Προς όλους ...........

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Προς όλους ...........

Δημοσίευση από eleimon »

Μη το γυρισεις βρε Διονυση μου σε Λορδος Byron δε θα μαρεσεις :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ......ειπαμε να χεις λιγο τακτ...εσυ το παρακανες.....αν κι εγω πιστευω οτι εντος ολιγων λεπτων κι αν ο Shubik σε τσιγκλισει λιγο θαρχισεις να τα χωνεις ακαθεκτος και θα χεις ξεχασει τις δυτικες ευγενειες που επικαλεισαι τωρα....... :P :P :P :P την αγαπη μου!!!!!!
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Προς όλους ...........

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Εύγε και συγχαρητήρια Διονύση.
Αψογος!
Οχι κανείς δεν είπε να συγκατανεύσεις σε θέματα Πίστεως.
Απλά ό,τι ανέφερες και τίποτα παραπάνω.

Οσο για τα ονόματά μας, δεν μπορούν να μην αναφέρονται καλώς ή κακώς, σε φόρουμ είμαστε.
Στο κάτω κάτω, ανώνυμες φιγούρες είμαστε, κωδικά ονόματα έχουμε.

Νάναι Ευλογημένο!
Δόξα Σοι ο Θεός!

ΥΓ
Θα προσπαθήσω νάμαι εγώ λιγάκι σκληρότερος, για να ισοσκελίσω την ζυγαριά! :mrgreen: :mrgreen:
Τρέμετε όλοι σας, αρχίζω την μελέτη σκληρών "πατερικών" εκφράσεων! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Προς όλους ...........

Δημοσίευση από filotas »

dionysisgr έγραψε:Λοιπον αντε να τοποθετηθω, αφου το ζητα και ο Νικολαος, και να κανω υπακοη στην συναξη.

...

Λοιπον, για να μην κουρασω αλλο, υποσχομαι να "εκπολιτιστω", οσο μπορω. Ενταξει Νικολαε; Θα προσπαθησω.

...
ΟΚ. Αυτό αρκεί. Ας πορευτούμε, λοιπόν, κι ο Θεός μαζί μας.
Άβαταρ μέλους
panosgreece
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2941
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 07, 2008 5:00 am

Re: Προς όλους ...........

Δημοσίευση από panosgreece »

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ,,,,,,,


Εικόνα
«Άγιοι της ημέρας, πρεσβεύσατε υπέρ ημών»
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24958
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προς όλους ...........

Δημοσίευση από aposal »

Δεν είπαμε να προσποιούμαστε τους ευγενικούς, με τα «σεις» και τα «σας», σαν κάποιους Ευρωπαίους ηγέτες που το μόνο που έχουν να επιδείξουν είναι αυτή, η προσποιητή ευγένεια.
Κανείς μας δεν πρέπει να υποχωρεί ούτε εκατοστό από τα ιδανικά της Ορθοδοξίας, προκειμένου να γίνει αρεστός σε κάποια μέλη. Η δόξα των ανθρώπων δεν είναι αρετή, αλλά ο πιο επικίνδυνος εχθρός, στον διαρκή μας αγώνα να αποκτήσουμε την δόξαν Θεού.
Στην περίπτωση αυτή όμως, αδελφέ Διονύση νομίζω ότι υπερέβαλες απέναντι σε κάποιους αδελφούς μας, που εξέφρασαν μιαν άλλη άποψη. Δεν είναι απαραίτητο όποιος παρεκκλίνει (αν παρεκκλίνει) να το κάνει εσκεμμένα, βάσει σχεδίου. Ο λόγος σου, όπως έχω γράψει αλλού, είναι κάπως δυσνόητος και ενίοτε και παρεξηγήσιμος. Είναι ανθρώπινο, θεωρώ, κάποιοι να μην τον αποδέχονται. Ανθρώπινο, αλλά όχι αναγκαστικά μη ορθόδοξο. Δώσε στους αδελφούς μας την ευκαιρία να κάνουν και αυτοί λάθη, να έχουν κι αυτοί απορίες, μέχρις να τους αξιώσει ο Θεός να φθάσουν σ’ ένα καλό επίπεδο.
Ίνα ώσιν εν.
Ο Θεός να μας βοηθάει στον καθημερινό μας αγώνα
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ψυχουλα
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2324
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 11:36 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προς όλους ...........

Δημοσίευση από ψυχουλα »

eleimon έγραψε:Μη το γυρισεις βρε Διονυση μου σε Λορδος Byron δε θα μαρεσεις :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ......ειπαμε να χεις λιγο τακτ...εσυ το παρακανες.....
:wink:
«Όπου έρως θείος ήψατο καρδίας, εκεί φόβος ρημάτων ουκ ίσχυσε».
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”