Πού είναι τα 2800μέλη?Κίνητρα-προτάσεις αναζωογόνησης φόρουμ

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

frouteboras
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2005 5:00 am

Πού είναι τα 2800μέλη?Κίνητρα-προτάσεις αναζωογόνησης φόρουμ

Δημοσίευση από frouteboras »

Κοιτωντας στη λιστα των μελων, βλεπεις 2700 τοσους γραμμενους.Εκατονταδες μελη χαθηκαν, με τελευταια εμφανιση χρονια πριν.ΓΙΑΤΙ?
Καποιοι ερχονται λιγο και μετα ξαφνικα εξαφανιζονται.
Φαινεται σαν ενα μερος του φορουμ να ειναι νεκρο.Θα ηταν μεγαλη επιτυχια νε εχουμε ενεργο το μεγαλυτερο μερος των μελων.Ανοιγουν κι αλλα ορθοδοξα φορουμ.Τι προτασεις θα κανατε για να αποφευγαμε τη διασπαση και να ειμαστε ενα βημα μπροστα απο τα αλλα σαιτ?Αλλα και για να εχουμε σε εγρηγορση τα μελη μας.Αν ηταν το φορουμ περιοδικο θα ελεγα οτι χρειαζεται επειγοντως νεες ρουμπρικες.
Τι προτεινετε απο μερους σας?
Run フォクすけ, Run


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: Που ειναι τα 2800μελη?Κινητρα-προτασεις αναζωογονησης φορουμ

Δημοσίευση από vasilikirimp »

Κοίτα πιστεύω ότι υπάρχουν και μέλοι που έγιναν μέλοι αλλά τελικά δε θέλουν να συμμετέχουν.
Μετά κάποια άλλα άτομα που τους ενδιαφέρει μόνο η ανάγνωση και όχι η συζήτηση.
Ίσως κάποιοι πιο εκδηλωτικοί και άλλοι πιο συνεσταλμένοι και ήσυχοι.

Και μετά είναι και το γεγονός τι ζητά κανείς απο τη παραμονή του στο φόρουμ..........

Αυτό που θα ήθελα εγώ προσωπικά είναι να υπάρχει ένα απευθείας chat-room στο οποίο μπορεί να συνομιλεί όποιος θέλει.

Πιστεύω όμως ότι , ότι και να θέλει κανείς το βρίσκει μέσα σε αυτό το φόρουμ , έχει για όλα τα γούστα και κάτι .
lazarr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 330
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 13, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Λάζαρος @ Περιστέρι

Re: Που ειναι τα 2800μελη?Κινητρα-προτασεις αναζωογονησης φορουμ

Δημοσίευση από lazarr »

Σίγουρα ισχύουν αυτά που επισημαίνεις Βασιλική.Επιπλέον νομίζω πως ρόλο παίζουν οι αντιπαραθέσεις μεταξύ ορισμένων μελών, ή ακόμα το κλίμα εικονικού μοναστηριού που θέλουν να δώσουν κάποιοι άλλοι θεωρώντας ότι edo είναι το Άγιο όρος όπου απαγορεύονται ακόμα και οι απορίες, ή ακόμα και το συνεχές αναμάσημα θεμάτων που έχουν ανοιχτεί πρόσφατα ή παλαιότερα.Έχουμε καταιγίδα "νέων" θεμάτων , χωρίς να προλαβαίνουμε να σκεφτούμε και να απαντήσουμε.Αυτά ενοχλούν εμένα προσωπικά, αλλά και γω έκανα λάθη.Αρκετές φορές είπα και γω να "φύγω", αλλά νομίζω ότι αξίζει και έτσι όπως είναι και όλοι μπορούν να έχουν κέρδος.Προτείνω γενικά οικονομία ,να διαβάζουμε και λίγο τα παλαιότερα θέματα και να τα επαναφέρουμε(όπως σωστά κάνουν μερικοί) αν θέλουμε να θίξουμε μια πτυχή που δεν προβλήθηκε , ή να πούμε κάτι νέο.Ειρήνη και αυτοσυγκράτηση.Αγάπη και μέτρο. Συγγνώμη αν θίγω κανέναν. Καλό Τριώδιο και καλή Σαρακοστή αδελφοί.
Χριστός γαρ εγήγερται, ευφροσύνη αιώνιος...
Άβαταρ μέλους
LOCKHEART
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2008 12:00 pm
Τοποθεσία: Aπο Αθήνα αλλα τώρα Ζάκυνθο
Επικοινωνία:

Re: Που ειναι τα 2800μελη?Κινητρα-προτασεις αναζωογονησης φορουμ

Δημοσίευση από LOCKHEART »

