Συντονιστές

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

g_aggelos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1474
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 24, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Άγγελος @ Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από g_aggelos »

Χριστός Ανέστη αδέλφια μου...

Θα μου επιτρέψετε να πω την γνώμη μου, ως πρώην (αποτυχημένος) Συντονιστής του φόρουμ?

Κατ΄ αρχήν να πω ότι ο Νίκος μας, ζητάει μόνο το καλό των επισκεπτών μας και φροντίζει όπως βλέπουμε όλοι μας γι΄ αυτό, με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Φυσικά η επιλογή των Συντονιστών γίνεται μόνο από τον Νίκο και αφού το συζητήσει με τους υπόλοιπους συντονιστές (γιατί πάντα ζητάει την γνώμη και των υπολοίπων), γίνεται η τελική πρόταση.

Προσόντα δεν ξέρω αν χρειάζονται, πλην της ψυχραιμίας για την αντιμετώπιση της καθημερινότητας του φόρουμ μας.
Νομίζω ότι για να πάρει αυτήν την απόφαση, βασικότερο από όλα είναι να χρειάζεται Συντονιστής. Να υπάρχει δηλαδή "θέση" κενή για να αρχίσει να το σκέφτεται.
Αν χρειάζεται, τότε απλά από την πείρα του στο φόρουμ, και από ότι διαβάζει μέσα σε αυτό, βλέπει ποιος θα μπορούσε να βοηθήσει στην δύσκολη αυτή εργασία. Φυσικά μπορεί κάποια στιγμή να κάνει και λάθος επιλογή, όπως έγινε με εμένα. Με επέλεξε τότε (βέβαια εκείνον τον καιρό δεν είχε και πολλές επιλογές μιας και είμαστε τρεις και ο κούκος στο φόρουμ), αλλά στην πορεία και με το μεγάλωμα του φόρουμ και των συζητήσεων, αποδείχθηκα πολύ λίγος και καθόλου ψύχραιμος γι΄αυτήν την δουλειά, οπότε και αποχώρισα.

Δεν υπάρχουν κλίκες σε αυτό το θέμα παιδιά. Δεν σηκώνει κλίκες η προσοχή αυτού του φόρουμ. Είναι ένα φόρουμ που μιλάμε για τον Χριστό μας, και πρέπει να το βλέπουμε με αγάπη. Και πιστεύω ότι οι Συντονιστές μας τα καταφέρνουν πολύ καλά στο κομμάτι αυτό.

Συγχωρέστε με για την πολυλογία μου....

Ελπίζω να κάλυψα (έστω και λίγο) την ερώτηση που έχει θέσει η αδελφή μας Byzantine_Spirit.
koga
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 3:36 pm
Τοποθεσία: Kωστας

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από koga »

Αnni te



Εμενα παντως μου θυμισατε την mway
Ermite
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 03, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Βόλος-Θεσσαλονίκη-Πάτρα-Αίγιο

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από Ermite »

Byzantine_Spirit έγραψε:
LOCKHEART έγραψε:Σε αυτό το ερώτημα καλό είναι να σου απαντήσει κάποιος συντονιστής
Το ελπίζω, αν έχουν την διάθεση. :105
LOCKHEART έγραψε:Τώρα αν η ομάδα έχει θεσπίσει στο εκάστοτε φόρουμ και κάποια ξεχωριστά κριτήρια δεν το γνωρίζω..
Αν γίνεται να τα μάθουμε καλό θα ήταν.
LOCKHEART έγραψε:Αν κάποιος αποχωρήσει ....
Πολύ σωστό και μέσα στα λογικά πλαίσια καλής λειτουργίας το βρίσκω κι αυτό επίσης.
LOCKHEART έγραψε:ο Συντονιστής πρέπει να τηρείς του κανόνες με σωστό τρόπο και συμπεριφορά να έχει χρόνο να ελέγχει και να επεμβαίνει και φυσικά να ειναι αντικειμενικός ....
Σκάλωσα στη λέξη αντικειμενικός.

Σε ευχαριστώ τα μάλα ! :wink:
Σπιριτάκι είσαι πολύ σχολαστική και ..πολύ σοβαρή! (αλλα και αργόστροφη).
Ο Απόστολος στο έγραψε με μεγάλα γράμματα: Να πηγαίνεις στις συναντήσεις!
Εκεί, αν δεν έχεις όρεξη να γίνεις ο λακές του Νίκου, θα σου ανοίξει η όρεξη γιά το τσιμπούσι και προπαντός γιά το αθώο γέλιο και την άδολη χαρά, ανθρώπων του Θεού.
Κατά τα άλλα, γράφε τις σκέψεις σου στο Φόρουμ και μη ζητάς δόξες ..και μπελάδες..
Άβαταρ μέλους
Byzantine_Spirit
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από Byzantine_Spirit »

Ermite έγραψε:Σπιριτάκι είσαι πολύ σχολαστική και ..πολύ σοβαρή! (αλλα και αργόστροφη).
Ο Απόστολος στο έγραψε με μεγάλα γράμματα: Να πηγαίνεις στις συναντήσεις!
Εκεί, αν δεν έχεις όρεξη να γίνεις ο λακές του Νίκου, θα σου ανοίξει η όρεξη γιά το τσιμπούσι και προπαντός γιά το αθώο γέλιο και την άδολη χαρά, ανθρώπων του Θεού.
Κατά τα άλλα, γράφε τις σκέψεις σου στο Φόρουμ και μη ζητάς δόξες ..και μπελάδες..
Κοίταξε όλες μου τις απαντήσεις σε αυτό το θέμα,
όποτε ευκαιρείς και έχεις τη διάθεση,
και θα καταλάβεις
ότι ούτε δόξες θέλω μα ούτε και μπελάδες.
Αλήθεια θέλω μόνο και όχι μισόλογα.
(το Σπιριτάκι μου άρεσε πάντως :smile: )
«Ο λύχνος του σώματος εστίν ο οφθαλμός· εάν ουν ο οφθαλμός σου απλούς η, όλον το σώμα σου φωτεινόν έσται.»
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25042
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ

Δημοσίευση από aposal »

Χριστός Ανέστη!
Αυτό το περί συναντήσεων ήταν χιούμορ, όπως και όλα τα άλλα που έγραψα (περί points κλπ)! Αν θέλουν, αυτοί που ξέρουν, μπορούν να γράψουν με ποια κριτήρια αποφασίζεται κάποιος να γίνει συντονιστής. Ελικρινά θεωρώ ότι ο εαυτός μου δεν άξιζε, γιατί περισσότερο "παρλάρει" παρά γράφει επί της ουσίας.
Υπάρχουν μέλη εδώ μέσα που έχουν πολύ περισσότερες γνώσεις και καλύτερη αντίληψη (δεν θέλω να τους διαφημίσω) από εμένα και δεν είναι συντονιστές.
τεσπα!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”