Γιατί κάποια θέματα πάνε άπατα;

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
panos0
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2006 5:00 am

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΑΠΑΤΑ;

Δημοσίευση από panos0 »

Γιατι καποια θεματα εχουν 0 απαντησεις?
Κοιταξτε, ολοι θα συμφωνησουμε οτι υπαρχουν θεματα τα οποια δεν υπαρχει κατι να συμπληρωσεις, για διαφορους λογους, οποτε τι απαντησεις να γραφουν?
Μπορει για τον αλλο ενα πχ πατερικο κειμενο, να ειναι ωφελιμο αλλα αυτος ο αλλος να μην εχει κατι να σχολιασει αφου εδω μεσα λιγοι θα εισαστε που θα μπορεσετε να σχολιασετε οπως πρεπει τα λεγομενα ενος ιερου πατρος. Εγω τι να πω? Το πολυ πολυ να πω.... Α! πολυ ωραια τα λεει ο Ιερος Χρυσοστομος, ο ενας η ο αλλος Αγιος ή Πατερας.

Παντως η εξηγηση ειναι απλη, οι πολλες απαντησεις υπαρχουν στα θεματα που τα μελη θελουν να υπαρχουν πολλες απαντησεις.

Το γιατι δεν το εξεταζω ειναι 100 λογοι.
Εγω ας πουμε ενα "ωραιο θεμα" μπορει να μην το δω ποτε, αφου απαντω μονο στα 10 θεματα που βλεπω στα "προσφατα θεματα" αυτο μπορει να σας φανει παραξενο αλλα δεν ειναι επειδη θελω να απαντω σε αυτα τα 10 εξαλλου ολα πανε εκει αλλα ειναι επειδη δεν το ψαχνω το φορουμ ποτε! οτι βλεπω εκει απαντω η διαβαζω.
Δημοσ.: 590
Δημοσ.: 591 " Έρχομαι και εγώ...."

I'll take lives and show all no mercy that night
Attack those not knowing my force
Άβαταρ μέλους
ψυχουλα
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2324
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 11:36 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΑΠΑΤΑ;

Δημοσίευση από ψυχουλα »

δημοκρατια εχουμε δε γινεται να μπει περιορισμος!!! Όλα χρειάζονται και τα ωφέλιμα κείμενα και οι συζητήσεις αποριών. Ίσως θα μπορουσε ο διαχειριστής να έχει δύο κατηγορίες προσφατων θεματων μια για τα.....copy paste και μια για τις συζητησεις οποτε να μη χανεται τιποτα.
ή ίσως να αφαιρεθεί αυτό το σύστημα όπου βλέπουμε τα πρόσφατα θέματα ωστε να μη τεμπελιαζουμε και να ψαχνουμε στο forum αλλωστε δεν ειναι τοσο δυσκολο, βλεποντας τις ημερομηνιες στο πλαι καταλαβαίνεις αν υπαρχει καινουριο θεμα καπου.

πιστευω οτι υπαρχουν πολλοι που διαβαζουν τα copy paste ασχετα αν δεν απαντανε τι να προσθεσεις τωρα στη σοφια ενος πατερικου λογου;
«Όπου έρως θείος ήψατο καρδίας, εκεί φόβος ρημάτων ουκ ίσχυσε».
Άβαταρ μέλους
Byzantine_Spirit
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΑΠΑΤΑ;

Δημοσίευση από Byzantine_Spirit »

vasilikirimp έγραψε:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ - ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΣΕ ΜΑΘΑΙΝΩ - ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ - ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ
Βασιλική..
Αν νομιζεις ότι η απάντησή σου αυτή καλύπτει και με βοηθά - γιατί ζήτησα βοήθεια σε περίπτωση που παραγνώρισα ή παρανόησα κάτι... - σε αυτό που σε ρώτησα..
Και επαναλμβάνω τι ρώτησα:
Byzantine_Spirit έγραψε:
vasilikirimp έγραψε:προσεξε λίγο τι έχω γράψει...........
Τι είναι αυτό που αμέλησα να προσέξω απο τα γραφόμενά σου Βασιλική;
Βοήθησε
.
«Ο λύχνος του σώματος εστίν ο οφθαλμός· εάν ουν ο οφθαλμός σου απλούς η, όλον το σώμα σου φωτεινόν έσται.»
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΑΠΑΤΑ;

Δημοσίευση από vasilikirimp »

eleimon έγραψε:Λοιπον επειδη ο σεφ της φασολαδας ειμαι εγω και δικο μου το σφαλμα που ανεβασα τρια θεματα απανωτα,θα απολογηθω εγω και δε χρειαζεται μερα που ειναι σημερα των Χαιρετισμων να εχουμε διενεξεις.

