Έκκληση αγάπης για βοήθεια

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Dimitra79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 10, 2008 8:52 pm

Έκκληση αγάπης για βοήθεια

Δημοσίευση από Dimitra79 »

Έκκληση αγάπης για βοήθεια

δημοσιεύθηκε: Τετάρτη 23 Δεκεμβρίου 2009

Η εφημερίδα "Σήμερα στη Θεσσαλονίκη", ανταποκρινόμενη πάντα στα προβλήματα των πολιτών για έκκληση βοήθειας, φέτος τα Χριστούγεννα στέκεται στο πλάι των ανθρώπων που έχουν ανάγκη και τους βοηθάει. Δίνει την ευκαιρία σε όλους εμάς να ευαισθητοποιηθούμε και να βοηθήσουμε την μικρή Μαρία - Ειρήνη. Η οποία είναι μόλις 6 μηνών και γεννήθηκε με μια σοβαρή δυσλειτουργία στην κοιλιακή περιοχή αλλά έχει όπως όλα τα παιδιά το δικαίωμα να ζήσει με υγεία και χαρά το υπόλοιπο της ζωής της.
Στην Ελλάδα δεν υπάρχει καμία θεραπεία για την περίπτωση της και η μοναδική λύση είναι η Αμερική. Για να γίνει η επέμβαση χρειάζονται 200.000 ευρώ τα οποία θα καλύψουν τα έξοδα νοσηλείας.
Η οικογένεια της μικρής Μαρίας - Ειρήνης, αδυνατεί να συγκεντρώσει το ποσό και η οποιαδήποτε βοήθεια από εμάς θα είναι σημαντική ανακούφιση στο Γολγοθά που βαδίζουν.
Ο λογαριασμός καταθέσεων είναι στην EURO BANK: 0026-0446-83-0100179595.

Οι γονείς δήλωσαν πως αν περισσέψουν χρήματα από την όλη διαδικασία δε θα τα κρατήσουν αλλά θα τα δώσουν σε ανάλογη περίπτωση που θα χρήζεται βοήθεια.

Για όποιον έχει τη δυνατότητα και θέλει να βοηθήσει τα στοιχεία της οικογένειας τα έχω και εγώ. Μπορώ με π.μ. να σας δώσω όποια άλλη πληροφορία σας χρειάζεται. Οτι μπορεί ο κάθε ένας από το υστέρημα του ας δώσει.
Γνωρισόν μοι Κύριε, οδόν εν η πορεύσομαι, ότι προς σέ ήρα την ψυχήν μου..
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Re: Έκκληση αγάπης για βοήθεια

Δημοσίευση από Teri »

Το πρόβλημα είναι και σοβαρό και η λύση του επιτακτική και επείγουσα!

Τη Δευτέρα που ανοίγουν οι τράπεζες ας κάνουμε μια προσπάθεια από τα αποθέματα της αγάπης μας....
Για ένα αγγελούδι, ένα πλάσμα του Θεού που περιμένει την αγάπη μας για να μεγαλώσει!

EURO BANK: 0026-0446-83-0100179595


:wink:
Άβαταρ μέλους
Dimitra79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 10, 2008 8:52 pm

Re: Έκκληση αγάπης για βοήθεια

Δημοσίευση από Dimitra79 »

Παιδιά, εγώ σήμερα έδωσα ένα ποσό σε πρόσωπα που έχουν κινητοποιηθεί για τον έρανο. Αν μπορείτε δώστε και εσείς κάτι. Είναι κρίμα κ τα λεφτά που χρειάζονται για την επέμβαση παρα πολλά. Το ζευγάρι είναι νέο δε μπορεί να ανταπεξέλθει.
Γνωρισόν μοι Κύριε, οδόν εν η πορεύσομαι, ότι προς σέ ήρα την ψυχήν μου..
SOCRATIS
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Παρ Δεκ 12, 2008 8:00 am

