Απορία (γιατί δε γράφουν όλα τα μέλη;)

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Απορία (γιατί δε γράφουν όλα τα μέλη;)

Δημοσίευση από smarti »

Εχω περιπου 4 μηνες ,που ειμαι μελος εδω. Με το περασμα του καιρου παρατηρω, οτι παρα πολλα μελη ειναι μονο θεατες, αλλοι παλι πολυ σπανια συμμετεχουν,ενω εχουν να προσφερουν πολλα, και αλλοι παλι οπως εγω γραφουμε συνεχεια.
Εχω την απορια ,γιατι ενω οι θεατες ειναι παρα πολλοι ,η συμμετοχη ειναι τις περισσοτερς φορες απο τους ιδιους?
Μηπως υπαρχει κανενα μικρο παραπονακι ,που θα επρεπε να εισακουστει?
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
jimysn
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2007 6:00 am

Re: Απορια

Δημοσίευση από jimysn »

smarti έγραψε:Εχω περιπου 4 μηνες ,που ειμαι μελος εδω. Με το περασμα του καιρου παρατηρω, οτι παρα πολλα μελη ειναι μονο θεατες, αλλοι παλι πολυ σπανια συμμετεχουν,ενω εχουν να προσφερουν πολλα, και αλλοι παλι οπως εγω γραφουμε συνεχεια.
Εχω την απορια ,γιατι ενω οι θεατες ειναι παρα πολλοι ,η συμμετοχη ειναι τις περισσοτερς φορες απο τους ιδιους?
Μηπως υπαρχει κανενα μικρο παραπονακι ,που θα επρεπε να εισακουστει?
Πιστεύω πως πολλοί δεν θέλουν να εκφραστούν,γιατί πιθανόν να "φοβούνται" μην εκτεθούν στους υπόλοιπους. Άλλοι πάλι θέλουν να εκφράζονται, γιατί θεωρούν πως με τη συμμετοχή τους, προσφέρουν (και έτσι είναι). Εγώ προτείνω και παροτρύνω τους πάντες σε ενεργότερη συμμετοχή....επειδή όλο και κάτι έχουν να μας πουν....και να μη ξεχνάμε πως...."αδελφός βοηθούμενος υπο αδελφού, ως πόλις οχυρά".

Υ.Γ. Βέβαια δεν μπορούμε να συμμετέχουμε σε όοολα τα θέματα...μα σε αυτά που μας ενδιαφέρουν περισσότερο.
strumfi
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 614
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 12, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Ελένη@Αττική

Re: Απορια

Δημοσίευση από strumfi »

smarti έγραψε:Εχω περιπου 4 μηνες ,που ειμαι μελος εδω. Με το περασμα του καιρου παρατηρω, οτι παρα πολλα μελη ειναι μονο θεατες, αλλοι παλι πολυ σπανια συμμετεχουν,ενω εχουν να προσφερουν πολλα, και αλλοι παλι οπως εγω γραφουμε συνεχεια.
Εχω την απορια ,γιατι ενω οι θεατες ειναι παρα πολλοι ,η συμμετοχη ειναι τις περισσοτερς φορες απο τους ιδιους?
Μηπως υπαρχει κανενα μικρο παραπονακι , που θα επρεπε να εισακουστει?
Προσωπική άποψη: Παράπονο κανένα. Απλώς, άλλοι μιλούν λιγότερο και άλλοι περισσότερο. Αυτό, όμως, δεν σημαίνει τίποτε πέρα από την ιδιοσυγκρασία του καθενός.
Συμπέρασμα:
ΜΙΛΑ, βρε ζουζούνα, όσο θες, όταν θες ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΞΕΤΑΖΕΙΣ ΑΝ Ο ΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.
ΚΑΝΕ ΤΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Απορια

Δημοσίευση από smarti »

