Αποχώρηση

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Αποχώρηση

Δημοσίευση από theodosis79 »

Αδελφοί μετα απο πολύ σκεψη αποφάσισα να αποχωρίσω. Ξερω ότι δεν προκειτε να σας λείψω άλλωστε νιώθω οτι δεν εχω προσφέρει κατι ουσιαστικό σε αυτό το forum αντιθετως, πολυ εχω οφελιθεί απο τις δημοσιέυσεις πολλών αδελφών εδω μέσα και ιδίως του πατρος Αντωνίου. Όντως ασελφοι εισαστε πνευματικοι άνθρωποι, επιγιοι άγγελοι και οχι σαν εμένα τον τιποτένιο. Ο λογος που αποφάσισα να δημοσιοποιήσω την αποχώριση μου είναι για να αποχαιριτίσω τα μέλη αυτου του χώρου που τόσο πολύ συνδεθηκα μαζι τους όλους αυτούς τους έξι(6) μήνες που ήμουνα εδώ. Αδελφοι όσα μοιραστικα μαζί σας δεν θα τα ξεχάσω ποτέ. Μπορεί να μην ήμουν απο τα μέλη που έπαιρνα ενεργό λογο στις συζητησεις(άλλοστε τι να πω εγώ ο ασχετος και ανίδεος) αλλα όσα διάβασα και πηρα απο σας με βοήθησαν παρα πολύ! Μπορεί να μην σας εχω δει ποτε απο κοντά αλλα νιωθω σαν να είσαστε οι ανθρωποι της διπλανής μου πόρτας.
Επίσης θα ζητούσα ταπεινα να με συγχωρέσει οποιος τον πίκρανα ή τον πρόσβαλλα ή με τα γραφόμενα μου πρκάλεσα σύγχιση.
Αδελφοι αντίο, ο Θεός να είναι πάντα μαζί σας και να προστευει όλους σας και τους οικειους σας και η Παναγία μας να σκέπει και να σας ενισχύει πάντα!

Ο ελάχιστος αδελφός σας,
Θεοδόσιος
PRETORIAN
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: Δευ Μαρ 05, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από PRETORIAN »

ΑΔΕΛΦΕ, ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ ΣΟΥ.
ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΔΩ. ΑΝ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΗ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΓΝΩΜΗ ΤΟΤΕ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΒΗΜΑ. ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΔΩ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΟΥ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΙΨΕΙΣ.
-Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με τον αμαρτωλό και ανάξιο δούλο σου.
-Γνώρισόν μοι, Κύριε, οδόν, εν ή πορεύσομαι, ότι πρός σέ ήρα τήν ψυχήν μου.
-Εξομολογήσομαί σοι είς τον αιώνα, ότι εποίησας και υπομενώ το όνομά σου ότι χρηστόν εναντίον των οσίων σου.
panagiotis2008
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 480
Εγγραφή: Δευ Απρ 28, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis2008 »

Είπαμε κάτι που σε πείραξε αδελφέ?Μήπως εγώ είπα κάτι?
Θέλω να μας πεις γιατί δείχνεις πικραμένος με αυτά που λες.
Να το συζητήσουμε λίγο ,θέλω να μας δώσεις την ευκαιρία να κάνουμε μια ειλικρινή συζήτηση .
Και το Πνεύμα και η νύμφη λένε ¨έλα.Και όποιος ακούει ας πει ¨έλα.και όποιος διψάει ας έρθει,και όποιος θέλει ας παίρνει δωρεάν το νερό της ζωής.
Άβαταρ μέλους
Byzantine_Spirit
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Byzantine_Spirit »

Δε τα καταλαβαίνω εγώ αυτά.
Τραβάτε με κι ας κλαίω μου φαίνονται.
«Ο λύχνος του σώματος εστίν ο οφθαλμός· εάν ουν ο οφθαλμός σου απλούς η, όλον το σώμα σου φωτεινόν έσται.»
aplastos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 259
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 24, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από aplastos »

Κάτσε Θεοδόση , θα σου κάνω εγώ παρέα.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25026
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Αδελφέ μου Θεοδόση, ο Θεός να σε έχει καλά και να σου χαρίζει πάντοτε υπομονή, δύναμη, πίστη και ταπείνωση!
Θεωρώ ότι είμαστε μια οικογένεια όλοι εδώ μέσα και, όπως σε όλες τις οικογένειες, είναι θλιβερό όταν ένα μέλος της θέλει να φύγει. Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο της αποχώρησης, αλλά αφού δεν θέλεις να μας τον πεις, να 'σαι καλά!
Θα μας λείψεις, να το ξέρεις, και αυτό το : "Ξερω ότι δεν προκειτε να σας λείψω άλλωστε νιώθω οτι δεν εχω προσφέρει κατι ουσιαστικό" δεν απηχεί καθόλου ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ την αλήθεια! Εγώ μάλιστα σκεφτόμουν να σε καλέσω προσωπικά, σε μια από τις συναντήσεις της Β. Ελλάδας για να γνωριστούμε! Εξ'αλλου η προσφορά του κάθε αδελφού έγκειται στην αγάπη του Θεού που μπορεί να δώσει στα άλλα μέλη και όχι στις γνώσεις του!
Να με συγχωρέσεις κι εσύ αν είπα κάτι όλο αυτό το διάστημα που σου κακοφάνηκε, αλλά είμαι πολύ αμαρτωλός Θεοδόση και όπως καταλαβαίνεις ο εγωισμός μου είναι κακός οδηγός.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
jimysn
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από jimysn »

