Διαγραφή ανενεργών μελών

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Διαγραφή ανενεργών μελών

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

guilty as charged... :oops: :oops: :oops:
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Διαγραφή ανενεργών μελών

Δημοσίευση από vasilisalt »

aposal έγραψε:
Θα προσθέσω μόνον να σκεφτεί τη διαγραφή και άλλων, "επιφανών" και λαλίστατων μελών που μπαίνουν συχνά - πυκνά, αλλά κατ' ουσίαν δεν προσφέρουν ΤΙΠΟΤΕ στον ιστοχώρο μας.
Για ποιον χτυπάν άραγε;;;


Ψαχνοντας τις δημοσιεύσεις μου είδα μια πολύ σοβαρή δημοσίευση στις 23/3/2010 στο αρχονταρίκι και μία στις 26/5/2009 στην Καλημέρα.
Επομένως δεν εννοεί εμένα.
Μεταξύ μας μάλλον το Διονύση κόβω να εννοεί...
Άβαταρ μέλους
vivika
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 7:39 pm
Τοποθεσία: Βίβιαν@Ν.Φ.

Re: Διαγραφή ανενεργών μελών

Δημοσίευση από vivika »

Μήπως θα ήταν χρήσιμο, αν το επιτρέπει η αναβάθμιση, αν το βρίσκετε σωστό να υπάρχει κάπου η δυνατότητα επιλογής κάθε μέλους στην αυτοδιαγραφή ή απενεργοποίησης λειτουργίας του προφίλ του;

Υπάρχει η δυνατότητα στους διαχειριστές να αναγνωρίσουν τα μέλη που συνδέονται και ας μην γράφουν ή στέλνουν μηνύματα από εκείνα που δεν έχουν ξανασυνδεθεί από τότε που έκαναν την εγγραφή τους; Με αυτό τον τρόπο μπορούν να ξεχωρίσουν τα πραγματικά ανενεργά μέλη.

Υπάρχει η δυνατότητα να υπάρχει 'όρος' ότι αν κάποιο εγγεγραμμένο μέλος δεν συνδεθεί για 2 χρόνια στο Φόρουμ οι διαχειριστές να έχουν το δικαίωμα αυτομάτως να διαγράψουν το προφίλ του; Ώστε την επόμενη φορά να είναι πιο εύκολη η διαδικασία για τους διαχειριστές.
«Γρηγορεῖτε καί προσεύχεσθε, ἵνα μή εἰσέλθητε εἰς πειρασμόν» Ματθ. κστ' 41
Ω Θεέ μου, δώσε μου τη δύναμη να αλλάξω αυτά που μπορώ, την υπομονή να αντέξω αυτά που δεν μπορώ,
και τη σοφία για να γνωρίζω τη διαφορά μεταξύ τους.
ΕΙΡΗΝΗGR
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2012 7:41 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ -ΝΟΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΕΙΡΗΝΗ)

Re: Διαγραφή ανενεργών μελών

Δημοσίευση από ΕΙΡΗΝΗGR »

aposal έγραψε:
Θα προσθέσω μόνον να σκεφτεί τη διαγραφή και άλλων, "επιφανών" και λαλίστατων μελών που μπαίνουν συχνά - πυκνά, αλλά κατ' ουσίαν δεν προσφέρουν ΤΙΠΟΤΕ στον ιστοχώρο μας.
Κατ΄αρχήν είμαι της αντίθετης άποψης.

Οι περισσότεροι, ως γνώστες της Ορθοδοξίας, δεν μπήκατε να πάρετε αλλά να δώσετε. Να δώσετε τις γνώσεις, τις εμπειρίες,την αγάπη σας στον τριαδικό Θεό, και ίσως να μοιραστείτε μερικές σκέψεις και βιώματα μεταξύ σας).

Εμείς τώρα ( οι λίγοι, μεταξύ των οποίων και εγώ), δεν ήρθαμε να δώσουμε αλλά να πάρουμε. Δίνει αυτός που κατέχει, εμείς απλά παίρνουμε, (τι να δώσουμε εξάλλου, αφού δεν έχουμε;).
Ίσως στην πορεία, και εφόσον φτάσουμε σε ένα επιθυμητό επίπεδο, ίσως τότε να μπορέσουμε με την σειρά μας, να μεταλαμπαδεύουμε, όλα αυτά που και σεις μας προσφέρατε ...
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Διαγραφή ανενεργών μελών

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

ΕΙΡΗΝΗGR έγραψε:
aposal έγραψε:
Θα προσθέσω μόνον να σκεφτεί τη διαγραφή και άλλων, "επιφανών" και λαλίστατων μελών που μπαίνουν συχνά - πυκνά, αλλά κατ' ουσίαν δεν προσφέρουν ΤΙΠΟΤΕ στον ιστοχώρο μας.

