Φρίκη: Νεογέννητο στην αποχέτευση....

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Φρίκη: Νεογέννητο στην αποχέτευση....

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Πραγματικά ανατριχιαστικό..

Κάποιοι γονείς στην Κίνα, πέταξαν το νεογέννητο βρέφος τους στην τουαλέτα,
αλλά αυτό κατά πραγματικά απίστευτο τρόπο, κατάφερε και επέζησε..

Το βίντεο είναι συγκλονιστικό,
και δείχνει πως ό,τι και να θέλουν κάποιοι άνθρωποι να κάνουν,
ευτυχώς οι βουλές τους δεν πραγματοποιούνται πάντοτε....

Δόξα Τω Θεώ..
Κίνα: Σώθηκε μωρό που πέταξαν στην αποχέτευση..
Σοκ προκαλούν οι εικόνες από την Κίνα με ένα νεογέννητο βρέφος το οποίο βρέθηκε μέσα σε σωλήνα αποχέτευσης πολυκατοικίας. Το μωρό, το οποίο είχαν εγκαταλείψει οι γονείς του, το βρήκαν πυροσβέστες, ευτυχώς ζωντανό, και πλέον νοσηλεύεται σε σταθερή κατάσταση.
Οι πυροσβέστες έκαναν ουσιαστικά πολύ λεπτή επέμβαση προκειμένου να μην τραυματιστεί το βρέφος και αμέσως μετά το μετέφεραν στο κοντινότερο νοσοκομείο.

Σύμφωνα με το BBC, η China Daily μετέδωσε ότι το μωρό βρέθηκε σε ένα σωλήνα διαμέτρου 10 εκατοστών.

Το μωρό θεωρείται ότι είχε γεννηθεί δύο ή τρεις μέρες νωρίτερα.

Το Γαλλικό Πρακτορείο ανέφερε ότι κάτοικοι ενός συγκροτήματος κατοικιών στη Χίνχουα ειδοποίησαν το απόγευμα του Σαββάτου την Πυροσβεστική αφότου άκουσαν το κλάμα μωρού από τουαλέτα στον τέταρτο όροφο του κτιρίου.

Η υπόθεση έχει προκαλέσει οργισμένες αντιδράσεις στα social media στην Κίνα, όπου όμως το φαινόμενο εγκατάλειψης βρεφών είναι πολύ συχνό καθώς ισχύει ο αυστηρός περιορισμός του ενός παιδιού ανά οικογένεια....
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Φρίκη: Νεογέννητο στην αποχέτευση....

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Δεν "μπορώ" να το δω... αλλά αυτό συμβαίνει κατά κόρον στην Κίνα... κοριτσάκι είναι; Στις κοινωνίες που δεν έχουν τον Τριαδικό Θεό στη ζωή τους, και σαν κράτος λειτουργούν κοσμικά, αυτά συμβαίνουν, δυστυχώς... είναι "ρυθμίσεις" των παγκοσμιοτών, έλεγχος πληθυσμού κλπ. Θυμάσαι Παναγιώτη το ζευγάρι που μάζευε όλα τα μωρά που έβρισκαν πεταμένα και είχαν καμμιά 30αριά παιδιά; Μπορεί να κάνω λάθος στον αριθμό. Υπάρχουν άνθρωποι σε αυτές τις χώρες που πάνε ενάντια στο κατεστημένο γιατί ακολουθούν τη συνείδησή τους... τον πνευματικό νόμο και ας μην γνωρίζουν το Θεό. Πάντως αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα. Στην Αμερική γίνεται χαμός (big money $$$) με τις international adoptions υιοθεσίες των παιδιών από Ασία που δεν τα θέλουν οι γονείς τους γιατί υπερβαίνουν το όριο του νόμου τους και περιμένουν να τους έρθει αγόρι, χωρίς ειδικές ανάγκες... "τέλειο" φαινομενικά παιδί.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Φρίκη: Νεογέννητο στην αποχέτευση....

Δημοσίευση από panagiotisspy »

ΜΙΧΣ έγραψε:Δεν "μπορώ" να το δω... αλλά αυτό συμβαίνει κατά κόρον στην Κίνα... κοριτσάκι είναι; Στις κοινωνίες που δεν έχουν τον Τριαδικό Θεό στη ζωή τους, και σαν κράτος λειτουργούν κοσμικά, αυτά συμβαίνουν, δυστυχώς... είναι "ρυθμίσεις" των παγκοσμιοτών, έλεγχος πληθυσμού κλπ. Θυμάσαι Παναγιώτη το ζευγάρι που μάζευε όλα τα μωρά που έβρισκαν πεταμένα και είχαν καμμιά 30αριά παιδιά; Μπορεί να κάνω λάθος στον αριθμό. Υπάρχουν άνθρωποι σε αυτές τις χώρες που πάνε ενάντια στο κατεστημένο γιατί ακολουθούν τη συνείδησή τους... τον πνευματικό νόμο και ας μην γνωρίζουν το Θεό. Πάντως αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα. Στην Αμερική γίνεται χαμός (big money $$$) με τις international adoptions υιοθεσίες των παιδιών από Ασία που δεν τα θέλουν οι γονείς τους γιατί υπερβαίνουν το όριο του νόμου τους και περιμένουν να τους έρθει αγόρι, χωρίς ειδικές ανάγκες... "τέλειο" φαινομενικά παιδί.
Ωραία τα λες Μαρία μου.. :8 :8

Να προσθέσω πως το παιδί ήταν μεν αγόρι,
αλλά απ' ό,τι λέγεται, δεν ήταν το πρώτο παιδί της οικογένειας,
και στην Κίνα απαγορεύεται να κάνει ένα ζευγάρι περισσότερα του ενός παιδιά,
με πολύ σοβαρές οικονομικές και όχι μόνο συνέπειες....
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα”