Συγγνώμη από όλους

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Δημοσίευση από dionysisgr »

Ταπεινα ζητω και εγω συγνωμη για τις αναστατωσεις και τον σκανδαλισμο πολλων μελων με τις συνεχεις διαμαχες για τις οποιες ομως δεν φερουμε ευθυνη αλλα προκληθηκαμε βαναυσα.

Εν πασει περιπτωση εγω απολογουμαι για περιπτωσεις που περασα τα ορια.

Θα αναμενω ομως να δω και ποιοι αλλοι θα ζητησουν συγνωμη..

Τωρα, γιατι μου λεει ο λογισμος μου οτι, ΔΕΝ θα ζητησουν.. ειναι μια αλλη ιστορια αυτο, για να δουμε.
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
PRETORIAN
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: Δευ Μαρ 05, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από PRETORIAN »

ΑΓΑΠΗΤΕ ΔΙΟΝΥΣΗ ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ ΑΜΕΣΑ. ΟΣΟΙ ΤΟ ΝΙΩΣΟΥΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ
-Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με τον αμαρτωλό και ανάξιο δούλο σου.
-Γνώρισόν μοι, Κύριε, οδόν, εν ή πορεύσομαι, ότι πρός σέ ήρα τήν ψυχήν μου.
-Εξομολογήσομαί σοι είς τον αιώνα, ότι εποίησας και υπομενώ το όνομά σου ότι χρηστόν εναντίον των οσίων σου.
Άβαταρ μέλους
theodora
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: https://theomezcrochet.blogspot.com/
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από theodora »

Αδελφέ agiooros, βρίσκομαι στο χώρο του internet από το 1996, και αναλωνόμουν σε χώρους και περιπλανήσεις χωρίς τελειωμό.
Ο «χώρος» που με τόση αγάπη για το Άγιον Όρος και την Ορθοδοξία διατηρείς με όλες σου τις δυνάμεις, είναι σπάνιος.
Μην σε καταβάλλει καμία «ορθόδοξη» συμπεριφορά και μην έχεις την παραμικρή αμφιβολία για την ωφέλεια την πνευματική του χώρου.
Είμαστε άνθρωποι που λατρεύουμε τον Ιησού Χριστό, την Ορθοδοξία μας, την Εκκλησία Του και κυρίως την Παναγία Μητέρα Του με το αγιασμένο Της περιβόλι.
Από τα άνθη και τις ευωδίες αυτού αντλούμε δυνάμεις και συνεχίζουμε τον αγώνα μας.
Δυστυχώς όμως για σένα είμαστε ακόμα άνθρωποι................. με αδυναμίες και μάλιστα μεγάλες!!!
Προσωπικά σου ζητάω ταπεινά συγνώμη και όχι μόνο σε σένα αλλά και στα υπόλοιπα μέλη και φίλους του χώρου, για τους τσακωμούς και τις προκλήσεις.
Είμαστε άνθρωποι όμως, μην το ξεχνάς και ο χώρος αυτός τείνει να γίνει για πολλούς από εμάς ανάγκη έκφρασης όχι μόνο της αγάπης μας για το Όρος και την Ορθοδοξία αλλά και δεύτερο «σπίτι» μας όπου συναντούμε καθημερινά και ανταλλάσουμε απόψεις γενικότερα περί της χριστιανικής ζωής και θεωρίας (και εκεί γίνεται το ξφλκασξ&&*#%&%), αλλά και αναζητούμε με λαχτάρα να διαβάσουμε και να ωφεληθούμε από τα πνευματικά αναγνώσματα που είναι όλα μαζεμένα σε μιά μεριά(καλύτερα και από εφημερίδα!!!)
Μην προβληματίζεσαι και μην βασίζεσαι στο ανθρώπινο φιλότιμο!!!!
Και ένα ban-νάκι όταν ξεπερνάμε τα όρια ή σκανδαλίζουμε πέρα από τα όρια τους υπόλοιπους αδελφούς μας, μόνο καλό θα μας κάνει.
Εδώ θα είμαστε και την επόμενη ημέρα της λήξης της ποινής μας, γιατί ο χώρος αυτός μας ζεσταίνει τις καρδιές και τις ψυχές μας.
Keep walking agiooros............. και ο χώρος αυτός θα συνεχίσει να καρποφορεί στις ψυχές όλωνς, παρά τις διαμάχες και τις διαφωνίες.


