Aς βοηθήσουμε όλοι-Ένα συγνώμη

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από filotas »

filotas έγραψε:Είναι γεγονός ότι κάποτε, ίσως μετά από ένα χρόνο θα μπορέσουμε με ψυχραιμία ν΄ αναλύσουμε το έργο του Αρχιεπισκόπου Χριστόδουλου, όμως τώρα αυτό που προέχει είναι το πένθος για την απώλεια ενός ανθρώπου που άφησε τη σφραγίδα τους στις καρδιές των ανθρώπων. Αυτό αναμφισβήτητα φαίνεται από τις χιλιάδες λαού που έσπευσαν από κάθε γωνιά της Ελλάδας να προσκυνήσουν το σκήνωμά του.
Χρήστο ας μείνουμε εδώ προς το παρόν.
eortologio_gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Χρήστος@Thessaloniki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από eortologio_gr »

ΟΚ

Χρ.
στα εύκολα ξέρω τι να κάνω - στα δύσκολα σε θέλω ...
Εικόνα
ROMFAIA
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 21, 2006 5:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ROMFAIA »

koskas έγραψε: (επειδη οπως ειπα εχω να μπω καιρο ο misha η 123 η τιγρης και πολλοι αλλοι που ειναι μονο το ΝΙΚΟΖ εχω δει να ειναι εδω)
Τους ...έφαγε η "μαρμάγκα"......
ΕΦ΄ΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ
Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΖΕΙ
ΕΦ΄ΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ
ΖΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ
Nici-D
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: Germania

Δημοσίευση από Nici-D »

Toulaxiston den bariesai sto foroum pote! i prospatheia metraei! Hi Hi
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25040
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

agiografoc έγραψε: ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΙΟΣ Η ΟΣΙΟΣ Η ΣΕΣΟΣΜΕΝΟΣ Η ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΟΧΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ.
ΕΜΕΙΣ ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ ΙΕΡΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΘΕΙ
[/quote]

Καλώς ήλθες αδελφέ μας στην ωραία παρέα μας!
Είδες πόσο εύκολες είναι οι παρεξηγήσεις στην εποχή μας; Κι εγώ έτσι θα ένιωθα, όπως εσύ! Αλλά θεωρώ κι εγώ ότι ο αδελφός Κλεάνθης δεν είχε καμία πρόθεση να σε θίξει! Πιστεύω ότι η ερμηνεία των γραφομένων του είναι αυτή που έγραψε η πολύ καλή αδελφή μας Μελπωμένη.
Σ' αυτά που γράφεις πάντως έχει δίκιο! Εμείς δεν γνωρίζουμε τι επιφυλάσσει ο Κύριος στον Αρχιεπίσκοπό μας, γι' αυτό και πρέπει να προσευχόμαστε για την ψυχή του!
Και αν κάποιες ενέργειές του δεν μας άρεσαν, να τον συγχωρέσουμε, όπως θε θέλουμε να κάνει κι ο Θεός για μας, για τις δικές μας αμαρτίες (που θα είναι και περισσότερες)!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
kleanthis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από kleanthis »

agiografoc έγραψε:
kleanthis έγραψε:
agiografoc έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ'ΓΩ ΕΝΑΝ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ

χαχααχαχαχαχαχχα.... το αλλο με τον τοτο το ξερεις? χαχααχχα

Μπραβο, μεκανες αι γελασα αδελφε.....
κοιταξε να σου πω και αυτο καλο ειναι πρεπει να εχεις υποψη σου οτι ειναι λιγοι οι ανθρωποι που κανουν τους συνανθρωπους τους να γελουν,
βεβαια θα μπορουσες να γελασεις χωρις να το γραψεις, και να μην με κομπλαρης και μενα απο το πρωτο μου μηνυμα.
ΑΔΕΛΦΕ ΜΟΥ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΣΤΡΑΒΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΑΣΤΕΙΟ ΤΟ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ,(ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ), ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ Ο ΚΑΚΟΣ ΜΑΣ ΕΑΥΤΟΣ ΞΕΠΕΡΝΑ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΑΣ, ΟΠΩΣ Η ΑΓΝΟΙΑ ΜΑΣ, ΞΕΠΕΡΝΑ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ..
ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΥΣΕΛΙΔΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΓΕΜΑΤΑ ΠΑΡΑΠΟΜΠΕΣ, ΠΡΟΤΙΜΩ ΕΝΑ ΤΡΑΝΤΑΧΤΟ ΓΕΛΙΟ ΓΕΜΑΤΟ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΑΦΕΛΕΙΑ......

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ....
mariagr
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2008 6:00 am

Δημοσίευση από mariagr »

Kαλησπέρα αδέρφια
Είμαι νέο μέλος και δεν ξέρω ακόμη που γράφετε και τι ας με συγχωρήσετε για τα λάθη μου . Ευχαριστώ ο ΘΕΟΣ μαζί σας.
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

mariagr έγραψε:Kαλησπέρα αδέρφια
Είμαι νέο μέλος και δεν ξέρω ακόμη που γράφετε και τι ας με συγχωρήσετε για τα λάθη μου . Ευχαριστώ ο ΘΕΟΣ μαζί σας.
Και μαζι σου ! καλως ωρισες "mariagr" ! :)
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
lefte
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ Αύγ 22, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Koζάνη

Δημοσίευση από lefte »

Θα ήθελα και εγώ να ζητήσω συγνώμη και να με συγχωρέσετε για αυτά τα λίγα που έχω γράψει κατά καιρούς και που πιθανώς κάποιους να έχω προσβάλει ή στεναχωρήσει.
Cordelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από Cordelia »

Ας πω κι εγώ ένα σ υ γ ν ώ μ η προληπτικά/προκαταβολικά. :oops:

Δεν μπορεί. Παρά τις καλές προθέσεις μου κάποιον θα στενοχώρησα τόσο καιρό...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”