Συντονιστές

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Byzantine_Spirit
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από Byzantine_Spirit »

aposal έγραψε:Τα points τα παίρνεις αφού γίνεις Συντονίστρια!
Για να γίνεις, πρέπει να πληροίς τους 5 όρους που έθεσα στην αρχή, αλλά και πάλι τηρείται σειρά προτεραιότητας.
Ο Νίκος (agiooros) όταν διαβάσει το παρόν θέμα θα επιβεβαιώσει (μετ' επιτάσεως) τα γραφόμενά μου! Σαφώς και το Νο 1 είναι σημαντικό, αλλιώς δεν θα το έιχα ως Νο 1.
Πάντως έχεις ένα θετικό, ότι ήσουν μαζί μας στην περυσινή συνάντηση της Αθήνας, οπότε ο Διαχειριστής σε γνωρίζει.

Συμπερασμα : Να έρχεστε στις συναντήσεις, ιδιαίτερα σ' αυτές που μετέχει ο Διαχειριστής!


ΥΓ : Επαναλαμβάνω ότι κάνω χιούμορ, γιατί το δικό μου χιούμορ είναι και εύκολα παρεξηγήσιμο!
Συγνώμη αλλά αυτό δεν είναι σωστό και δίκαιο.
Προσωπικά δε θα το δεχόμουν κιόλας,
το να με κάνει κάποιος συντονίστρια επειδή με κάνει παρέα.
Είναι παρωπίδες αυτό αν το αντιλαμβάνεσαι.
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν έχω κάτι με τους συντονιστές του εδώ φόρουμ.
Ξεκίνησα τη συζήτηση απο περιέργεια να μάθω.
Αλλά έτσι όπως κυλάει η κουβέντα, δε μπορώ να μην εκφέρω άποψη πάνω σε αυτά που γράφεις
και που τα θεωρείς κιόλας απολύτως λογικά!
Έλεος!
«Ο λύχνος του σώματος εστίν ο οφθαλμός· εάν ουν ο οφθαλμός σου απλούς η, όλον το σώμα σου φωτεινόν έσται.»
Άβαταρ μέλους
LOCKHEART
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2008 12:00 pm
Τοποθεσία: Aπο Αθήνα αλλα τώρα Ζάκυνθο
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από LOCKHEART »

Byzantine_Spirit έγραψε: Σκάλωσα στη λέξη αντικειμενικός.
Ποιός μπορεί να ορίσει το αντικειμενικός;
Ένας ή όλοι;

Σε ευχαριστώ τα μάλα ! :wink:

H αντικειμενικότητα ορίζεται ώς προς την σωστή τήρηση των κανόνων που έχει θεσπίσει ο διαχειριστής του φόρουμ χωρίς να παρεμβαίνει η προσωπική σου άποψη όπως σου είπα ποιο πάνω ..

Δηλαδή : Αν είμαι συντονιστής και ο κανόνας που έχω αναλάβει να τηρω λέει μεταξύ άλλων να προειδοποιώ κάποιον που βρίζει θα το κάνω σωστά με πμ, αν πχ αυτός που βρίζει δεν τον χωνεύω για χ, ψ λόγους και δεν τον προειδοποιήσω και τον διαγράψω αυτό σημαίνει οτι κάνω κατάχρηση του δικαιώματος μου σαν συντονιστής με προσωπικό εμπαιγμό άρα δεν ειναι αντικειμενικός όσο αφορά την σωστή και αντικειμενική λειτουργία τήρησης των κανόνων.:)


Απλα να σε ανημερώσω ότι όλα αυτά που σου λέω ειναι απο την μία προσωπικές αποψείς που περιέχουν κάι κάποιο βαθμό εμπειρίας και απο άλλα φόρουμ τόσα χρόνια στο νετ. Το πως λειτουργούν εδώ δεν το γνωρίζω περι points κλπ
I prefer nothing than something bad
Μακάριοι οι καθαροί τη καρδία, ότι αυτοί τον Θεόν όψονται
Άβαταρ μέλους
Byzantine_Spirit
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από Byzantine_Spirit »

LOCKHEART έγραψε:H αντικειμενικότητα ορίζεται ώς προς την σωστή τήρηση των κανόνων που έχει θεσπίσει ο διαχειριστής του φόρουμ χωρίς να παρεμβαίνει η προσωπική σου άποψη όπως σου είπα ποιο πάνω ..

