Ήθος και τάξη στο FORUM

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

Κλειδωμένο
Misha
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3872
Εγγραφή: Δευ Δεκ 26, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: http://clubs.pathfinder.gr/seraphim
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Misha »

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Misha την Τρί Ιαν 16, 2007 3:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ioanath
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ioanath »

Μμμ . Ωραίο site, & αντικειμενικό ! :D :D :D
Μαράν Αθά
yparxei
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 11, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από yparxei »

δεν ειναι ενα παντως εχει λινκς στα αρθρα του σε ενα σωρο σαιτς(μεταξυ αυτων και της oode)...σε ιστορικα γεγονοτα αναφερεται οπως ειδα σε καποια λινκς....
NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από NIKOSZ »

Διαβασα,διαβασα,διαβασα...

Καταρχην η αποψη του Αγγελου με καλυπτει πληρως
g_aggelos έγραψε:
Εγώ θέλω μόνο να προτείνω ένα πράγμα....

Πριν πατήσουμε αυτό το κουμπάκι που λέει "Απάντηση", ας σκεφτούμε όσο μπορούμε με αγάπη για τον συνομιλητή μας. Ας σκεφτούμε ότι μπορεί αν έχει καταλάβει λάθος το θέμα που συζητούμε, και ας προσπαθήσουμε να του εξηγήσουμε που κάνει λάθος. Πρέπει να φερόμαστε στον άλλον σαν να είναι μικρό παιδί που θέλουμε να του εξηγήσουμε το θέμα της συζήτησης και να του αποδείξουμε αυτό που του λέμε, και όχι σαν να είμαστε εμείς τα μικρά παιδιά που θα επιβάλλουμε την γνώμη μας στον άλλον.
Δεν φωτογραφίζω κανέναν με αυτό που λέω, παρά μόνο το εαυτό μου. Σας παρακαλώ να με συγχωρέσετε.....
Θα ηθελα επισης να συμπληρωσω και κατι αλλο που το ειχα ακουσει
σε μια εκπομπη της Πειραικης Εκκλησιας για αλλο θεμα βεβαια.
Το θεμα τοτε ηταν για την οδηγηση και ελεγαν οτι αν ο καθενας απο εμας εβαζε τον Ιησου αντι του εαυτου του στην θεση του οδηγου πως θα οδηγουσαμε ;

Εστω και αν ηταν συνοδηγος !!

ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ στην θεση μας στο φορουμ να ηταν ο ιδιος ο Χριστος,
πως θα συμπεριφεροταν ;

Πως θα απαντουσε η πως θα συμβουλευε τον συνομιλητη του ;

Αν σε καθε μας σκεψη,συναισθημα,γραπτο και προφορικο λογο βαλουμε λιγο τον Χριστο μεσα μας τα παντα θα αλλαξουν.

Αγαπη λοιπον

Να ειστε ολοι καλα και συγνωμη αν εκφραστηκα λανθασμενα
pAntonios
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: p.Antonios @otenet.gr
Επικοινωνία:

ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από pAntonios »

g_aggelos έγραψε:Εγώ θέλω μόνο να προτείνω ένα πράγμα....
Πριν πατήσουμε αυτό το κουμπάκι που λέει "Απάντηση", ας σκεφτούμε όσο μπορούμε με αγάπη για τον συνομιλητή μας. Ας σκεφτούμε ότι μπορεί αν έχει καταλάβει λάθος το θέμα που συζητούμε, και ας προσπαθήσουμε να του εξηγήσουμε που κάνει λάθος. Πρέπει να φερόμαστε στον άλλον σαν να είναι μικρό παιδί που θέλουμε να του εξηγήσουμε το θέμα της συζήτησης και να του αποδείξουμε αυτό που του λέμε, και όχι σαν να είμαστε εμείς τα μικρά παιδιά που θα επιβάλλουμε την γνώμη μας στον άλλον.
Δεν φωτογραφίζω κανέναν με αυτό που λέω, παρά μόνο το εαυτό μου. Σας παρακαλώ να με συγχωρέσετε.....
Προσωπικά φρονώ ότι δεν είναι κακό να μπούνε κάποιοι κανόνες με στόχο την καλύτερη λειτουργία του Φόρουμ εδώ.Αν κάτι αποδειχτεί "αυστηρό" μπορεί να αλλαχτεί στην πορεία...

