Πρόταση αναστολής του FORUM

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
panagiotis2008
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 480
Εγγραφή: Δευ Απρ 28, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από panagiotis2008 »

Ναι ας κλείσει ως το Πάσχα,για να επικεντρωθούμε όλοι οι αδελφοί στην προσευχή και τη νηστεία.Αφού θα ξανανοίξει ας μην μελαγχολούμε αδελφοί.
Πάντως ας γίνει ό,τι πει η πλειοψηφία.
Και το Πνεύμα και η νύμφη λένε ¨έλα.Και όποιος ακούει ας πει ¨έλα.και όποιος διψάει ας έρθει,και όποιος θέλει ας παίρνει δωρεάν το νερό της ζωής.
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από filotas »

agiooros έγραψε:Κάνω μια πρόταση για αναστολή του Forum μέχρι το Πάσχα.
Με την ευκαιρία αυτή να προσπαθήσω να βελτιώσω και το Forum.
Τι λέτε?
Το καλύτερο είναι εχθρός του καλού. Νομίζω ότι το forum είναι αρκετά καλό και δε χρειάζεται ουσιαστικές βελτιώσεις. Επιπλέον Νικόλα κατά τη διάρκεια της Σαρακοστής έχουμε μεγάλη ανάγκη την επαφή μεταξύ μας για να αλληλοϋποστηριζόμαστε. Νομίζω ότι είναι κακή ιδέα το κλείσιμο του forum αυτή τη στιγμή.
Άβαταρ μέλους
panos0
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2006 5:00 am

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από panos0 »

Εχεις ευθυνη αγιοορος διοτι διατηρεις ενα ιστοχωρο στον οποιο γινονται e-αμαρτιες...
Ευθυνη λεγω, και με λυπη πρεπει να σου πω οτι ηρθε η ωρα να κλεισεις το φορουμ.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Δημοσ.: 590
Δημοσ.: 591 " Έρχομαι και εγώ...."

I'll take lives and show all no mercy that night
Attack those not knowing my force
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25044
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από aposal »

panos0 έγραψε:Εχεις ευθυνη αγιοορος διοτι διατηρεις ενα ιστοχωρο στον οποιο γινονται e-αμαρτιες...
Ευθυνη λεγω, και με λυπη πρεπει να σου πω οτι ηρθε η ωρα να κλεισεις το φορουμ.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1. Ο Νίκος δεν φέρει ευθύνη που εμείς δεν μπορουμε να ελεγξουμε τον εαυτό μας και παρεκτρεπόμαστε. Όπως και ένας Δήμαρχος δεν φέρει (πολιτική) ευθύνη για την ανεντιμότητα των δημοτών του.
2. Όποιος βλέπει ΜΟΝΟ τις e-αμαρτίες των αδελφών του και όχι και τα (πολύ περισσότερα) ωφέλιμα στοιχεία που αποκομίζουμε από τις συζητήσεις του φόρουμ, κάνει κάποιο λάθος.
3. Επειδή όλοι διαπράτουμε αμαρτίες, αλλά οι περισσότεροι δεν τις καταλαβαίνουμε, είναι λογικό να τις διαπράττουμε ΚΑΙ εδώ. Και ίσως έιναι καλύτερο να αντολαμβανόμαστε πού πάσχουμε, από εδώ, ώστε να το διορθώσουμε.
4. Αν υπάρχουν άγιοι μεταξύ μας που δεν παρεκτρέπονται, προσωπικά τους θαυμάζω. Και τους ευχαριστώ που υπάρχουν και ευχαριστώ και τον Νίκο που μου δίνει την ευκαιρία ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ να τους γνωρίζω και να ωφελούμαι από αυτούς.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από eleimon »

Συμφωνω με τον Αποστολο,μη ξεχναμε οτι ολοι ανεξεραιτως εχουν προσφερει πολλα αξιολογα γραπτα εδω μεσα,τωρα αν σκεφτουμε οτι αυτες τις μερες ο "αλλος"τριβει τα χερια του και χοροπηδαει γυρω μας για να μας δει να γινομαστε μαλλια κουβαρια και να μη παραδινουμε σωμα και ψυχη στον Χριστο μας,θα καταλαβουμε οτι δε γινομαστε ετσι γιατι το θελουμε καποιος δαχτυλος μπηκε :105 :105 :105 :105 :105
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
Άβαταρ μέλους
panos0
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2006 5:00 am