Δηλαδή : Αν είμαι συντονιστής και ο κανόνας που έχω αναλάβει να τηρω λέει μεταξύ άλλων να προειδοποιώ κάποιον που βρίζει θα το κάνω σωστά με πμ, αν πχ αυτός που βρίζει δεν τον χωνεύω για χ, ψ λόγους και δεν τον προειδοποιήσω και τον διαγράψω αυτό σημαίνει οτι κάνω κατάχρηση του δικαιώματος μου σαν συντονιστής με προσωπικό εμπαιγμό άρα δεν ειναι αντικειμενικός όσο αφορά την σωστή και αντικειμενική λειτουργία τήρησης των κανόνων.:)


Απλα να σε ανημερώσω ότι όλα αυτά που σου λέω ειναι απο την μία προσωπικές αποψείς που περιέχουν κάι κάποιο βαθμό εμπειρίας και απο άλλα φόρουμ τόσα χρόνια στο νετ. Το πως λειτουργούν εδώ δεν το γνωρίζω περι points κλπ
Τα λές μια χαρά, είσαι κατατοπιστικότατος
και εν ολίγοις με καλύπτεις πλήρως με τις επεξηγήσεις σου,
δίχως να μου αφήνεις κενά.
Για το εδώ φόρουμ όμως, θα ήθελα να μάθω ιδιαιτέρως.
Δε βλέπω όμως πρόθυμο κάποιον απο τους συντονιστές προς ώρας,
να μπαίνει και να μου απαντήσει με σαφήνεια.
2-3 πραγματάκια είναι να απαντηθούν.
Κουκιά μετρημένα.
Δεν επιδέχεται φιλοσφία η συζήτηση, είναι απλούστατη.
Θα περιμένω όταν θα έχουν χρόνο οι συντονιστές
(γιατί μπορεί να μην έχουν τώρα ασχολούμενοι και με άλλα θέματα)
να μου απαντήσουν λεπτομερώς.
«Ο λύχνος του σώματος εστίν ο οφθαλμός· εάν ουν ο οφθαλμός σου απλούς η, όλον το σώμα σου φωτεινόν έσται.»
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από iliasgr »

κανουμε και χουμορ Αοστολε? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ελεησον με ο Θεος
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από vasilikirimp »

Πολύ ενδιαφέρον.......

Ειδικά το θέμα με τα Points , Απόστολε είσαι κορυφή , αλλά έχω δυο - τρεις απορίες....

α. Ποιος βλέπει ποια είναι τα καινούργια μέλοι έχουν έρθει κατόπιν παρότρυνσης δικής μου :
β. Σε ποιον θα απευθυνθώ .....να μου δώσει Points που κάνω απεγνωσμένες προσπάθειες να βάλω κάποιους σε μπάν;
γ. Εγώ που είμαι το πιο συμπαθητικό :angryfire άτομο στο φόρουμ τα δικά μου Points ποιός τα παίρνει;
δ. και όσοι προσπαθούν να βγάλουν εμένα σε μπάν , χεχεχεχεχεχ , και δε τα καταφέρνουν δε θα πρέπει να πάρω +Points για την αντοχή μου;;

Και το κυριότερο ....πως γίνεσαι κολλητή με το διαχειριστή ;;; Να αρχίσω να στέλνω πμ ;;;

Εάν δημιουργηθεί στήλη ΚΟΥΣΚΟΥΣ που το βλέπω να γίνεται - πιστεύω ότι αυτή η θέση της γενικής συντονίστριας μου αρμόζει......κύριε διαχειριστά ....θα στείλω και πμ για την υποψηφιότητά μου !!!

Εσύ γλυκέ μου Λόκχαρτ σου ταιριάζει η θέση του συντονιστή επι θεμάτων .......... ο Doctor Ruth απαντά!!!

Σας φιλώ .............. :oops: :oops:
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από eleimon »

vasilikirimp έγραψε:Πολύ ενδιαφέρον.......

Ειδικά το θέμα με τα Points , Απόστολε είσαι κορυφή , αλλά έχω δυο - τρεις απορίες....

α. Ποιος βλέπει ποια είναι τα καινούργια μέλοι έχουν έρθει κατόπιν παρότρυνσης δικής μου :
β. Σε ποιον θα απευθυνθώ .....να μου δώσει Points που κάνω απεγνωσμένες προσπάθειες να βάλω κάποιους σε μπάν;
γ. Εγώ που είμαι το πιο συμπαθητικό :angryfire άτομο στο φόρουμ τα δικά μου Points ποιός τα παίρνει;
δ. και όσοι προσπαθούν να βγάλουν εμένα σε μπάν , χεχεχεχεχεχ , και δε τα καταφέρνουν δε θα πρέπει να πάρω +Points για την αντοχή μου;;

Και το κυριότερο ....πως γίνεσαι κολλητή με το διαχειριστή ;;; Να αρχίσω να στέλνω πμ ;;;

Εάν δημιουργηθεί στήλη ΚΟΥΣΚΟΥΣ που το βλέπω να γίνεται - πιστεύω ότι αυτή η θέση της γενικής συντονίστριας μου αρμόζει......κύριε διαχειριστά ....θα στείλω και πμ για την υποψηφιότητά μου !!!

