chat room

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

anastasios
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2005 5:00 am

chat room

Δημοσίευση από anastasios »

ok xristo
eyxaristo poli
vfilip
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 21, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από vfilip »

Υπάρχει μια καινούρια ιστορία στο Skype όπου ονομάζεται Skypecast ορίζεις μια ώρα π.χ. αύριο 13:00 και όσοι θέλουνε μπαίνου μέσα την συγκεκριμένη ώρα και μιλάνε όλοι μαζί . Προυποθέτει ADSL και Skype . αξίζει να το προσπαθήσει όποιος ενδιαφέρεται . Θεωρητικά θα μπορούσαν να γίνουν και live ομιλίες έτσι .. Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει .
xenos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από xenos »

Υπάρχουν ήδη ορθόδοξα κανάλια στο irc. Στο grnet υπάρχει το #orthodox όπου μπαίνουν κυρίως Έλληνες. Δεν γίνονται συχνά καλές συζητήσεις όμςσ κι αυτές δεν λείπουν. Επίσης υπάρχει το αντίστοιχο κανάλι (#orthodox) στο undernet. Εκεί μπαίνουν κυρίως ξένοι από όλο τον κόσμο. Προσωπικά μου έχει κανει τρομερή εντύπωση ο ζήλος κάποιων που ανήκαν (ή ανήκουν) σε διαφορετικά δόγματα και ανακάλυψαν την ορθοδοξία ψάχνοντας. Οχι μόνο εντυπωσιάστηκα αλλά και ελέγχθηκα...
g_aggelos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1474
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 24, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Άγγελος @ Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από g_aggelos »

vfilip έγραψε:Υπάρχει μια καινούρια ιστορία στο Skype όπου ονομάζεται Skypecast ορίζεις μια ώρα π.χ. αύριο 13:00 και όσοι θέλουνε μπαίνου μέσα την συγκεκριμένη ώρα και μιλάνε όλοι μαζί . Προυποθέτει ADSL και Skype . αξίζει να το προσπαθήσει όποιος ενδιαφέρεται . Θεωρητικά θα μπορούσαν να γίνουν και live ομιλίες έτσι .. Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει .
Το skype σε μένα παίζει με τρομερή καθυστέρηση στον ήχο. Αυτό το κάνει από δυσλειτουργικό μέχρι άκρως σπαστικό.... Πάντως είναι καλή λύση για γραμμές με υψηλή ταχήτητα. Εγώ ειμαι με 384... :(
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Domna »

Idou ena orthodokso forum :

http://www.orthodoxia.invisionplus.net
vfilip
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 21, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από vfilip »

g_aggelos έγραψε:
vfilip έγραψε:Υπάρχει μια καινούρια ιστορία στο Skype όπου ονομάζεται Skypecast ορίζεις μια ώρα π.χ. αύριο 13:00 και όσοι θέλουνε μπαίνου μέσα την συγκεκριμένη ώρα και μιλάνε όλοι μαζί . Προυποθέτει ADSL και Skype . αξίζει να το προσπαθήσει όποιος ενδιαφέρεται . Θεωρητικά θα μπορούσαν να γίνουν και live ομιλίες έτσι .. Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει .
Το skype σε μένα παίζει με τρομερή καθυστέρηση στον ήχο. Αυτό το κάνει από δυσλειτουργικό μέχρι άκρως σπαστικό.... Πάντως είναι καλή λύση για γραμμές με υψηλή ταχήτητα. Εγώ ειμαι με 384... :(

Ξέχασα να σας πώ ότι SKYPE & ΟΤΕ είναι ασυμβίβαστα ! Ο ΟΤΕ μπλοκάρει το SKYPE διότι το θεωρεί ανταγωνιστικό του :!:
Στην Ελλάδα ζούμε ... και το μονοπώλιο είναι δεδομένο .

Για αυτό και εγώ άλλαξα και το γύρισα εξ ολοκλήρου VIVODI .
creative256
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 03, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από creative256 »

STO GRNET yparxei #orthodox #orthodoxia #ecclesia #g.o.x #athos

sto undernet #orthodox opou mpainoun kurios servoi roumanoi kai ligostoi ellines

forums:http://www.orthodoxchristianity.net/forum

to irc einai meso pou to exoume sxedon oloi .
kai to msn i to yahoo .
as grapsei o ka8enas ti exei kai na vroume mia koini platforma

*multimessenger miranda * msn-irc-yahoo-icq
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Christos »

Domna έγραψε:Idou ena orthodokso forum :

http://www.orthodoxia.invisionplus.net
Δόμνα, το ζητούμενο εδώ είναι ένα Chat οχι Forum. :wink:
Εικόνα
anastasios
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2005 5:00 am

chat room

Δημοσίευση από anastasios »

Ανακοινώνω ότι από σήμερα στον server GRNET έχω το κανάλι #athos στο οποίο μπορείται να μπείτε και να συνομιλήτε για θρησκευτικά θέματα.Οποιαδήποτε παρατήρηση ή σχόλια για το site γίνονται δεκτά στο e-mail taspro@otenet.gr. Για να μπείτε στο κανάλι πρέπει να συνδεθήτε στον Grnet μέσω του MIRC. Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία επικοινωνήστε μαζί μου στο taspro@otenet.gr


Ευχαριστώ :D
ix8ys
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Τρί Μάιος 30, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από ix8ys »

Ελπίζω πραγματικά να πετύχει! Θα συνδεθώ μάλιστα σε λίγο :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”