Συγγνώμη από όλους

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Συγγνώμη από όλους

Δημοσίευση από agiooros »

Αγαπητοί φίλοι και αναγνώστες τις ιστοσελίδας.
Καταρχήν ζητώ συγγνώμη που έφτιαξα μια σελίδα με αγάπη για το Άγιο Όρος και συνεχώς καταλήγει σε διαφωνίες και χωρισμό τον μελών σε δυο και σε τρία στρατόπεδα.
Ίσως το φταίξιμο να είναι σε εμένα που δεν παίρνω αυστηρά μέτρα σαν διαχειριστής.
Δεν ξέρω όμως γιατί πρέπει να βάλουμε έναν χωροφύλακα εδώ να διαγράφη και να λέει τι θα κάνουν τα μέλη είμαστε δόξα το θεό ενήλικες.
Δεν νομίζω να είμαστε μικρά παιδιά και δεν ξέρουμε τι κάνουμε, αλλά νομίζω τα μικρά παιδία θα ήταν καλύτερα στον διάλογο και στην συμπεριφορά από ότι εμείς εδώ.
Κάθομαι και σκέπτομαι αν θα πρέπει να συνεχίσω να αναλώνω τον χρόνο μου εδώ και να βάζω χρήματα από την τσέπη μου για κάτι που αλλιώς το σκεπτόμουν και αλλιώς βλέπω να γίνετε.
Φανταζόμουν μια σελίδα για το Άγιο Όρος όπου θα μαζευόμασταν όλοι οι ορθόδοξοι χριστιανοί να γράφαμε την γνώμη μας για το Όρος για την Ορθοδοξία μας και βλέπω τσακωμούς και διάφορα άλλα.
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Teri »

Αντί να ζητήσουμε εμείς ΣΥΓΝΩΜΗ που κάνουμε κατάχρηση της φιλοξενίας σου, ζητάς εσύ;;;

Νομίζω είναι οξύμωρο!

Συγνώμη.
Cordelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2007 5:00 am

Re: Συγγνωμη απο ολους

Δημοσίευση από Cordelia »

agiooros έγραψε:....νομίζω τα μικρά παιδιά θα ήταν καλύτερα στον διάλογο και στην συμπεριφορά από ότι εμείς εδώ.....
Σ΄αυτό δυστυχώς δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω 8O :cry: :( :cry:

Όμως, θα ήθελα να σου πω ότι, παρά τους καβγάδες και τις μικρότητες, πολλοί εξακολουθούν να ωφελούνται πολύ από το athos.edo.


Και για αυτό προσωπικά σε ε υ χ α ρ ι σ τ ώ πάρα πολύ.... >:D<
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agiooros »

Μην ευχαριστείτε εμενα.
Εγώ ευχαριστώ που γνώρισα αξιόλογα άτομα και έχω ωφεληθεί από πολλους που γραφουν εδω.
Ειλικρινά βιβλίο δεν μπορώ να διαβάσω ενώ από εδώ έχω διάβαση πολλά πνευματικά μηνύματα.
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agiooros »

Άβαταρ μέλους
costisk
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κώστας@Αθήνα

Δημοσίευση από costisk »

Τι συγκλονιστικό ήταν αυτό που μας έδωσες να κατεβάσουμε...με έπιασαν τα κλάματα...
Να είσαι καλά...
pr28
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 29, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από pr28 »

agiooros,
μην ζητάς συγνωμη αφού δεν ευθυνεσαι.
Ο Ελληνας ετσι ειναι .Στο σχολειο χωρίς το δασκαλο μπαμπουλα εβγαινε στραβαδι.Αν και καποτε εκνευριζομουν αναγνωριζω οτι μια αυστηρη δασκαλα που ειχα στην Γ-Δ Δημοτικού
ήταν αυτη στην οποια οφείλω τελικά την σωστη μου ορθογραφία .

"Χωροφύλακας" με την έννοια του αυστηρού ελέγχου χρειάζεται παντού ,
διαφορετικά βασιζόμαστε στο φιλότιμο για να λειτουργησουμε σωστα.Και το φιλότιμο δεν το εχουν όλοι ουτε το αντιλαμβάνονται όλοι με τον ίδιο τρόπο .

