Αγιοι Τόποι και .....φοβίες

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Αγιοι Τόποι και .....φοβίες

Δημοσίευση από lovethink »

Θέλω να πάω ταξίδι στους Αγίους Τόπους αλλά φοβάμαι τις φασαρίες και όλα αυτά που γίνονται
Κατά πόσο δρα ανασταλτικός παράγοντας όλο αυτό το κλίμα σε αυτές τις χώρες ώστε να μη πάτε ταξίδι στους Αγίους Τόπους ?
annap
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από annap »

η μητέρα μου τον τελευταίο χρόνο πήγε 2 φορές.

προσωπικά δεν έχω πάει ποτέ, αλλά η ταπεινή μου γνώμη είναι αν πραγματικά θέλεις να πας, κάνε το σταυρό σου και πήγαινε.
ο Θεός είναι μεγάλος και δεν έχουμε ιδέα τι μας ξημερώνει εδώ, εκεί ή παραπέρα.
... η αγάπη ουδέποτε εκπίπτει.
CHRISTINA_K
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μαρ 08, 2006 6:00 am

ΜΗ ΦΟΒΟΥ!

Δημοσίευση από CHRISTINA_K »

Εγώ σου προτείνω να μην ενδώσεις σε τέτοιες πειρασμικές σκέψεις. Είναι ένα καταπληκτικό ταξίδι και θα έχεις πολλές πνευματικές εμπειρίες εκεί.

ήμουν τον Ιούλιο του 2005 εκεί προσκυνήτρια και με πολλά δάκρυα αποχωρίστηκα τους Αγίους Τόπους. Πρώτα ο Θεός σκοπεύω και φέτος να ξαναπάω. Μακάρι να ζούσα εκεί!

Μην χάσεις αυτό το προσκύνημα είναι ταξίδι ζωής!

να πας με οργανωμένο γραφείο .Εκείνη κάθε μήνα βρίσκονται εκεί. Υπάρχει ασφάλεια! Ότι απορία έχεις πες μου

Χριστίνα
Fotini
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Οκτ 18, 2005 5:00 am

Απάντηση στις φοβίες για επικείμενο ταξίδιστους Αγίους Τόπου

Δημοσίευση από Fotini »

Αγαπητή φίλη
με αξίωσε ο Κύριος να πάω στους Αγίους Τόπους με την μητέρα μου το Πάσχα που ο Σαντάμ ήταν σε σύγκρουση το Ισραήλ. Οι γνωστοί μας,μας έλεγαν ότι ήμασταν τρελές και ότι σίγουρα θα σκοτωνόμασταν. Το Πάσχα λοιπόν εκείνο ήταν το ωραιότερο της ζωής μου, γιατί κόσμος πολύς δεν είχε κατέβει και μπόρεσα από κοντά να δω το Άγιο Φως.
Να ξέρεις ότι πάντοτε όμως αυτά τα μέρη ήταν σε εμπόλεμη κατάσταση. Νομίζω ότι ο Κύριος που βλέπει την επιθυμία σου θα σε βοηθήσει.
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Re: Απάντηση στις φοβίες για επικείμενο ταξίδιστους Αγίους Τ

Δημοσίευση από lovethink »

Fotini έγραψε:Αγαπητή φίλη
με αξίωσε ο Κύριος να πάω στους Αγίους Τόπους με την μητέρα μου το Πάσχα που ο Σαντάμ ήταν σε σύγκρουση το Ισραήλ. Οι γνωστοί μας,μας έλεγαν ότι ήμασταν τρελές και ότι σίγουρα θα σκοτωνόμασταν. Το Πάσχα λοιπόν εκείνο ήταν το ωραιότερο της ζωής μου, γιατί κόσμος πολύς δεν είχε κατέβει και μπόρεσα από κοντά να δω το Άγιο Φως.
Να ξέρεις ότι πάντοτε όμως αυτά τα μέρη ήταν σε εμπόλεμη κατάσταση. Νομίζω ότι ο Κύριος που βλέπει την επιθυμία σου θα σε βοηθήσει.
Οχι και φίλη ........ είπαμε ..... :lol: :)
Δεν σκέφτομαι για φέτος απλά σκέφτομαι γενικά ότι θα ήθελα να περπατήσω σε εκείνα τα μέρη αλλά δρα ανασταλτικά αυτή η φοβία
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα”