Πόσοι επισκέπτες;

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

tinios
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Επικοινωνία:

Πόσοι επισκέπτες;

Δημοσίευση από tinios »

Για λόγους που δεν έχουν σχέση με το φόρουμ, τελευταία σπάνια μπαίνω, σαν μέλος.
Παρακολουθώ όμως από αρκετά κοντά, ότι γίνεται εδώ, γιατί είναι ένας χώρος που τον αγαπάω!
Με λύπη μου βλέπω, πως τον τελευταίο καιρό, οι επισκέπτες και τα μέλη, έχουν μειωθεί δραματικά!
Από 250 επισκέπτες, στη χειρότερη περίπτωση(έχουν φτάσει και τους 1700!), σήμερα οι 150, είναι πολλόι!
Δεν ξέρω τι φταίει, γι' αυτό ανοίγω αυτό το θέμα, με την ελπίδα πως θα δοθούν απαντήσεις, και κυρίως λύσεις!
Ο Κύριος εβασίλευσεν, ευπρέπειαν ενεδύσατο.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Δημοσίευση από smarti »

Μηπως φταιω και εγω με τις αποριες που εχω;Γιατι η αληθεια ειναι οτι το σκεφτηκα και εγω οτι κυριως με τις ερωτησεις που κανω ,κατεβαζω το επιπεδο του φορουμ.Γιατι υπαρχουν πολυ εξυπνοι ανθρωποι εδω μεσα.Και μαλλον εγω ειμαι λιγο χαζουλα.Αν ειναι ετσι ,καλυτερα να το ξερω για να σταματησω να ρωταω.Δεν θα στεναχωρεθω καθολου ,οτι και αν μου πειτε.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
aplastos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 24, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από aplastos »

Λοιπάμαι που θα το πω αλλά το φόρουμ έχει γίνει πολύ βαρετό και ρουτινιάρικο. Έχει κλειστεί μέσα σε πλαίσια. Τα ίδια και τα ίδια. Δηλαδή εγώ μπαίνω απο συνήθεια.
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2732
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agiooros »

ta sosta einai ta meli pou grafoun.
Oi episkeptes einai kai oi mixanes anazitisis.
aplastos έγραψε:Λοιπάμαι που θα το πω αλλά το φόρουμ έχει γίνει πολύ βαρετό και ρουτινιάρικο. Έχει κλειστεί μέσα σε πλαίσια. Τα ίδια και τα ίδια. Δηλαδή εγώ μπαίνω απο συνήθεια.
Akouse agapite oi portes einai aniktes gia olous gia na mpoun alla kai na vgoun den zorizo kanenan na mini alla oute kai na figi.
Prosopika zito signomi osous adiko alla den eimai kai o telios.
Telios mono o Theos. Prospatho na kratiso to Forum se orthodoxa plesia.
Sygnomi gia ta lathi pou ginonte.
aplastos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 24, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από aplastos »

Το φόρουμ δεν χάνει την αξία του ότι και να πω.
Απλώς υπάρχει ένα άγχος για συνεχή ανανέωση θεμάτων που είναι λίγο κουραστική.
filtor
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 28, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από filtor »

Το φόρουμ έχει βοηθήσει πολλούς και θα βοηθήσει και άλλους σε διάφορους τομείς.

Μήπως εμείς προβάλλουμε σε αυτό περισσότερες φιλοδοξίες από όσες μπορεί να δώσει ή και να προσλάβουμε; :roll:
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από Evi_J »

smarti έγραψε:Μηπως φταιω και εγω με τις αποριες που εχω;
Μα και βέβαια εσύ φταις!! :D :lol: Είναι ολοφάνερο ότι όλοι οι άνθρωποι γεννιούνται με τις γνώσεις στο κεφάλι. Άρα εσύ κάνεις έγκλημα που ρωτάς!! :lol: :D :razz:

Και πέρα από την πλάκα τώρα..... Τι λες τώρα βρε συ; Που ακούστηκε να μην ρωτάμε; Πώς θα μάθουμε; Ειδικά στα θρησκευτικά θέματα οι απορίες επιβάλλονται μιας και έχουμε τέτοιο πόλεμο εκ μέρους του πονηρού. Αφού το ξέρεις ότι ενώ όλες τις άλλες επιστημονικές γνώσεις τις θυμόμαστε για πάντα, ενώ όταν πρόκειται για θρησκευτικό θέμα πάντα έχουμε αμφιβολίες. Πώς θα φύγουν αυτές οι αμφιβολίες αν δεν εδραιωθεί η πίστη; Και πως θα εδραιωθεί η πίστη αν δεν μιλάμε γι' αυτήν συνέχεια; Μην ξεχνάς ότι η θρησκευτική ζωή δεν είναι δρόμος ταχύτητας των 100 μέτρων που πάει ξεμπερδέψαμε σε ένα λεπτό, αλλά ο κουραστικός και επίμονος μαραθώνιος....

