Εκκλησιαστική Ιστορία

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Εκκλησιαστική Ιστορία

Δημοσίευση από Teri »

" Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα για να διαβάσετε τις δημοσιεύσεις σε αυτή τη Δ. Συζήτηση. "

Τι ακριβώς είναι αυτό το μήνυμα και γιατί μου "βγαίνει" όταν θέλω να μπω στην ενότητα Εκκλησιαστική Ιστορία???
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2731
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Εκκλησιαστική Ιστορία

Δημοσίευση από agiooros »

tora einai ok.
Oloi mporoun na grafoun ekei.
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Re: Εκκλησιαστική Ιστορία

Δημοσίευση από Teri »

Να διαβάσω ήθελα...
Ευχαριστώ πολύ!
Άβαταρ μέλους
Harrys1934
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: ¨οπου γη και Πατρις
Επικοινωνία:

Re: Εκκλησιαστική Ιστορία

Δημοσίευση από Harrys1934 »

Τερι καλέ μου φίλε η Εκκλησιαστική ιστορία αν ήθελες να διαβάσει κάτι σχετικό είναι όλη η Ορθόδοξη ιστορία μας Μας πληροφορεί για τα πάντα Για τους κανόνες τις Εκκλησίας μας για τους Μεγάλους Αγίους μας για ότι ενδιαφέρει την Εκκλησία και την Ορθοδοξία μας Αν μπορούσε άνθρωπος να κρατήσει ένα μικρό μέρος α-ππο εκεί μέσα θα γινόταν σοφός..... Ξέρεις τι με παραξενεύει;;;;;;;
Να αγνοούμε την Εκκλησιαστική Ιστορία και να σου προβάλουν διάφορους καλογέρους μικρούς ιδίως άγνωστος και με διάφορες φιλοσοφίες δικες τους και να απορρίπτουν την Εκκλησιαστική Ιστορία Και ξέρεις γιατί;;;;; Γιατί ούτε την έχουν δει πως μοιάζει ούτε την έχουν διαβάσει για να δουν τον πλούτο που έχει μέσα..... Και δεν είναι μια μόνο αλλά πολλοί οργανισμοί που έχουν ο κάθε ένας την δική του αρχίζοντας Εκκλησιαστική ιστορία Ευσεβίου ¨Οχι λάθος Του Ιώσηπου λίγο πριν τον Χριστό Και παρόλο και Εβραίος πολλές φορές τον μπέρδευαν αν είναι Χριστιανός ¨η Εβραίος.. Και αυτό γιατί ήταν δίκαιος ¨Οτι ξέρουμε ¨η και μαθαίνουμε από την Εκκλησιαστική ιστορία το μαθαίνουμε.... Οι άγιοι που έγραψαν σε ποιον παράδωσαν τα γραπτά τους; στον γείτονα;; Οι προτεστάντες θα χαρούν αν μάθουν ότι απορρίψαμε την Εκκλησιαστή ιστορία και θα πουν καλώς τα αδέλφια μας δεν μας ακούγατε τόσα χρόνια που σας τα λέγαμε
Βασίσου στην Εκκλησιαστική ιστορία και μην ακούς τι λένε άλλοι Με το παραμικρό μα λένε θα ρωτήσω τον πνευματικό μου (εξομολόγο) γιατί δεν ρρωτουν και τώρα;;;
Αυτά είχα να πω στην αγάπη σου
[Αλλά ;ώς ο ληστής ομολογώ Σοι,
Μνύσθητί μου, Κύριε,
Εν τη Βασιλεία Σου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”