάτων ουκ ίσχυσε».
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Κίνηση Αγάπης

Δημοσίευση από smarti »

Πάμε για αρχονταρίκη?????? :7 :7 :7 :7
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Κίνηση Αγάπης

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Να ακούσουμε τι έχει να προτείνει η Σμαρούλα και να δούμε?

Πριν από την τοποθέτηση της Σμαρούλας, είχα συμφωνήσει με την ιδέα να απευθυνθούμε στον pilotos για να κατευθυνθούμε σε βοήθεια προς την ιεραποστολή.

Να δούμε..
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Κίνηση Αγάπης

Δημοσίευση από stathis73 »

panagiotisspy έγραψε:Να ακούσουμε τι έχει να προτείνει η Σμαρούλα και να δούμε?

Πριν από την τοποθέτηση της Σμαρούλας, είχα συμφωνήσει με την ιδέα να απευθυνθούμε στον pilotos για να κατευθυνθούμε σε βοήθεια προς την ιεραποστολή.

Να δούμε..
Καλο ειναι να παρουμε μια ομοφωνη αποφαση χωρις εγωισμους και καλο ειναι να την παρει καποιος ο οποιος εχει γνωση ολων των προτασεων και να "κρινει" αυτος που ειναι πιο χρησιμη η βοηθεια.
Μπηκα στην συζητηση αυτη γιατι βλεπω οτι τραβαει πολυ μακρια.
Η Ελεημοσυνη οταν γινεται πρεπει να ειναι οσο πιο αθορυβη ειναι δυνατον και οχι να το συζηταμε για κανενα μηνα.

Ευλογειτε
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25044
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Κίνηση Αγάπης

Δημοσίευση από aposal »

Το χιούμορ μου έγινε κατανοητό, ή πρέπει να το ερμηνεύσω;
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ψυχουλα
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2324
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 11:36 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κίνηση Αγάπης

Δημοσίευση από ψυχουλα »

stathisgrh έγραψε:
panagiotisspy έγραψε:Να ακούσουμε τι έχει να προτείνει η Σμαρούλα και να δούμε?

Πριν από την τοποθέτηση της Σμαρούλας, είχα συμφωνήσει με την ιδέα να απευθυνθούμε στον pilotos για να κατευθυνθούμε σε βοήθεια προς την ιεραποστολή.

Να δούμε..
Καλο ειναι να παρουμε μια ομοφωνη αποφαση χωρις εγωισμους και καλο ειναι να την παρει καποιος ο οποιος εχει γνωση ολων των προτασεων και να "κρινει" αυτος που ειναι πιο χρησιμη η βοηθεια.
Μπηκα στην συζητηση αυτη γιατι βλεπω οτι τραβαει πολυ μακρια.
Η Ελεημοσυνη οταν γινεται πρεπει να ειναι οσο πιο αθορυβη ειναι δυνατον και οχι να το συζηταμε για κανενα μηνα.

Ευλογειτε
ε, καλα δε το πολυσυζητησαμε ουσιαστικα σημερα ανοιξε η κουβεντα. Και φανταζομαι δε το βλεπει κανεις εγωιστικά!! οσο για το αθορυβα λιγο δυσκολο σε δημοσιο φορουμ ειμαστε!
«Όπου έρως θείος ήψατο καρδίας, εκεί φόβος ρημάτων ουκ ίσχυσε».
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”