Εσύ γλυκέ μου Λόκχαρτ σου ταιριάζει η θέση του συντονιστή επι θεμάτων .......... ο Doctor Ruth απαντά!!!

Σας φιλώ .............. :oops: :oops:

Τι τορπιλες ειναι αυτες που πετας αδελφουλα μου :P :P :P
:8 :8 :8 :8 :8 :8 :8
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από vasilikirimp »

Τι τορπιλες ειναι αυτες που πετας αδελφουλα μου :P



Τι είπα ;;;
Βρε , πλάκα κάνω.......................

αλλά μια κουσκουδιάρικη γωνιά θα μου πήγαινε ..................
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από eleimon »

Ολες οι σοβαρες δηλωσεις γινονται μεταξυ σοβαρου και αστειου :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Λοιπον τι θα γινει με τη φωτο σου?
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
Άβαταρ μέλους
theodora
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: https://theomezcrochet.blogspot.com/
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από theodora »

Τα κριτήρια με τα οποία επιλέγει η εκάστοτε διαχείρηση τους «βοηθούς-χωροφύλακες» του εκάστοτε φόρουμ δεν τα γνωρίζω.
Το βασικότερο για μένα έτσι όπως τα έχω αντιληφθεί μέχρι στιγμής είναι να διαθέτει ταυτοχρόνως πολύ χρόνο καθ΄όλη την διάρκεια του 24ώρου και να είναι «χαμηλών τόνων» (να καταθέτει την άποψή του χωρίς εμμονή).
Για το συγκεκριμένο φόρουμ θα προσθέσω πως θα πρέπει να έχει πολύ μεγάλο στομάχι, ακούραστα μάτια, καθόλου θυμό ή νεύρα, να προσεύχεται πριν απαντήσει σε οποιοδήποτε θέμα (πράγμα που σαν μέλος ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ δεν το έκανα), και να ξεχάσει την λέξη «φίλος» και την «φιλική» διάθεση απέναντι σε μέλη και σε θέματα διότι αυτομάτως θα γεννηθεί και η λέξη «εχθρός» και «εχθρική» διάθεση απέναντι σε άλλα μέλη. (γιατί να υπάρχουν οι "φίλοι" όταν δεν υπάρχουν οι "εχθροί" ? )

Επίσης να «ξεχάσει» κατά πολύ τις προσωπικές του απόψεις και θέσεις και να αρκείται στις απόψεις μελών που τον εκφράζουν. Και εάν δεν έχει γραφτεί από κάποιον άλλον η δική του άποψη σε ένα θέμα, τότε να την καταθέτει.
Να προσπαθεί δηλαδή τον χρόνο που διαθέτει να τον χρησιμοποιεί για τον συντονισμό καθαρά και όχι για την δική του «ικανοποίηση».
Προσωπικά έχω ζοριστεί αμέτρητες φορές, αλλά εκ των υστέρων αντιλαμβάνομαι πως φταίνε οι «παθήσεις» μου και όχι το φόρουμ.
Όσο για τα points μακάρι να ήταν τόσο εύκολο!!! Έχω ζητήσει αρκετές φορές από τον διαχειριστή να τα καταργήσει γιατί αισθάνομαι σαν πωλήτρια!!! (Λυπάμαι agiooros που σε εκθέτω αλλά ...) Και όταν μπορέσεις σε παρακαλώ να εξηγήσεις ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ η Teri έχει 3πλάσια (!!!!!!!!) points από μένα!!! (δεν έχω κάτι μαζί σου καλή μου Teri)

Αυτά σε γενικές γραμμές από μένα. Για λεπτομέρειες απευθυνθείτε αποκλειστικά στο agiooros.
8)
Τον μόνον που μπορεί ν΄αγαπήσεις είναι ο Θεός.
Τους ανθρώπους τους αγαπάς γιά να τους πας ή για να σε πάνε στο Θεό.
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από Teri »

theodora έγραψε: ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ η Teri έχει 3πλάσια (!!!!!!!!) points από μένα!!! 8)
Όσο κι αν σου κάνει εντύπωση....μ' αυτά γεννήθηκα!!! 8) 8) 8)

Σοβαρά τώρα, νομίζω ότι ο Σπύρος ανέλυσε τόσο καλά το θέμα που δεν χωράει κάτι άλλο. (και εύγε theodora που βρήκες και συμπλήρωσες!!!)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”