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από panos0 »

aposal έγραψε:
panos0 έγραψε:Εχεις ευθυνη αγιοορος διοτι διατηρεις ενα ιστοχωρο στον οποιο γινονται e-αμαρτιες...
Ευθυνη λεγω, και με λυπη πρεπει να σου πω οτι ηρθε η ωρα να κλεισεις το φορουμ.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1. Ο Νίκος δεν φέρει ευθύνη που εμείς δεν μπορουμε να ελεγξουμε τον εαυτό μας και παρεκτρεπόμαστε. Όπως και ένας Δήμαρχος δεν φέρει (πολιτική) ευθύνη για την ανεντιμότητα των δημοτών του.
2. Όποιος βλέπει ΜΟΝΟ τις e-αμαρτίες των αδελφών του και όχι και τα (πολύ περισσότερα) ωφέλιμα στοιχεία που αποκομίζουμε από τις συζητήσεις του φόρουμ, κάνει κάποιο λάθος.
3. Επειδή όλοι διαπράτουμε αμαρτίες, αλλά οι περισσότεροι δεν τις καταλαβαίνουμε, είναι λογικό να τις διαπράττουμε ΚΑΙ εδώ. Και ίσως έιναι καλύτερο να αντολαμβανόμαστε πού πάσχουμε, από εδώ, ώστε να το διορθώσουμε.
4. Αν υπάρχουν άγιοι μεταξύ μας που δεν παρεκτρέπονται, προσωπικά τους θαυμάζω. Και τους ευχαριστώ που υπάρχουν και ευχαριστώ και τον Νίκο που μου δίνει την ευκαιρία ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ να τους γνωρίζω και να ωφελούμαι από αυτούς.
1 Φερει ευθυνη ο Δημαρχος διοτι εαν ειναι ανεντιμοι πρεπει να δρασει, εαν δεν δρασει αδρανει και εχει λοιπον ευθυνη. Ομως οταν για εναν δρα και 2 παιρνουν την θεση του απαιτουνται ποιο δραστικα μετρα :mrgreen:
2 Φυσικα και υπαρχουν ωφελιμα στοιχεια αλλιως το σαιτ θα ηταν αναρμοστο, η αποκομιση ωφελιμων στοιχειων μηπως ομως γινεται εις βαρος της ψυχης του αγιοορος? :mrgreen: :mrgreen:
3 Αδυνατω να πιστεψω οτι βλεπεις το φορουμ και σαν ενα γυμναστηριο, το πραγματικο γυμναστηριο ειναι η ζωη φιλε μου :mrgreen: :mrgreen:
4 Λες οτι δεν γνωριζεις εαν υπαρχουν Αγιοι ομως ευχαριστεις καποιους που "γνωριζεις και ωφελεισε απο αυτους" ονομασε μας λοιπον τους περιπου αγιους εκτος και εαν αφοσον δεν υπαρχουν αγιοι ωφελησε στο πως να μαλωνεις καλυτερα
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10 :10
Δημοσ.: 590
Δημοσ.: 591 " Έρχομαι και εγώ...."

I'll take lives and show all no mercy that night
Attack those not knowing my force
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25044
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από aposal »

Παναγιώτη έχεις δίκιο για τους αγίους που έγραψα.
Αλλά η θέση μου είναι να μην κλείσει το φόρουμ, για τους λόγους που προέγραψα
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από vasilikirimp »

Αγαπητοι μου αδελφοι η υγεια μιας κοινωνιας φαινεται απο την επικοινωνια , απο το λογο και τον αντιλογο

Το φόρουμ δειχνει στο επακρο την υγεια του διοτι υπαρχει ΛΟΓΟΣ και ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ
Μεσα απο τη συζητηση μαθαινουμε :mrgreen: :mrgreen:

Αν θελουμε ενα φορουμ που απλα θα κανουμε κοπυ - παστε και θα διαβαζουμε τοτε ας βαλουμε και τον τιτλο εγκυκλοπαιδεια και τελειωσε η υποθεση!!!!!! :mrgreen: :mrgreen:

Μη ξεχναμε οτι στους κολπους του φορουμ υπαρχει και ενας γλυκητατος αντιδημαρχος ο οποίος μπορει να μας επιβεβαιωση του λογου το αληθες


σχετικα με τα προαναφερομενα περι κοινωνιας...........................................
Άβαταρ μέλους
panos0
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2006 5:00 am

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από panos0 »

aposal έγραψε:Παναγιώτη έχεις δίκιο για τους αγίους που έγραψα.
Αλλά η θέση μου είναι να μην κλείσει το φόρουμ, για τους λόγους που προέγραψα
Ελα ρε....μια πλακιτσα εκανα.Σιγα μην εφτασα να θελω να σωσω τον αγιοορος..
Αμα θελει να το κλεισει για φτιαξιμο αμα θελει οχι, εμενα δεν με πειραζει.
Δημοσ.: 590
Δημοσ.: 591 " Έρχομαι και εγώ...."

I'll take lives and show all no mercy that night
Attack those not knowing my force
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από filotas »

Εμένα όμως με πειράζει και πολύ μάλιστα, γιατί θα μου λείψετε :( :2 :aiwebs_007 .
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”