Συντονιστές sos

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του www.agiooros.net.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
123
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 27, 2006 5:00 am

Συντονιστές sos

Δημοσίευση από 123 »

Όπως γνωρίζετε μπήκα πρόσφατα στο site γιατί βρήκα μια γωνιά όπου με αγαλίαση ψυχής ενημερώνομαι για διάφορα ενδιαφέροντα θέματα που φέρνετε στην επιφάνεια.

Όμως άρχισε μία κόντρα μεταξύ κάποιων, που με κάνει να ταράζομαι. Στην αρχή είπα "άσε θα ξεθυμάνουν" ή "ας βγάλει ο καθένας από μέσα του τον πατριωτισμό του και θα ηρεμήσουν", ή "καλό είναι να βλέπεις τόσο υπερασπιστές του Κυρίου μας", αλλά τελικά ξεπέρασαν τα όρια, έγραψα μάλιστα 1-2 μηνυματάκια, που απευθυηνόταν στον πιο ώριμο.....

Πρέπει να γνωρίζει ο καθένας τα όρια της ευπρέπειας, της αξιοπρέπειας, του σεβασμού, της υπομονής και προπαντός της αγάπης στον αδελφό μας. Διέκρινε κανείς ψήγμα αγάπης στα βραδυνά μηνύματα ;

Την ώρα που μετά την κούραση της ημέρας ψάχνουμε να βρούμε γαλήνη και απαντήσεις στα διάφορα προβλήματά μας, πέφτουμε επάνω στον BASILHS με τις ατελείωτες κόντρες στον κάθε έναν. Δεν φήνει "καρφίτσα" να πέσει κάτω.

Επιτρέψτε μου να του δώσω μια φιλική συμβουλή, αν όχι, δεν με πειράζει, διαγράψτε το, αν κρίνετε ότι "βάζω λάδι στη φωτιά".

BASILHS σε παρακαλώ, ως απόλυτος Χριστιανός Ορθόδοξος, που διέκρινα ότι είσαι, στείλε μας κάποιο δείγμα της αγάπης σου, γιατί τα τοξεύματα τα είδαμε.
Δεν είσαι ο Σωτήρας του κόσμου, δεν είσαι ο αναμάρτητος... Κατέβα λίγο παρακάτω απ' τον θρόνο σου και κοίτα με συμπάθεια τον αδελφό σου. Δώσ' του χρόνο τουλάχιστον να σκεφτεί, τις πολύ σωστές κατά τα άλλα απόψεις σου, και μην τον επιπλήττεις καπάκι στο καπάκι. Δώσε την άποψή σου και μην στέκεσαι στις αντιρρήσεις του άλλου. Είναι ελεύθερος ο καθένας να στηρίζει τις απόψεις του άσχετα αν τις παραδεχόμαστε. Εγω σαν αναγνώστης θα διαβάσω και τη δική σου και του άλλου και θα δεχθώ αυτήν που θέλω.
Οι λέξεις του στυλ "ανόητος", "τρελός", "ψεύτης" δεν αρμόζουν σε μια κόσμια συζήτηση.
Επιτέλους σεβάσου τους υπόλοιπους. Θα πρότεινα να ανταλλάξεις e-mail με όποιον θέλεις και να τα λέτε χύμα, ιδιαιτέρως, να ξεθυμάνετε.

Παρακαλώ συντονιστές SOS.

Απαλλάξτε μας από τα άνευ ουσίας μηνύματα.

Αν θέλετε να κατοχυρωθείτε προβείτε σε ψηφοφορία προκειμένου να διαγράφονται αυτού του είδους κόντρες.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΕΙΡΗΝΗ ΗΜΙΝ
Ioanath
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ioanath »

Καλέ μου φίλε σέβομαι την αποψή σου και κατανοώ την αναστάτωση που σου έχει δημιουργήσει αυτή η ιστορία αλλά θα διαφωνήσω μαζί σου.

Πιστεύω και γω, όπως έγραψε κάπου και ο Misha νομίζω, ότι είναι πολύ χρήσιμη η παρακολούθιση αυτής της συμπεριφοράς. Είναι πολύ διδακτική για όλους. Δείχνει πως ο ψυχωτικός φανατισμός με κάτι σε απομακρύνει έτη φωτός από αυτό για το οποίο νομίζεις οτι μάχεσαι και εκτός ότι γίνεσαι επικύνδυνος σε γελειοποιεί στα μάτια των συνανθρώπων σου. :(

Για αυτό, ας κάνουμε λίγο υπομονή και ας δείξουμε λίγη κατανόηση και ας ευχηθούμε να υπάρξει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θεραπεία.
123
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 27, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από 123 »

Συμφωνώ και ζητώ συγνώμη από όλους για την αγανάκτησή μου.

BASILHS ΣΥΓΝΩΜΗ για την επίπληξή μου

ΕΙΡΗΝΗ ΗΜΙΝ
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agiooros »

Tha iremisoume oloi
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εισηγήσεις για το Φόρουμ”