αν το εχω αντιληφθεί καλα οι δύο κοινοτητες των νεο και παλαιο-ημερολογιτών ησυχία δεν βρίσκουν .
Βέβαια εχουν δικό τους φόρουμ του παλιου αλλά ... αρεσκονται στην εξωστρεφεια και την διδασκαλία μας με μεσα περαν των συνηθισμένων ..


Μην πικραίνεσαι , είτε αποφασίσεις να αυστηροποιήσεις τον ελεγχο στο φόρουμ ειτε όχι ,για μενα εχεις επιτελεσεις πολύ μεγάλο εργο
γιατι βοηθησες να γνωριστουμε ,να γινεται διαλογος, να μην νοιωθουμε ερημοι και μονοι χριστιανοι στην ερημο των πολεων (ή και του εξωτερικού -ειλικρινα χαρηκα που βλεπω ελληνες της ομογενειας εδώ πιστους στις παραδόσεις μας)

και η προσπάθεια σου ειναι επιτυχημενη συγκριτικά με όσες παρόμοιες θυμαμαι απο το παρελθόν ( mirc channels - icq groups )
liakos_58
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Σεπ 19, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας@Mainz Γερμανια

Δημοσίευση από liakos_58 »

Ιδιαιτερως ωφελουμεθα εμεις στο εξωτερικο εχωντας μια καλη πληροφορια οπως και ορθοδοξη επεικοινωνια με ορθοδοξους|ες αδερφους|ες.
Εδω στην περιοχη μας υπαρχουν αρκετοι οπου παρακολουθουν την σελιδα σας σαν επισκεπτες.
Σας ευχαριστουμε για την χαρα που μας δινετε.
Οταν γινετε ενα καλο εργο ειναι φυσικο ο πονηρος να το πολεμη, την δουλια του κανει. Αλλα και εμεις την δικη μας.
Ας προσεξουμε ομως λιγο για να μην σκανδαλησουμε κανεναν.

Ζητω συγνωμη εαν καποιον στενοχωρισα.
Σας αγαπαω ολους.
Merkourios
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: Τρί Οκτ 10, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από Merkourios »



Σ΄ ευχαριστούμε αδελφέ για όσα κάνεις γιά εμάς, σε διάθεση, σε χρόνο καί σε χρήμα.

Μήπως όμως τώρα, για να αποφεύγονται οί διαμάχες θα έπρεπε "εν τω άμα..." εμφάνισης διαμάχης Παλαιού - Νέου 2-3 μηνυμάτων να τα διαγράφης πάραυτα καί να βγάζεις λίγο την ...Δημοκρατία στήν εξώπορτα να παίρνει αέρα;

Να τα διαγράφεις βέβαια δίκαια καί ισότιμα, καί τής μίας παράταξης καί τής άλλης, καί να μη χαρίζεσαι σε κανένα, κι΄ έτσι να έχουμε ησυχία στό θέμα αυτό, από το οποίο συνήθως πυροδοτούνται μεγάλες εντάσεις !

Καί να βάλεις καί μία σχετική ανακοίνωση περί τούτου, ώστε να μη πεί κανένας ότι δεν τόξερε καί ότι είσαι ρατσιστής καί φασίστας ( ώς συνήθως καταλήγουν κάποιοι..).

Θά δείς μετά, μέσα σε 15 μέρες θα έχουμε μάθει θρησκευτική συμπεριφορά (καί άς είναι κάπου, ίσως λίγο...ασπόνδυλη).

Αλλά τί να κάνεις, αφού ανάβουν τα αίματα από την πολύ μας πίστη !
Merkourios
Άβαταρ μέλους
nektarios
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Αύγ 08, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Κωνσταντίνος@Κοζάνη

------------------------------------------------------------

Δημοσίευση από nektarios »


Nικολαε αδερφε μου σε ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου ειναι συγλονιστικο. Οσο για το FOROUM πραξε οτι σου πη ο πνευματικος σου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”