Ζηταω λοιπον συγγνωμη απο ολους και ολες,θεωρησα οτι μερες που ερχονται ειναι ομορφο να διαβασουμε καποια κειμενα ωφελιμα μεσα απ τη ΖΩΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΜΑΣ,και με την ευκαιρια επειδη ο κυριος Χαρης εχει γνωσεις πανω σ αυτα τα κειμενα θα ηθελα οταν τα βρει και τα διαβασει να συμπληρωσει κι εκεινος πανω σ αυτα τις δικες του τις γνωσεις που εγω προσωπικα και πολλοι απο σας ασπαζομαστε το εργο του.

Σας παρακαλω πολυ να κλεισει εδω το θεμα....και παλι ζηταω ΣΥΓΓΝΩΜΗ
Μια και η πορεία μου εδώ μέσα, και απευθύνομαι σε όλους ειδικά όμως τους συντονιστές και το διαχειριστή δείχνει ότι ΕΙΡΩΝΕΥΟΜΑΙ πρέπει να τους πω ενα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που με ανέχτηκαν ως τώρα στο φόρουμ και μια συγνώμη ΜΟΝΟΝ προς αυτούς -

όσο για το ΜΕΓΑ ΚΡΙΤΗ και αδελφό /η που μου βάζει εμένα προσωπικά ρητά, ώστε να μορφωθώ και να μάθω απο τη συμπεριφορά μου . - διότι η αλήθεια πονά όταν είμαστε τυφλοί .................... έχει ο Θεός μπορεί κάποτε να διδαχθεί μια μόνο λεξούλα ......ΤΑΠΕΙΝΟΤΗΤΑ
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25043
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΑΠΑΤΑ;

Δημοσίευση από aposal »

Εγώ θεωρώ ότι οι ερωτήσεις είναι πολύ χρήσιμες γιατί μας βοηθούν να καταλάβουμε λίγα πράγματα για τον Χριστιανισμό, για τον οποίο έχουμε μαύρα μεσάνυχτα! Εξ άλλου, "ρωτώντας πας στην πόλη"!
Το copy - paste δεν νομίζω ότι είναι κακό. Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ όταν αναφέρομαι σε λόγια άλλων (πχ Γέροντα Παϊσίου) οι οποίοι, όντας απείρως καλύτεροι γνώστες των θεμάτων, τα επεξηγούν και πολύ καλύτερα απ' ότι θα μπρούσα να το κάνω εγώ.
Και δεν θα σταματήσω να ρωτάω, για να μαθαίνω, ελπίζοντας κάποια στιγμή να "βγάλω τα γράσσα από τα μάτια μου".
Ελπίζω να κάνω πράξη το "γηράσκω αεί διδασκόμενος". Προς το παρόν μου συμβαίνει μόνο το πρώτο! :lol:
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Harrys1934
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: ¨οπου γη και Πατρις
Επικοινωνία:

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΑΠΑΤΑ;

Δημοσίευση από Harrys1934 »

Εγώ δεν παίρνω μέρος στην λογομαχία γιατί προσέχω να μην μου τραβήξουν από θυμό πάλι τα μαλλιά μου και χάσω την ομορφιά μου. Αλλά υπάρχουν μερικές φορές κάποια θέματα θα τα ονομάσω θέμα για κουτσομπολιό, και όλοι μας ένοχοι τρέχουμε να δούμε τι λέει η κυρά Κατίνγο να μάθουμε. Ένα τέτοιο θέμα ήταν εχτες που δεν είχε να προσφέρει τίποτα. Και όμως όλοι μας ένοχοι τρέξαμε μη χάσουμε και σε λίγα λεπτά έφτασε τα 100= και σήμερα θα πέρασε τα 300-- Την ίδια ώρα υπάρχουν θέματα ουσίας. Και όμως πάμε για κουβέντα ανώφελη Να ρωτάμε για να μαθαίνουμε, αλλά όχι κι έτσι,,.
[Αλλά ;ώς ο ληστής ομολογώ Σοι,
Μνύσθητί μου, Κύριε,
Εν τη Βασιλεία Σου.
Άβαταρ μέλους
zafeiris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Μαγνησίας