Re: Έκκληση αγάπης για βοήθεια

Δημοσίευση από SOCRATIS »

Σε ποιανου όνομα ανηκει ο λογαριασμός;Και πως μπορει καποιος να γνωριζει αν ειναι αληθινα το γεγονος αυτο.Τηλεφωνα της εφημεριδος μπορουμε να ξερουμε(εκανα αναζητηση μεσο google αλλα δεν βρηκα τιποτε);
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Έκκληση αγάπης για βοήθεια

Δημοσίευση από Dimitris39 »

SOCRATIS έγραψε:Σε ποιανου όνομα ανηκει ο λογαριασμός;Και πως μπορει καποιος να γνωριζει αν ειναι αληθινα το γεγονος αυτο.Τηλεφωνα της εφημεριδος μπορουμε να ξερουμε(εκανα αναζητηση μεσο google αλλα δεν βρηκα τιποτε);
Καλα κανεις και ρωτας αδελφε αλλα να ξερεις αφου το λεει η Δημητρα και εχει κανει καταθεσει αληθευει το γεγονος
η Δημητρα εργαζεται σε εφημεριδα και ισως θα ειθελε να κρατηση ανωνυμια
σιγουρα θα το εχει δει ποιο μπροστα
Χρονια σου πολλα
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
SOCRATIS
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Παρ Δεκ 12, 2008 8:00 am

Re: Έκκληση αγάπης για βοήθεια

Δημοσίευση από SOCRATIS »

Ευχαριστώ.Η απάντηση σου, με καλύπτει.
Χρόνια πολλά.
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Re: Έκκληση αγάπης για βοήθεια

Δημοσίευση από Teri »

Το πρόβλημα είναι και σοβαρό και η λύση του επιτακτική και επείγουσα!
Είναι πραγματική ανάγκη και δικό μας μέλος γνωρίζει προσωπικά την περίπτωση.



EURO BANK: 0026-0446-83-0100179595
Άβαταρ μέλους
Dimitra79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 10, 2008 8:52 pm

Re: Έκκληση αγάπης για βοήθεια

Δημοσίευση από Dimitra79 »

Σωκράτη, το περιστατικό που περιγράφω είναι αληθινό. Ο λογαριασμός σα πρώτο όνομα έχει της μητέρας και στη συνέχεια του πατέρα και του μωρού. Δεν μπορούνε να ανοίξουν το λογαριασμό στο όνομα της μικρής επειδή είναι ανήλικη και στη συνέχεια δε θα μπορέσουννα κάνουν ανάληψη. Η εφημερίδα δεν υπάρχει στο ιντερνετ, δεν έχει ιστοσελίδα είναι free press και όπως πολύ καλά σου είπε ο Δημήτρης εγώ εργάζομαι εκεί. Επίσης αναφέρω πως όποιος θέλει περισσότερα στοιχεία μπορώ να του τα δώσω με π.μ. διότι η οικογένεια δε θέλει να το δημοσιοποιήση στο ιντερνετ.
Γνωρισόν μοι Κύριε, οδόν εν η πορεύσομαι, ότι προς σέ ήρα την ψυχήν μου..
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25040
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Έκκληση αγάπης για βοήθεια

Δημοσίευση από aposal »

Κατέθεσα χρήματα και παρακαλώ τους αδελφούς να κάνουν το ίδιο. Το επίθετο που εμφανίζεται έχει να κάνει με χρώμα.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Έκκληση αγάπης για βοήθεια

Δημοσίευση από Dimitris39 »

aposal έγραψε:Κατέθεσα χρήματα και παρακαλώ τους αδελφούς να κάνουν το ίδιο. Το επίθετο που εμφανίζεται έχει να κάνει με χρώμα.
οκ Να σε καλα Αποστολε αυριο παμε ολοι μαζι για καταθεση να και κατι καλο που μπορουμε να κανουμε αυτες τις Χρονιαρες ημερες
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”