strumfi έγραψε:
smarti έγραψε:Εχω περιπου 4 μηνες ,που ειμαι μελος εδω. Με το περασμα του καιρου παρατηρω, οτι παρα πολλα μελη ειναι μονο θεατες, αλλοι παλι πολυ σπανια συμμετεχουν,ενω εχουν να προσφερουν πολλα, και αλλοι παλι οπως εγω γραφουμε συνεχεια.
Εχω την απορια ,γιατι ενω οι θεατες ειναι παρα πολλοι ,η συμμετοχη ειναι τις περισσοτερς φορες απο τους ιδιους?
Μηπως υπαρχει κανενα μικρο παραπονακι , που θα επρεπε να εισακουστει?
Προσωπική άποψη: Παράπονο κανένα. Απλώς, άλλοι μιλούν λιγότερο και άλλοι περισσότερο. Αυτό, όμως, δεν σημαίνει τίποτε πέρα από την ιδιοσυγκρασία του καθενός.
Συμπέρασμα:
ΜΙΛΑ, βρε ζουζούνα, όσο θες, όταν θες ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΞΕΤΑΖΕΙΣ ΑΝ Ο ΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.
ΚΑΝΕ ΤΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!
:thumbleft: Η αληθεια ειναι οτι γελασα με το ζουζουνα πολυ.Την απορια ομως δεν την εχω σε καποια σχεση με μενα.(Γι αυτο το θεμα περιμενω και την απαντηση του πατερα Αντωνιου)και εως τοτε,οσο και να θελετε να σταματησω ,εγω ΔΕΝΑπλως ειναι τοσα πολλα τα ατομα που διαβαζουν και δεν συμμετεχουν και ειμαι σιγουρη οτι εχουν ,να προσφερουν παρα πολλα.Και αυτο με κανει να λυπαμε πολυ. :cry:
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Domna »

Κάπου - κάπου επιθυμώ να γράψω την γνώμη μου σε ένα θέμα αλλά διστάζω γιατί δεν μπορώ να εκφραστώ καλά . :(
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
jimysn
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από jimysn »

Domna έγραψε:Κάπου - κάπου επιθυμώ να γράψω την γνώμη μου σε ένα θέμα αλλά διστάζω γιατί δεν μπορώ να εκφραστώ καλά . :(
Εκφράσου όπως θέλεις εσύ....και όπως σου "βγαίνει" αυτό είναι η αυθεντικότητα και η μοναδικότητα του κάθε προσώπου. Άλλωστε ο καθένας και η κάθεμια είμαστε μοναδικότητες.....κατ εικόνα Θεού.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Δημοσίευση από smarti »

Ενω εγω Δομνα που εκφραζομαι αψογα και χωρις ορθογραφικα λαθη........! :oops: :oops: Νομιζω (και ας βαρεσουν καποιοι),εδω δεν γραφουμε για να κρινουμε ουτε για να δειχνουμε το ποσο εξυπνοι ειμαστε.Απλα σαν ανθρωποι που ζηταν καποια επικοινωνια με ανθρωπους που εχουν κατα καποιον τροπο τα ιδια ,πνευματικα ενδιαφεροντα. Ολοι οι ανθρωποι ειμαστε πλασματα του θεου και αν μας κρινει καποιος ,νομιζω οτι ο μονος που μπορει να το κανει ,ειναι ο ιδιος ο θεος. Ειμαστε εδω για να συνηπαρξουμε ειρηνικα ,να πουμε τις γνωμες μας,να ωφελειθουμε και αλλα τοσα καλα ,που μας επιτρεπει ο διαχειριστης αυτου του σαιτ.Γιατι λοιπον φοβος και ντροπη.Οχι δεν το καταλαβαινω.Στα ματια του θεου ,ολοι ειμαστε ιδιοι.Ετσι λεω,τωρα αν αλλος θα πει αλλα,ειναι ολα σεβαστα ,γιατι ειμαστε σαν μια μεγαλη οικογενεια. :wink:
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Δημοσίευση από smarti »

Υ.Σ Νομιζω εκανα λαθος.Δεν ξερω αν ειναι η λεξη ,,ιδιοι η ισιοι,, :mozilla_cry: :mozilla_cry: :mozilla_cry:
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25043
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Το γιατί δεν γράφουν την άποψή τους κάποια μέλη, που απλά μπαίνουν και διαβάζουν το ξέρουν τα ίδια τα μέλη. Εμείς τους παρακαλούμε να διατυπώνουν την άποψή τους όσο πιο συχνά μπορούν, όποια και αν είναι αυτή. Σωστή άποψη, κατά τη γνώμη μου, δεν υπάρχει, γιατί το σωστό (όπως και όλες οι κρίσεις) είναι υποκειμενικό και όχι αντικειμενικό. Υπάρχουν όμως απόψεις που προσεγγίζουν τις αρχές της ορθοδοξίας περισσότερο και άλλες, λιγότερο.
Το καλό είναι πως όταν εκφράζουμε την άποψή μας, δίνουμε την ευκαιρία σε κάποιους καλούς αδελφούς, να μας διορθώνουν, να μας βελτιώνουν και να μας ενημερώνουν. Χώρια που βελτιώνουμε και την επικοινωνία μας και αυτό είναι ευχάριστο.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ntinoula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλῶν Νίκη

Δημοσίευση από ntinoula »

Μπορεί να μας αποπαίρνουν...
Το χαμόγελο είναι το φως του προσώπου μας που δείχνει πώς η καρδιά μας είναι μέσα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”