Εγώ...στο χώρο αυτό βρίσκομαι για να διαβάζω-ακούω, γράφω-βλέπω. Δεν είμαι για να φωτίσω πιο πολύ θέλω να φωτιστώ...
Υπάρχω στο χώρο με καλή τη πίστει και με πίστη.....Μπορεί να έχω διαξιφισμούς ,όμως του θεωρώ πως με οδηγούν στο καλό...
Χαίρομαι -λυπούμαι -ευχαριστιέμαι που διαβάζω( όσο μπορώ και μου το επιτρέπουν οι ασχολίες μου) τα λόγια όλων....Κρίνω και κρίνομαι μα νιώθω πως αυτό γίνεται καλοπροέραιτα απο όλους, γιατί μας στηρίζει η αγαπητική σχέση που έχουμε, με στήριγμά μας το Χριστό.

Οι αποχωρήσεις απο ένα χώρο δεν είναι και το καλύτερο...μα άν κάποιος δεν αναπαύεται ή κουράζεται τότε.....και στο τέλος ίσως κι εγώ αποχωρήσω....ίσως και άλλοι....μπορεί κάποια στιγμή και όλοι...
Η ζωή συνεχίζεται.....καλό παράδεισο σε όλους....
plagiaskepsi
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1648
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από plagiaskepsi »

ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΘΕΛΩ ΕΔΩ
ΟΥΤΕ ΠΟΤΕ ΕΓΩ ΠΡΟΣΦΕΡΑ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΥΤΕ ΕΚΑΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ
ΜΗΝ ΓΡΑΦΗΣ ΜΟΝΟ ΔΙΑΒΑΖΕ ΑΦΟΥ ΟΦΕΛΕΙΣΕ
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΕ ΠΟΛΑ ΜΟΝΟ ΑΓΑΠΗ
ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ ΑΝ ΟΧΙ ΕΔΩ

ΕΜΕΙΣ.....ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΟΦΕΛΕΙΑ
ΤΟΤΕ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ.....
ΜΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ..........

ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΘΕΛΩ ΕΔΩ
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από filotas »

aposal έγραψε:Αδελφέ μου Θεοδόση, ο Θεός να σε έχει καλά και να σου χαρίζει πάντοτε υπομονή, δύναμη, πίστη και ταπείνωση!
Θεωρώ ότι είμαστε μια οικογένεια όλοι εδώ μέσα και, όπως σε όλες τις οικογένειες, είναι θλιβερό όταν ένα μέλος της θέλει να φύγει. Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο της αποχώρησης, αλλά αφού δεν θέλεις να μας τον πεις, να 'σαι καλά!
Συμφωνώ και εύχομαι κι εγώ να είσαι πάντα καλά και κοντά στο Χριστό. Η παραμονή μας εδώ είναι εθελοντική και μένουμε όσο θέλουμε και μας εκφράζει ο χώρος. Υπάρχουν πολλά μέλη που μπαίνουν για να διαβάζουν τις δημοσιεύσεις και δεν γράφουν ποτέ. Επίσης υπάρχουν άλλοι σαν τον Απόστολο κι εμένα που είναι ιδιαίτερα ...φλύαροι.

Πάντως έχω προσέξει από την πείρα μου σ' αυτό το χώρο, ότι οποίος διαφημίζει την αποχώρησή του στην πραγματικότητα δεν την επιθυμεί, αλλά μάλλον προσπαθεί έστω και ασυναίσθητα να τραβήξει την προσοχή των άλλων σε κάποιο πρόβλημα που έχει, αλλά δεν μπορεί να το εκφράσει. Είναι έτσι Θεοδόση;
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Teri »

plagiaskepsi έγραψε:ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΘΕΛΩ ΕΔΩ
ΟΥΤΕ ΠΟΤΕ ΕΓΩ ΠΡΟΣΦΕΡΑ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΥΤΕ ΕΚΑΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ
ΜΗΝ ΓΡΑΦΗΣ ΜΟΝΟ ΔΙΑΒΑΖΕ ΑΦΟΥ ΟΦΕΛΕΙΣΕ
ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΕ ΠΟΛΑ ΜΟΝΟ ΑΓΑΠΗ
ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ ΑΝ ΟΧΙ ΕΔΩ

ΕΜΕΙΣ.....ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΟΦΕΛΕΙΑ
ΤΟΤΕ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ.....
ΜΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ..........

ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΘΕΛΩ ΕΔΩ
Κι όμως plagiaskepsi μου, εσύ μπορεί να μην το καταλαβαίνεις αλλά έχεις βοηθήσει με τα γραπτά σου!
Το ίδιο ισχύει και για σένα Θεοδόση! Ο μονόλογος είναι αυτός που κουράζει και ο ουσιαστικός διάλογος είναι αυτός που οφελεί! Κι edo γίνεται πολύ ωραίος διάλογος! Κάθε αποχώρηση λοιπόν είναι εις βάρος του διαλόγου, άρα......
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”