Απλά υπάρχουν άνθρωποι που έχουν κάνει εγγραφές μόνο για να θέσουν ένα ερώτημα και μετα αφού απαντηθεί δεν ξαναμπάινουν όπως και υπάρχουν άνθρωποι που απλά μπαίνουν και διαβάζουν χωρίς να θέλουν να πουν κάτι.
Θεωρώ οτι δεν υπάρχει λόγος να είμαστε μπροστά απο κάποιους άλλους έιμαστε ένα ταπεινό πνευματικό ιστολόγιο Ορθοδοξίας με αναφορές στο περιβόλι της Παναγιάς.
Δεν μπορούμε να πιέσουμε κάποιον να έρθει και να μείνει να γράφει κλπ ο καθένας ειναι ελευθερος να κάνει ότι θέλει.
Πιστευω οτι το site ειναι μια χαρά και πολλές επιλογές θεμάτων για διάβασμα και μια χαρά χρήστες που απαντούν αμέσως σε οποιοδήποτε ερώτημα.
I prefer nothing than something bad
Μακάριοι οι καθαροί τη καρδία, ότι αυτοί τον Θεόν όψονται
eortologio_gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Χρήστος@Thessaloniki
Επικοινωνία:

Re: Που ειναι τα 2800μελη?Κινητρα-προτασεις αναζωογονησης φορουμ

Δημοσίευση από eortologio_gr »

vasilikirimp έγραψε:...Αυτό που θα ήθελα εγώ προσωπικά είναι να υπάρχει ένα απευθείας chat-room στο οποίο μπορεί να συνομιλεί όποιος θέλει...
Δοκίμασε το http://agio.oros.gr/chat

Χρ
στα εύκολα ξέρω τι να κάνω - στα δύσκολα σε θέλω ...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: Που ειναι τα 2800μελη?Κινητρα-προτασεις αναζωογονησης φορουμ

Δημοσίευση από vasilikirimp »

eortologio_gr έγραψε:
vasilikirimp έγραψε:...Αυτό που θα ήθελα εγώ προσωπικά είναι να υπάρχει ένα απευθείας chat-room στο οποίο μπορεί να συνομιλεί όποιος θέλει...
Δοκίμασε το http://agio.oros.gr/chat

Χρ
Χρήστο είμαι ήδη γραμμένη εκεί αλλά όλο μόνη μου είμαι -ελάχισες φορές συνάντησα κάποιους

Μάλλον η μονη πολυλογου εγω είμαι ...........................................
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Που ειναι τα 2800μελη?Κινητρα-προτασεις αναζωογονησης φορουμ

Δημοσίευση από filotas »

Και πάνω που είπαμε με το Νίκο ν΄ανάψουμε τη συζήτηση, για ν' αναζωογονήσουμε το ενδιαφέρον των μελών, τσακ έπεσε και η κλειδαριά. Τη γνώμη μας λέμε Νικόλα, δεν τσακωνόμαστε. Μπορεί οι γνώμες μας να διαφέρουν, αλλά έχουμε κάθε δικαίωμα να τις εκφράζουμε, εφόσον το κάνουμε κόσμια.

Μήπως ν' ακολουθήσω την τακτική του Νίκου ν' αναδημοσιεύω αποσπάσματα από άλλα sites και βιβλία για να μην ενοχλούν οι δημοσιεύσεις μου;
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: Που ειναι τα 2800μελη?Κινητρα-προτασεις αναζωογονησης φορουμ

Δημοσίευση από vasilikirimp »

filotas έγραψε:Και πάνω που είπαμε με το Νίκο ν΄ανάψουμε τη συζήτηση, για ν' αναζωογονήσουμε το ενδιαφέρον των μελών, τσακ έπεσε και η κλειδαριά. Τη γνώμη μας λέμε Νικόλα, δεν τσακωνόμαστε. Μπορεί οι γνώμες μας να διαφέρουν, αλλά έχουμε κάθε δικαίωμα να τις εκφράζουμε, εφόσον το κάνουμε κόσμια.

Μήπως ν' ακολουθήσω την τακτική του Νίκου ν' αναδημοσιεύω αποσπάσματα από άλλα sites και βιβλία για να μην ενοχλούν οι δημοσιεύσεις μου;

ΟΧΙ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΝΩΣΤΡΙΑ ΣΟΥ
koga
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 3:36 pm
Τοποθεσία: Kωστας

Re: Που ειναι τα 2800μελη?Κινητρα-προτασεις αναζωογονησης φορουμ

Δημοσίευση από koga »

του φιλωτα?
batmanidou
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Re: Που ειναι τα 2800μελη?Κινητρα-προτασεις αναζωογονησης φορουμ

Δημοσίευση από batmanidou »

Βασιλικη μπες να ειμαστε δυο ατομα στο chat,κανενας δεν ειναι εκει......γιατιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι??? :cry: :cry:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”