chat room

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

ix8ys
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Τρί Μάιος 30, 2006 5:00 am

chat room

Δημοσίευση από ix8ys »

Καλησπερίζω την παρέα….

Αλήθεια, έχετε σκεφτεί να φτιάξετε ένα chat room στο irc;

Παρατηρώ ότι όταν είμαι μέσα στις ιστοσελίδες σας κάθε τόσο μπαινοβγαίνουν άνθρωποι που θα ήθελα να πω ένα «Γεια χαρά, τι κάνετε;», να γνωριστώ καλύτερα και να συζητήσω και να ανταλλάξω ιδέες μαζί τους.

Αν νομίζετε ότι κάτι τέτοιο θα βοηθούσε καλύτερα την παρέα μας, μπορώ να σας βοηθήσω με την εμπειρία μου (αν και έχω να ασχοληθώ με το irc κάτι χρόνια) :)
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: chat room

Δημοσίευση από Christos »

ix8ys έγραψε:Καλησπερίζω την παρέα….

Αλήθεια, έχετε σκεφτεί να φτιάξετε ένα chat room στο irc;

Παρατηρώ ότι όταν είμαι μέσα στις ιστοσελίδες σας κάθε τόσο μπαινοβγαίνουν άνθρωποι που θα ήθελα να πω ένα «Γεια χαρά, τι κάνετε;», να γνωριστώ καλύτερα και να συζητήσω και να ανταλλάξω ιδέες μαζί τους.

Αν νομίζετε ότι κάτι τέτοιο θα βοηθούσε καλύτερα την παρέα μας, μπορώ να σας βοηθήσω με την εμπειρία μου (αν και έχω να ασχοληθώ με το irc κάτι χρόνια) :)
Το θέμα αυτό έχει τεθεί και στο παρελθόν αλλά προσκρούει στο ότι αυτό το εγχείρημα χρειάζεται 24ωρη επιτήρηση την οποία δεν μπορούμε να εξασκήσομε. Ο χρόνος μας είναι πολύ περιορισμένος σε βαθμό που μόλις και μετά βίας ελέγχομε το forum συζήτησης ως συντονιστές...
Εάν θέλεις να επικοινωνίσεις περισσότερο με κάποιο εκ των μελών του ιστοχώρου, μπορείς να του στείλεις Προσωπικό Μήνυμα.
Εικόνα
ix8ys
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Τρί Μάιος 30, 2006 5:00 am

Re: chat room

Δημοσίευση από ix8ys »

Christos έγραψε:Το θέμα αυτό έχει τεθεί και στο παρελθόν αλλά προσκρούει στο ότι αυτό το εγχείρημα χρειάζεται 24ωρη επιτήρηση την οποία δεν μπορούμε να εξασκήσομε.
Γιατί χρειάζεται 24ωρη επιτήρηση; Μάλλον εννοείς για να μην μπαίνουν ενοχλητικοί και αρχίζουν τις χυδαιότητες; Αν είναι αυτό, πιστεύω ότι δεν είναι και τόσο σημαντικό: Αν μπουν ενοχλητικοί την ώρα που είναι κάποιος στο chat που μπορεί να τον κάνει ban\kick, θα τον κάνει και δεν θα ξαναμπεί. Αν μπει την ώρα που στο chat υπάρχουν απλοί χρήστες, τότε.... άστε τον να βρίζει ή ακόμη καλύτερα συζητήστε μαζί του και προσπαθήστε να του δώσετε να καταλάβει ότι αυτό που κάνει δεν έχει νόημα. Ξέρεις, πόσοι ενοχλητικοί μπαίνουν σε chat rooms του στυλ: olympiakos, pao, nd, pasok, kke; Όμως αυτά τα chat rooms υπάρχουν και καθημερινά δέχονται πολλους επισκέπτες.... Εξάλλου υπάρχουν και τα bots :)
Christos έγραψε:Ο χρόνος μας είναι πολύ περιορισμένος σε βαθμό που μόλις και μετά βίας ελέγχομε το forum συζήτησης ως συντονιστές...
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δυστυχώς στην εποχή που ζούμε όλα τρέχουν με ιλλιγιώδη ρυθμό και εμείς δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε σχεδόν τίποτα….
Christos έγραψε:Εάν θέλεις να επικοινωνίσεις περισσότερο με κάποιο εκ των μελών του ιστοχώρου, μπορείς να του στείλεις Προσωπικό Μήνυμα.
Ναι, αλλά η ζωντανή επικοινωνία είναι ομορφότερη και αποδοτικότερη....

