Συγνώμη

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Συγνώμη

Δημοσίευση από smarti »

Βλέπω ότι όσο και να προσπαθώ μου είναι πολύ δύσκολη η ελληνική ορθογραφια.Ποσα διαφορετικά ι,η,θ,οι ει ,ποσά o,ω.....................Στην γερμάνια είχαμε ένα ο και ένα ι πολύ εύκολα τα πραγματα .Γι αυτό μπερδεύομαι πολυ,ζητω συγγνώμη και αν μπορείτε να είστε λιγάκι επιεικείς!!!!ΣΑΣ παρακαλώ.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Teri »

Ποιος είναι αυστηρός με τη Σμαρώ;; :-x
Με 4 παιδιά και κάνει τεράστια προσπάθεια να βελτιωθεί σε κάτι που στο κάτω κάτω δεν διδάχθηκε όπως εμείς οι υπόλοιποι!

Μη στενοχωριέσαι καλή μου! Οι παραπάνω ερωτήσεις ήταν ρητορικές.

Edo όλοι αλληλοστηριζόμαστε και αλληλοβοηθιόμαστε!

:) :) :) :) :)
Άβαταρ μέλους
panos0
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από panos0 »

Τι τρεχει δλδ αμα κανεις λαθη? Γραψε παιδι μου οπως θες, σιγα σιγα θα μαθεις....
Εσυ πρεπει να εισαι πολυ καλη για να ζητας συγγνωμη.
Aλλος θα ελεγε, ich habe dir geschrieben, μιας και ειπες για Γερμανια
:wink: :wink: :wink:
:D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από filotas »

Σμαραγδή μου, αν χρησιμοποιήσεις το Firefox αντί για τον Internet Explorer, θα έχεις ενσωματωμένο διορθωτή κειμένου κι έτσι θ΄αποφεύγεις τα λάθη δακτυλογράφησης. Όχι ότι πειράζουν κανένα, απλά να μη νομίζεις ότι οι υπόλοιποι είμαστε ορθογραφημένοι χωρίς βοήθεια :D :D .
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Teri »

filotas έγραψε:Σμαραγδή μου, αν χρησιμοποιήσεις το Firefox αντί για τον Internet Explorer, θα έχεις ενσωματωμένο διορθωτή κειμένου κι έτσι θ΄αποφεύγεις τα λάθη δακτυλογράφησης. Όχι ότι πειράζουν κανένα, απλά να μη νομίζεις ότι οι υπόλοιποι είμαστε ορθογραφημένοι χωρίς βοήθεια :D :D .
Και πώς ενργοποιείται αυτό;; Firefox έχω...διορθωτή πάλι .........
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από filotas »

Ποιο Firefox έχεις;

Κατέβασε την έκδοση 3 από το link:

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/?u ... uwod6Q26IQ

Οι διορθωτές βρίσκονται στο link:

https://addons.mozilla.org/
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Teri »

Σ' ευχαριστώ πολύ! Ποτέ δεν είχα δει τα πρόσθετα :oops: :oops: :oops:
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25039
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: ΣΥΓΝΩΜΗ

Δημοσίευση από aposal »

smarti έγραψε:Βλέπω ότι όσο και να προσπαθώ μου είναι πολύ δύσκολη η ελληνική ορθογραφια.Ποσα διαφορετικά ι,η,θ,οι ει ,ποσά o,ω.....................Στην γερμάνια είχαμε ένα ο και ένα ι πολύ εύκολα τα πραγματα .Γι αυτό μπερδεύομαι πολυ,ζητω συγγνώμη και αν μπορείτε να είστε λιγάκι επιεικείς!!!!ΣΑΣ παρακαλώ.
Δυστυχώς η επιείκιά μας έχει εξαντληθεί μαζί σου! Και δεν μιλάω μόνο για την ανορθογραφία, αλλά για την σωρεία παραπτωμάτων που συναντάμε στα κείμενά σου!...
....................................................................................................
Να 'σαι καλά ρε Σμαραγδή! Ομορφαίνεις το φόρουμ, μόνο αυτό έχω να σου πω!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Δημοσίευση από smarti »

Ειστε ολοι τοσο καλοι!!!!!!!!!!!!!!!
Ωφειλω ενα παρα πολυ μεγαλο ευχαριστω στην Τερι μου η ο οποια εδω και ποσο καιρο καθεται με διορθωνει τα ορθογραφικα μου λαθη και μου τα επενθυμιζει με π.μΚαι αναρωτιεμαι πως δεν τις πεσαν ακομα τα μαλλια της να με διορθωνει και το ποιο αστειο εναι οτι δεν περναει μερα που να μην μου εχει διορθωσει εναποιοτο οποιο πρεπει να γραφεται ,,πιο,,Αντε Κατερινα κουραγιο και σε λιγο θα σας διορθωνω εγω :roll:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Δημοσίευση από smarti »

Σιγουρα θα κοκκινησε η Κατερινα και μπορει και να θυμωσε μαζι μου λιγακι.Αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα με συγχωρεσει που το αναφερα.Μην με κοιτας ετσι :-x αλλα ετσι :) :)
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”