http://www.youtube.com/watch?v=jbUd4US__7Q
Τον μόνον που μπορεί ν΄αγαπήσεις είναι ο Θεός.
Τους ανθρώπους τους αγαπάς γιά να τους πας ή για να σε πάνε στο Θεό.
mirto
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από mirto »

Αγαπητέ Αgiooros,

Συγχώρησον, ευλόγησον, πορεύσου εν ειρήνη.................... και οδήγησε και εμάς τα "απολολά".............. σε κοιλάδες με πνευματικούς θυσαυρούς!!!!!!!!
Πιο σίγουρο είναι να εμπιστεύεται κανείς τον άνεμο, που κινείται ακατάπαυστα, πιο σίγουρο είναι να εμπιστεύεται όσα χαράζουν τα παιδιά πάνω στην άμμο, όταν παίζουν, παρά την ανθρώπινη ευτυχία.

Αγιος Γρηγοριος Θεολογος
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Αγαπητέ αδελφέ και φίλε Νίκο, σε ευχαριστώ για την ιστοσελίδα σου, που πολύ με ξεκουράζει, αλλά και με πληροφορεί!
Μην διανοηθείς να χαλάσεις μια διεύθυνση που είναι ό,τι καλύτερο έχω συναντήσει ποτέ.
Αν το οικονομικό είναι δυσβάσταχτο τότε ας βοηθήσουμε όλα τα μέλη όπως μπορούμε, εγώ πάντως προθυμοποιούμαι.
Το να ζητάς να μην τσακωνόμαστε είναι σαν να ζητάς απ' όλους μας να είμαστε άγιοι.
Όσο υπάρχουν άνθρωποι θα υπάρχουν προστριβές ανάμεσά μας. Ας μην στεκόμαστε όμως σ' αυτές, αλλά στα τόσα άλλα (πολύ, πολύ περισσότερα) ωφέλη που αποκομίζουμε καθημερινά.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
fotios
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 857
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 06, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από fotios »

Αγαπητέ Νίκο,
λυπάμαι αν σε στενοχώρησα ή κάποιος άλλος και φυσικά δεν χρειάζεται
να έχεις ρόλο χωροφύλακα...Να είσαι αναπαυμένος ότι πολλοί αδερφοί( σε πολλά μέρη του κόσμου) ωφελούνται. Να συνεχίσεις να σέβεσαι τον άνθρωπο και την ελευθερία του.
Το athos.edo είναι από τους καλύτερους(για μένα ο καλύτερος) ιστοχώρους-forum στο είδος του. Έχει γνήσιο ενδιαφέρον για την Ορθοδοξία και το Άγιο Όρος, διότι έχει καλό έμψυχο δυναμικό.
Οι διαφωνίες είναι κάτι το φυσιολογικό, αρκεί να μη πιάνουμε τα άκρα, και να μην απαντάμε με εμπάθεια και κακία.
Συγνώμη από όλους και καλή δύναμη στο Νίκο και σε όσους βοηθάνε...
Ο Κύριος Ιησούς Χριστός μαζί σας!
Άβαταρ μέλους
Byzantine_Spirit
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Byzantine_Spirit »

Για έναν χριστιανό πρέπει να είναι
και τα καλά δεχούμενα και τα κακά δεχούμενα.
«Ο λύχνος του σώματος εστίν ο οφθαλμός· εάν ουν ο οφθαλμός σου απλούς η, όλον το σώμα σου φωτεινόν έσται.»
strumfi
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 614
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 12, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Ελένη@Αττική

Δημοσίευση από strumfi »

Ζητώ κι εγώ συγνώμη από όλους σας, για κάθε περίπτωση που έβαλα την... ουρά μου και σας αναστάτωσα.
jimysn
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από jimysn »

Η ουρά η δική σου δε νομίζω πως αναστατώνει μάλλον το αντίθετο... :wink:
πάντως αυτό που χαρακτηρίζει τους αληθινούς χριστιανούς είναι η αυτογνωσία που ωριμάζει και όταν έρθει ο καιρός βγαίνει στην επιφάνεια.
Είναι πολύ πολύ δύσκολο να ζητας συγνώμη δημόσια.
Σας παραδέχομαι!!!!
NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από NIKOSZ »

Πεστα ρε Μιχαλοπουλε... :D

http://www.youtube.com/watch?v=q9bkFEiBxUw
Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησον με τον αμαρτωλό
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”