Τέσπα, δεν θέλω να σας ζαλίζω με δικές μου ανάγκες για επικοινωνία :) Απλά πρότεινα κάτι.....
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2728
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agiooros »

Εγώ προτείνω να κανουμε εναν λογαριασμο στο msn η στο Google Talk η στο Skype και να έχουμε μια online ομιλία. Δεν ξέρω ποιον απο ολους τους Messenger να χρησιμοποιησουμε.
ix8ys
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 370
Εγγραφή: Τρί Μάιος 30, 2006 5:00 am

Re: chat room

Δημοσίευση από ix8ys »

Christos έγραψε:Το θέμα αυτό έχει τεθεί και στο παρελθόν αλλά προσκρούει στο ότι αυτό το εγχείρημα χρειάζεται 24ωρη επιτήρηση την οποία δεν μπορούμε να εξασκήσομε.
Α, ξέχασα, νομίζω ότι υπάρχουν και private chat rooms στο irc.... :)
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: chat room

Δημοσίευση από Christos »

ix8ys έγραψε: Α, ξέχασα, νομίζω ότι υπάρχουν και private chat rooms στο irc.... :)
Τότε φτυάξε ένα, ενημέρωσε μέσω του εδώ Forum όσους τυχών ενδιαφέρονται και αν προχωρήσει προχώρησε. :?

Απλά εγώ προσωπικά δεν έχω τον χρόνο γιαυτό.
:(
anastasios
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2005 5:00 am

chat room

Δημοσίευση από anastasios »

mporo ego na dimioyrgiso ena chat room sto irc kai na to epiblepo 24 ores to 24 oro meso kapion idikon programmaton ta rompotakia mporoyme na apofigoyme tixon brises i oti dipote alllo ama thelete peite moy me tin adeia toy diaxeiristi na to proxoriso
Άβαταρ μέλους
ntinoula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλῶν Νίκη

Δημοσίευση από ntinoula »

Κατά τη γνώμη μου, σίγουρα να είναι private το κανάλι (αν γίνει στο irc). Αν ευδοκιμήσει, είναι καλή ιδέα.
Το χαμόγελο είναι το φως του προσώπου μας που δείχνει πώς η καρδιά μας είναι μέσα.
andronikos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Περιστέρι

Δημοσίευση από andronikos »

Για να λήψουν τα .......περίεργα
ntinoula έγραψε:Κατά τη γνώμη μου, σίγουρα να είναι private το κανάλι (αν γίνει στο irc). Αν ευδοκιμήσει, είναι καλή ιδέα.
Αββά Ισαάκ του Σύρου
ΠΑΝΤΟΤΕ και δια κάθε ζήτημα να πιστεύης πως έχεις ανάγκη διδασκαλίας και εις όλην σου την ζωήν θα αποδειχθής σοφός.
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: chat room

Δημοσίευση από Christos »

anastasios έγραψε:mporo ego na dimioyrgiso ena chat room sto irc kai na to epiblepo 24 ores to 24 oro meso kapion idikon programmaton ta rompotakia mporoyme na apofigoyme tixon brises i oti dipote alllo ama thelete peite moy me tin adeia toy diaxeiristi na to proxoriso
Αναστάσιε, τί χρειάζεσαι την άδεια του διαχειριστή?
Άμα έχεις κέφι φτυάξε το, δημοσίευσε εδώ την διεύθυνση του και ο Θεός Βοηθός!
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”