Εκείνο που αποτελεί μάστιγα πιστεύω είναι το να γράφουμε ότι μας κατέβει σε οποιοδήποτε θέμα κι αν βρισκόμαστε. Έτσι όλα τα θέματα γίνονται αχταρμάς!!!

Ένα άλλο μελανό σημείο (για μένα) είναι τα προσωπικά μηνύματα που απευθύνει ο ένας στον άλλο... Μπορεί να είναι χαριτωμένα μερικές φορές αλλά αποπροσανατολίζουν το θέμα και θυμίζουν "τσατ ρουμ"!!! Επί τέλους ας γίνει ένα "τσατ ρουμ" για τους "εξαρτημένους" !

Προσπαθώ κι εγώ να σβήνω κάποια περιττά μηνύματα αλλά... είναι πολλά! Μήπως γίνεται να προστεθεί η δυνατοτητα να σβύνει κανείς περισσότερα από ένα κάθε φορά;

Τέλος πιστεύω ότι πρέπει να μπει ένα φρένο στον αριθμό των μηνυμάτων που μπορεί κανείς να στείλει μέσε σε 24 ώρες. Μπορεί να είναι ας πούμε μέχρι 3, αλλά έλεος, όχι 13 !!! Προσωπικά αδυνατώ να παρακολουθήσω και αυτό πιστεύω είναι ανασταλτικό και στο να απαντάω συχνά, όπως και πολλοί άλλοι που μπαίνουμε περιστασιακά και δεν έχουμε στήσει το ράντσο μας εδώ!!! Εξαίρεση σήμερα που μόλις επέστρεψα από αγρυπνία!
ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ
ΠΑΝΤΩΝ ΕΝΕΚΕΝ!
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση από Christos »

pAntonios έγραψε:
Προσωπικά φρονώ ότι δεν είναι κακό να μπούνε κάποιοι κανόνες με στόχο την καλύτερη λειτουργία του Φόρουμ εδώ.Αν κάτι αποδειχτεί "αυστηρό" μπορεί να αλλαχτεί στην πορεία...

Εκείνο που αποτελεί μάστιγα πιστεύω είναι το να γράφουμε ότι μας κατέβει σε οποιοδήποτε θέμα κι αν βρισκόμαστε. Έτσι όλα τα θέματα γίνονται αχταρμάς!!!

Ένα άλλο μελανό σημείο (για μένα) είναι τα προσωπικά μηνύματα που απευθύνει ο ένας στον άλλο... Μπορεί να είναι χαριτωμένα μερικές φορές αλλά αποπροσανατολίζουν το θέμα και θυμίζουν "τσατ ρουμ"!!! Επί τέλους ας γίνει ένα "τσατ ρουμ" για τους "εξαρτημένους" !

Προσπαθώ κι εγώ να σβήνω κάποια περιττά μηνύματα αλλά... είναι πολλά! Μήπως γίνεται να προστεθεί η δυνατοτητα να σβύνει κανείς περισσότερα από ένα κάθε φορά;

Τέλος πιστεύω ότι πρέπει να μπει ένα φρένο στον αριθμό των μηνυμάτων που μπορεί κανείς να στείλει μέσε σε 24 ώρες. Μπορεί να είναι ας πούμε μέχρι 3, αλλά έλεος, όχι 13 !!! Προσωπικά αδυνατώ να παρακολουθήσω και αυτό πιστεύω είναι ανασταλτικό και στο να απαντάω συχνά, όπως και πολλοί άλλοι που μπαίνουμε περιστασιακά και δεν έχουμε στήσει το ράντσο μας εδώ!!! Εξαίρεση σήμερα που μόλις επέστρεψα από αγρυπνία!
Συμφωνώ με τις άνθωθι θέσεις του π. Αντώνιου και κλειδώνω το θέμα για να το δούμε με προσοχή όλοι αύριο.
Εικόνα
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”