Πρόταση αναστολής του FORUM

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από theodosis79 »

Οχι, αλλά ας κάνουμε τώρα μια νέα αρχή. Και δεν μίλησα για κλείσιμο του forum πουθενά δεν γράφω κάτι τέτοιο. Απλά οι επισκέψεις ας είναι λίγο πιο αραιές. Τέλος πάντων, δεν συνεχίζω γιατί θα φανεί οτι επιβάλλω την γνώμη μου. Οτι τον φωτίσει οΘεός ας κάνει ο καθένας.
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από vasilikirimp »

max1 έγραψε:
vasilikirimp έγραψε:
Το φόρουμ δειχνει στο επακρο την υγεια του διοτι υπαρχει ΛΟΓΟΣ και ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ
Μεσα απο τη συζητηση μαθαινουμε :mrgreen: :mrgreen:
quote]

Αν θεωρείς τις βρισιές υγεία και αντίλογο.....
ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΒΡΙΣΙΕΣ - ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΜΕΘΟΔΕΥΣΗ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ
ΚΑΚΟ ΝΑ ΛΕΣ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ΚΑΚΟ ΠΙΠΕΡΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΤΕΛΙΚΑ :mrgreen: :mrgreen:
yianvla
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 21, 2006 6:00 am

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από yianvla »

Θα συμφωνήσω κι εγώ με το πνεύμα του Θεοδόση (theodosis79).

Ίσως θα μπορούσε να κλείνει το forum (στο οποίο προσωπικά δεν γράφω συχνά, αλλά παρακολουθώ καθημερινά) κάθε Τετάρτη και Παρασκευη! Σαν ιδέα το βρήκα στο http://www.atheataperasmata.com/pandreas/to8umasai.htm ("Τετάρτη και Παρασκευή χωρίς internet") και δεν μου φάνηκε και τόσο ασχημη (αν και στην αρχή γέλασα.....). Προσωπικά θα το προσπαθήσω ούτως ή άλλως.

Παρεπιπτόντως, να ευχαριστήσω και την Κατερίνα (teri) για τους "ορθόδοξους ιστότοπους"....!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από aposal »

Το φόρουμ ΔΕΝ πρέπει να κλείσει, προσωρινά, με πρόσχημα την αποφυγή πνευματικής αναταραχής, γιατί είναι σαν παραδέχεται ότι είναι λάθος η λειτουργία του!
Όσοι θέλουν να ασχοληθούν περισσότερο με τα πνευματικά τους και θεωρούν ότι το φόρουμ, τους είναι εμπόδιο (που για μένα είναι παραλογισμός), απλά ας μην μπαίνουν.
Εγώ όταν μίλησα για κλείσιμο την Μεγάλη Εβδομάδα, εννοούσα να γίνει τότε η υποχρεωτική του συντήρηση και τίποτε άλλο!
(Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων).
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
dora gian
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 23, 2008 1:56 pm

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από dora gian »

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ , ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ 24 ΩΡΕΣ ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΤΑΙ ΠΟΣΟΙ ΑΝΡΘΡΩΠΟΙ ΘΑ ΕΠΙΣΚΕΥΤΟΥΝ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ ,ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΕΤΟΙΕς ΜΕΡΕΣ ΟΡΓΙΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ,ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ????????? ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΘΥΝΗ ΣΟΥ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙς ΜΕΡΕΣ....................
max1
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: BE

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από max1 »

Νικόλα, άσε το forum ως έχει. Μια χαρά είναι. Κι όποιος δεν έχει χρόνο γιατί προσεύχεται ή θέλει να πάει στην εκκλησία, ας πάει. Τον κρατάει κανείς; Ίσα ίσα που αυτά που γράφονται εδώ κρατάνε το μυαλό μας σε ωραία πράγματα. Τι θες; Ν' ανοίγουμε τηλεοράσεις στη θέση του;
Έτσι κι αλλιώς βέβαια προβλέπω μέχρι να πάρεις απόφαση, θα έχει έρθει το πάσχα, οπότε.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
theodora
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: https://theomezcrochet.blogspot.com/
Επικοινωνία:

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από theodora »

agiooros έγραψε: την Πέμ Μαρ 05, 2009 9:19 pm

Οκ την Μεγάλη Εβδομάδα για συντήρηση.
Η απόφαση έχει παρθεί προ πολλού...... :wink:
Τον μόνον που μπορεί ν΄αγαπήσεις είναι ο Θεός.
Τους ανθρώπους τους αγαπάς γιά να τους πας ή για να σε πάνε στο Θεό.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από aposal »

Δεν είναι απόφαση! Είναι η άποψη του Νίκου! Οι αποφάσεις παίρνονται πάντα δημοκρατικά εδώ! Δηλαδή ακούγονται ΟΛΕΣ οι απόψεις πριν επιβληθεί αυτή του Διαχειριστή!
Όπως αρμόζει σε ένα σωστό φόρουμ, που σέβεται τον Διαχειριστή του!
(Νίκος, δαγκωτό!)
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Harrys1934
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: ¨οπου γη και Πατρις
Επικοινωνία:

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από Harrys1934 »

max1 έγραψε:Νικόλα, άσε το forum ως έχει. Μια χαρά είναι. Κι όποιος δεν έχει χρόνο γιατί προσεύχεται ή θέλει να πάει στην εκκλησία, ας πάει. Τον κρατάει κανείς; Ίσα ίσα που αυτά που γράφονται εδώ κρατάνε το μυαλό μας σε ωραία πράγματα. Τι θες; Ν' ανοίγουμε τηλεοράσεις στη θέση του;
Έτσι κι αλλιώς βέβαια προβλέπω μέχρι να πάρεις απόφαση, θα έχει έρθει το πάσχα, οπότε.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Μπράβο φίλε έτσι τα ΄Σκεύτουμε κι εγώ. Τι θέλεις Νικόλα να σηκωθούμε από την τηλεόραση να πάμε Εκκλησία; ¨η από εδω, για Εκκλησία;; Πως ήρθε αυτή η σκέψη και να μου το ;έλεγαν πριν ότι θα παρθεί τέτοια σκέψη, δεν θα πίστευα στα αυτιά μου. Εκτός και είναι κάτι άλλο που εμείς δεν μπορούμε να το συλλάβουμε
[Αλλά ;ώς ο ληστής ομολογώ Σοι,
Μνύσθητί μου, Κύριε,
Εν τη Βασιλεία Σου.
Άβαταρ μέλους
LOCKHEART
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2008 12:00 pm
Τοποθεσία: Aπο Αθήνα αλλα τώρα Ζάκυνθο
Επικοινωνία:

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από LOCKHEART »

Καλησπέρα αδέρφια ,

Κατά την ταπεινή μου γνώμη μιας και οι μέρες ειναι σημαντικές αν δεν είναι επείγον να μην κλείσει. Τωρα αφού χρειάζεται να γίνουν εργασίες αν γίνεται να μετατεθούν μετά το ΠΑΣΧΑ.

Απο κει και πέρα οτι αποφαση παρθει θα την σεβαστώ , οτι σας φωτίσει ο Υψιστος.

Καλησπέρες
I prefer nothing than something bad
Μακάριοι οι καθαροί τη καρδία, ότι αυτοί τον Θεόν όψονται
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”