Μου έβγαλε ένα error...

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Μου έβγαλε ένα error...

Δημοσίευση από Evi_J »

Έλαβα αυτό το μήνυμα ως error και μάλιστα δύο φορές. Την πρώτη φορά που έκανα login αμέσως μετά το register δηλ πολλά ποστ πριν. Και σκέφτηκα να το πω από τότε όμως ξεχάστηκα και έκλεισα τον browser... Την δεύτερη φορά σήμερα. Τι σημαίνει αφού έχω ήδη το username μου;
Δεν έχει ορισθεί ID Δημοσίευσης
neosathos
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από neosathos »

αυτο το μηνυμα σου το βγαζει οταν πας να δημιουργησεις νεο θεμα και δεν βαζεις τιτλο θεματος
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από Evi_J »

Α, δεν ξέρω αν το βγάζει και εκεί. Αλλά εμένα μου το έβγαλε όταν πάτησα "απάντηση". Δηλ πως να ορίσω τίτλο δημοσίευσης (είτε καινούργιου θέματος ειτε απάντησης σε προηγούμενο) όταν δεν μου έχει βγάλει ακόμα το κουτάκι της φόρμας για να γράψω τον τίτλο; Εξάλλου μου το έκανε και τις δύο φορές αμέσως μετά που έκανα login. Σαν να λέει ότι το ID είναι το username....
neosathos
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από neosathos »

μιας και δεν εχεις κοιμηθει ακομη

για πες ενα ενα τα πραγματα

εκανες login κανονικα σε δεχτηκε το συστημα ?

και μετα πηγες να απαντησεις καπου και σου εβγαλε το μηνυμα ?
g_aggelos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1474
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 24, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Άγγελος @ Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από g_aggelos »

Μην τα μπερδεύουμε τα θέματα.... Το πρώτο που σου έβγαλε όταν έκανες Register ήταν ίσως επειδή δεν είχε ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σου (activate).

Αυτό που λες ότι σου βγάζει στο "Απάντηση", είναι άλλο και συνήθως το εμφανίζει όταν το μήνυμα που θέλεις να απαντήσεις έχει διαγραφεί (ίσως την ώρα που πάτησες το κουμπί για απάντηση, ταυτόχρονα σβηνόταν και το μήνυμα). Επίσης ίσως απλά υπήρχε εκείνη την στιγμή κάποια εμπλοκή στον server. Αν στο ξανακάνει, απλά δώσε μας περισσότερες λεπτομέρειες... ;)
neosathos
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από neosathos »

ακριβως αυτο admin

την ωρα που η php διαβαζε στον server την mysql μαλλον γινοταν διαγραφη
και δεν βρηκε το id της δημοσιευσης

αν και ενταξει πολλες φορες εχουμε και δυσλειτουργιες αναμεσα στον apache
την php και την mysql

την πρωτη φορα παντως σιγουρα επεσε πανω στο activation
paroikos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: Δευ Μάιος 15, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από paroikos »

g_aggelos έγραψε:Μην τα μπερδεύουμε τα θέματα.... Το πρώτο που σου έβγαλε όταν έκανες Register ήταν ίσως επειδή δεν είχε ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σου (activate).

Αυτό που λες ότι σου βγάζει στο "Απάντηση", είναι άλλο και συνήθως το εμφανίζει όταν το μήνυμα που θέλεις να απαντήσεις έχει διαγραφεί (ίσως την ώρα που πάτησες το κουμπί για απάντηση, ταυτόχρονα σβηνόταν και το μήνυμα). Επίσης ίσως απλά υπήρχε εκείνη την στιγμή κάποια εμπλοκή στον server. Αν στο ξανακάνει, απλά δώσε μας περισσότερες λεπτομέρειες... ;)
Και γω κάτι [που τωρα τελευταία παρατηρω. Δεν μου αποθηκεύει μηνύματα :D :D :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”