Αγαπητέ tinie, θαρρώ πως το φόρουμ μπορεί να έχει πέσει (αν έχει... δεν έχω και τα στατιστικά του για να δω τα Ip's και τα search bots) αλλά σκοπός του δεν είναι να είναι γεμάτο. Είναι απλά προς εξυπηρέτιση των επεξηγήσεων των κειμένων που διαβάζουμε είτε σε χαρτί (π.χ Αγία Γραφή) είτε ηλεκτρονικά (π.χ κάποιο κείμενο του ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΟΡΑ.

Εξάλλου αν εμείς δεν ρωτάμε τι φταίει το φόρουμ;
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25044
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

filtor έγραψε:Το φόρουμ έχει βοηθήσει πολλούς και θα βοηθήσει και άλλους σε διάφορους τομείς.
Συμφωνώ πλήρως με τον Φίλιππο!
Το φόρουμ θα μας βοηθάει (όσο εμείς επιμένουμε Χριστιανικά), γιατί η αγάπη του Χριστού είναι το καλύτερο φάρμακο!
Σμαραγδή (smarti) μην σου ξαναπεράσει από το μυαλό παρόμοια απορία! Αλίμονο αν το φόρουμ ήταν μια κλειστή λέσχη (κλίκα) μορφωμένων και έξυπνων θεολόγων! Ο πρώτος που θα έφευγα θα ήμουν εγώ, που δεν διαθέτω τα παραπάνω χαρακτηριστικά!
Εξ άλλου ο Κύριος μόνο την ταπείνωση ζητάει από εμάς!
Αδελφέ μου Τήνιε το φόρουμ το αποτελούμε εμείς. Αν πράγματι θέλουμε να το βελτιώσουμε, ας ξεκινήσει ο καθένας από τον εαυτό του. Είναι ο πιο σύντομος δρόμος (για να παραφράσω τη γνωστή ρήση).
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
gkou
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γεωργία@Κόρινθος

Δημοσίευση από gkou »

Ο Νίκος ( agiooros) έχει κάνει και εξακολουθεί να κάνει το καλύτερο δυνατό για το forum. Σε τί είναι ανούσιο; Χριστιανική σελίδα είναι ,τί θα έπρεπε να έχει επιπλέον; Να τσακώνονται μονίμως τα μέλη και να σκανδαλίζονται, όπως παλαιότερα, για να έχει ενδιαφέρον για κάποιους;
ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΝΙΚΟ ( ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΩΣ) ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ FORUM!!!

Ο Θεός να τον έχει καλά και να συνεχίζει έτσι, δυναμικά!
tinios
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 231
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tinios »

Αδελφοί μου, προς Θεού, μην παρεξηγηθώ!
Τιμώ και σέβομαι τον Νικόλα(και το ξέρει)!
Ούτε έβαλα το θέμα δίκην AGB, τόση θεαματικότητα, άρα καλό!
Όμως όπως και να το κάνουμε, η μεγάλη θέαση, σημαίνει και ενδιαφέρον!
Όχι κουτσομπολιό, διευκρινίζω, αλλά πραγματικό ενδιαφέρον για επιπλέον γνώση, ή έστω ενημέρωση!
Σίγουρα ο Χρήστος κάνει υπέροχη δουλειά με τον "Παντοκράτορα", αλλά το θέλουμε δεν το θέλουμε, η ψυχή του site είναι το φόρουμ συζήτησης!
Εκεί, πιστεύω, πως μπορεί να οφεληθούν οι καλοπροαίρετοι επισκέπτες!
Να είστε καλά, και ο Θεός μαζί σας!
Ο Κύριος εβασίλευσεν, ευπρέπειαν ενεδύσατο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”