Εισηγήσεις & σχόλια περί της λειτουργίας του Forum Συζήτ

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση

Το Forum Συζήτησης σας είναι χρήσιμο;

Ναί
13
87%
Όχι
2
13%
 
Σύνολο ψήφων: 15

Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Εισηγήσεις & σχόλια περί της λειτουργίας του Forum Συζήτ

Δημοσίευση από Christos »

Αγαπητά μέλη,
Εδώ μπορείτε να γράφετε τις εισηγήσεις και τα σχόλια σας περί της λειτουργίας του Forum Συζήτησης.

Αδράττω της ευκαιρίας για να διευκρινήσω το ότι οι απόψεις που δημοσιεύονται από τα μέλη μας στο Forum συζήτησης είναι οι προσωπικές τους απόψεις. Το ότι ως ιστοχώρος δίνομε την δυνατότητα στα μέλη μας να εκφραστούν δημοσίως δεν σημαίνει ότι τα γραφόμενα τους μας εκφράζουν.

Προβαίνω σε αυτή την αυτονόητη διευκρίνηση διότι λαμβάνομε τακτικά ως συντονιστές προσωπικά μηνύματα και e-mails με αίτημα την διαγραφή δημοσιεύσεων ή μελών απο τον ιστοχώρο επειδή τα γραφόμενα τους δεν συνάδουν με το Ορθόδοξο Πνεύμα κατά την κρίση των παραπονουμένων.

Τακτική μας είναι να λογοκρίνομε όσο το δυνατόν λιγότερο αφήνοντας όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ελευθερία έκφρασης στα μέλη μας. Βέβαια όταν παρίσταται ανάγκη διαγράφομε τόσο δημοσιεύσεις όσο και μέλη.

Σας συνηστούμε λοιπόν να απαντάτε δημοσίως στις θέσεις που σας φαίνονται ότι παρεκκλήνουν του δέοντος και ως έσχατο μέτρο να αποτείνεστε στους συντονιστές με αίτημα την διαγραφή δημοσίευσης ή μέλους.


Ο συντονιστής

Christos
Εικόνα
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Re: Εισηγήσεις & σχόλια περί της λειτουργίας του Forum Σ

Δημοσίευση από lovethink »

Οχι το αντίθετο μάλιστα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lovethink την Παρ Απρ 07, 2006 9:29 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
GiorgosDuess
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 22, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Deutschland
Επικοινωνία:

lt

Δημοσίευση από GiorgosDuess »

Min eisai toso skliros me ton kosmo file lovethink! Polloi einai autoi pou skeftontai diaforetika . Psila i simaia i loipon :)
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Re: lt

Δημοσίευση από lovethink »

GiorgosDuess έγραψε:Min eisai toso skliros me ton kosmo file lovethink! Polloi einai autoi pou skeftontai diaforetika . Psila i simaia i loipon :)
Είναι δυνατόν να λες ότι εγώ είμαι σκληρός με το κόσμο ? εμένα λυσάξανε κάποιοι να διώξουνε εγώ είμαι ο σκληρός ? ..... :roll:
Dirfys
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dirfys »

................
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dirfys την Παρ Φεβ 23, 2007 2:24 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

Dirfys έγραψε:σκέφτηκα ότι δεν μου "παει " να αποφασίζουν άλλοι για το που θα "είμαι "εγώ........
καλή΄μέρα και πάλι.....
ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !!!!!!! Επαυξάνω
Ionas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1964
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Ionas »

Αγαπητοί φίλοι
Νομίζω η τοποθέτηση του συντονιστή ήταν σωστή.
Μην γκρινιάζετε χωρίς ΛΟΓΟ! Οι γνώμες εκφράζονται ελεύθερα φυσικά σε κάποια πλαίσια ευπρέπειας, και κατά την γνώμη μου αν είμαστε ειλικρινείς έχουμε και να ωφεληθούμε.
Γνώσεσθε την αλήθεια και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς
Charoush
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 19, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από Charoush »

Απάντησα ΝΑΙ.
Γιατί είναι χρήσιμο να ακούω (διαβάζω), τις απόψεις άλλων ανθρώπων ,με διαφορετικές εμπειρίες, γνώσεις και ιδεολογίες. Αυτό με βοηθά πραγματικά να δώ και να κατανοήσω γεγονότα από διάφορες όψεις και να καταλήξω σε σωστότερα συμπεράσματα.
Αρκεί βέβαια να θέλει ο κόσμος να πεί, (γράψει) την άποψη του.
:)
umarth
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Τετ Μαρ 22, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΛΕΚΑΝΟΠΕΔΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευση από umarth »

Το τραγικό της όλης κατάστασης με το forum είναι ότι όταν κάποιος δίνει εκτεταμένη απάντηση, κανείς δεν μπαίνει στη διαδικασία να την διαβάσει ολόκληρη, την διαβάζει γρήγορα, σχεδόν περιληπτικά, ίσα ίσα για να μπορέσει να πει τα δικά του μετά. Είναι σαν τους ανθρώπους που κάνουν συζητήσεις και όταν μιλάει ο έτερος αυτοί κάνουν πως τον προσέχουν, δεν τον ακούν και το μόνο που τους νοιάζει είναι το πότε θα τελειώσει για να πουν πάλι τα δικά τους. Μα καλά όλοι τόσο τέλειοι και αλάθητοι είναι?! Άλλοι πάλι είναι τόσο κομπλεξικοί που νομίζουν ότι αν κάνουν πολλές δημοσιεύσεις και πάρουν πολλά αστεράκια θα γίνουν και κάποιοι. Αυτοεκπληρώνουν τα υπαρξιακά τους προβλήματα-ερωτήματα, τα κόμπλεξ τους και τελικά τους βλέπεις να απαντούν στα post λες και κάνουν chat. Σχεδόν μονολεκτικά.

Για ποιον χτυπάει η καμπάνα...
πεσούνται οι είκοσι τέσσαρες πρεσβύτεροι ενώπιον του καθημένου επί του θρόνου, και προσκυνήσουσι τω ζώντι εις τους αιώνας των αιώνων.
Αποκάλυψις Ιωάννου Κεφάλαιον Δ' 10
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”