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΑΠΑΤΑ;

Δημοσίευση από zafeiris »

άλλα θέματα θέλουν απάντηση, άλλα όχι.....
κάποια απο αυτά είναι για πληροφόρηση, άλλα έχουν κάποιες ερωτησεις που μας κάνουν να σκευτούμε πολύ, και είναι και κάποια άλλα που απλά, πρωσωπικά, δεν ξέρω να απάντήσω σε κάτι....
απορείες υπάρχουν πολλές... και κατά την ταπεινή μου άποψη δεν πρέπει να χαρακτηρίζονται έστω και αν η απάντηση είναι προφανής
ο καιρός γαρ εγγυς
Άβαταρ μέλους
ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1280
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 9:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΑΠΑΤΑ;

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΣ »

BASILIKH ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ...
ο Χριστός σώζει....
Άβαταρ μέλους
ntinoula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλῶν Νίκη

Δημοσίευση από ntinoula »

Όπως νιώθει ο καθένας παιδιά. Σε άλλους αρέσουν τα κείμενα, άλλοι ενδιαφέρονται περισσότερο για ερωτήσεις, άλλος γράφει λιγότερο, άλλος περισσότερο. Ο κάθε άνθρωπος έχει τον χαρακτήρα του. Αν κάποιο θέμα δε μου αρέσει, απλά δεν το διαβάζω. :25
Το χαμόγελο είναι το φως του προσώπου μας που δείχνει πώς η καρδιά μας είναι μέσα.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΑΠΑΤΑ;

Δημοσίευση από smarti »

Επειδή νομίζω πως η καμπάνα χτυπούσε και για μένα και για τα θέματα ή της ερωτήσεις που βάζω......αν νομίζεται ότι έτσι είναι, δεν πειράζει...τι να κάνουμε.......άνθρωποι είμαστε και έχουμε πολλά ελαττώματα. Όποιος θέλει να κάνει τον κριτή, μπορεί ελεύθερα να τον κάνει, αλλά χωρίς να στεναχωρεί τους συνανθρώπους τους. Υπάρχουν πολλοί τρόποι να πεις πως θα μπορούσαμε να το κάνουμε καλύτερα.....ούτε η ειρωνεία βοηθάει αλλά ούτε να μειώνουμε τους άλλους η αυτά που κάνουν είτε είναι ερωτήματα είτε είναι κοπή παστ, με αυτόν τον άσχημο και ειρωνικό τρόπο...το βρίσκω πολύ άσχημο να πληγώνουμε τους άλλους χωρίς να μας έχουν πειράξει.....ούτε φασολάδες, είναι άλλα ούτε τίποτα το παρόμοιο ......όλα τα κοπή παστ είναι λόγια από γέροντες και από Αγίους ανθρώπους..αν θέλουμε τα διαβάζουμε και αν δεν θέλουμε πατάμε το ποντίκι μας και αλλάζουμε θέμα ....τόσο απλά και όμορφα...και ούτε θα στεναχωρήσουμε κάποιον ούτε τίποτα....Και καλά είναι όταν κάνουμε κριτική σε άλλους να είμαστε και σε θέση να δεχτούμε το τι θα μας πούνε και οι άλλοι εμάς.Σας ευχαριστώ πολύ και επειδή τελευταία άρχισα να φοβάμαι αν κάνει να ρωτήσω 'η αν κάνει να απαντήσω μήπως και με παρεξηγήσουν θα σας χαιρετίσω και θα σας ευχηθώ καλή Ανάσταση να έχουμε όλοι και να αφήσουμε επιτέλους και τις καρδιές μας ανοιχτές ώστε να ριζώσει και στην δική μας καρδιά η Ανάσταση.Και να μην μένουμε μόνο στα λόγια ΄αλλά να προχωράμε και στη πράξη.....Ο καθένας μας ας κοιτάξει πρώτα τα δικά του ελαττώματα......που ίσως είναι και μεγαλύτερα και μετά να βάλει πλώρη για του αλλουνού!!!!!Αυτά!!Τωρα μπορειτε να αρχισετε να βαρατε....δεν με πειραζει......καθολου.....κρατησα μια το στομα μου , δυο , τρεις...εκανα υποχωρησεις.....αλλα φτανει πια...η αδικια και το να πληγωνουμε ετσι καποιον συνανθρωπο μας...ειναι πολυ ασχημο.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”