Εμείς τώρα ( οι λίγοι, μεταξύ των οποίων και εγώ), δεν ήρθαμε να δώσουμε αλλά να πάρουμε. Δίνει αυτός που κατέχει, εμείς απλά παίρνουμε, (τι να δώσουμε εξάλλου, αφού δεν έχουμε;).
Ίσως στην πορεία, και εφόσον φτάσουμε σε ένα επιθυμητό επίπεδο, ίσως τότε να μπορέσουμε με την σειρά μας, να μεταλαμπαδεύουμε, όλα αυτά που και σεις μας προσφέρατε ...

:8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2728
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Διαγραφή ανενεργών μελών

Δημοσίευση από agiooros »

ΕΙΡΗΝΗGR έγραψε:
Το λογικό είναι, ότι εάν σβηστούν οι ανενεργοί χρήστες, τότε το πιθανότερο είναι να σβηστούν και τα μηνύματα τους ...... με αποτέλεσμα να υπάρξει μια ασυνέχεια στα μηνύματα . Υπάρχει τρόπος να αποφευχθεί αυτό;
Έχω ήδη σβήσει τα μέλη που δεν έχουν καμία δημοσίευση και από την δημιουργία του λογαριασμού τους δεν έχουν ποτέ συνδεθεί
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Διαγραφή ανενεργών μελών

Δημοσίευση από angieholi »

aposal έγραψε:Θα προσθέσω μόνον να σκεφτεί τη διαγραφή και άλλων, "επιφανών" και λαλίστατων μελών που μπαίνουν συχνά - πυκνά, αλλά κατ' ουσίαν δεν προσφέρουν ΤΙΠΟΤΕ στον ιστοχώρο μας.
Παρακαλώ επίσης να σβηστούν τα μέλη με δημοσιεύσεις πάνω από 10.000 και χιούμορ ανύπαρκτο, διότι προκαλούν σύγχυση στα υπόλοιπα μέλη με τα "αστεία" τους.......
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Διαγραφή ανενεργών μελών

Δημοσίευση από smarti »

angieholi έγραψε:
aposal έγραψε:Θα προσθέσω μόνον να σκεφτεί τη διαγραφή και άλλων, "επιφανών" και λαλίστατων μελών που μπαίνουν συχνά - πυκνά, αλλά κατ' ουσίαν δεν προσφέρουν ΤΙΠΟΤΕ στον ιστοχώρο μας.
Παρακαλώ επίσης να σβηστούν τα μέλη με δημοσιεύσεις πάνω από 10.000 και χιούμορ ανύπαρκτο, διότι προκαλούν σύγχυση στα υπόλοιπα μέλη με τα "αστεία" τους.......
ωραίο.... :mrgreen: :mrgreen: :P :smile:
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Διαγραφή ανενεργών μελών

Δημοσίευση από vasilisalt »

vivika έγραψε:Μήπως θα ήταν χρήσιμο, αν το επιτρέπει η αναβάθμιση, αν το βρίσκετε σωστό να υπάρχει κάπου η δυνατότητα επιλογής κάθε μέλους στην αυτοδιαγραφή ή απενεργοποίησης λειτουργίας του προφίλ του;

Υπάρχει η δυνατότητα στους διαχειριστές να αναγνωρίσουν τα μέλη που συνδέονται και ας μην γράφουν ή στέλνουν μηνύματα από εκείνα που δεν έχουν ξανασυνδεθεί από τότε που έκαναν την εγγραφή τους; Με αυτό τον τρόπο μπορούν να ξεχωρίσουν τα πραγματικά ανενεργά μέλη.

Υπάρχει η δυνατότητα να υπάρχει 'όρος' ότι αν κάποιο εγγεγραμμένο μέλος δεν συνδεθεί για 2 χρόνια στο Φόρουμ οι διαχειριστές να έχουν το δικαίωμα αυτομάτως να διαγράψουν το προφίλ του; Ώστε την επόμενη φορά να είναι πιο εύκολη η διαδικασία για τους διαχειριστές.
Καλά θα δεις εσύ τι θα πάθεις στα Αποστόλια2012!!!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Διαγραφή ανενεργών μελών

Δημοσίευση από aposal »

angieholi έγραψε:
aposal έγραψε:Θα προσθέσω μόνον να σκεφτεί τη διαγραφή και άλλων, "επιφανών" και λαλίστατων μελών που μπαίνουν συχνά - πυκνά, αλλά κατ' ουσίαν δεν προσφέρουν ΤΙΠΟΤΕ στον ιστοχώρο μας.
Παρακαλώ επίσης να σβηστούν τα μέλη με δημοσιεύσεις πάνω από 10.000 και χιούμορ ανύπαρκτο, διότι προκαλούν σύγχυση στα υπόλοιπα μέλη με τα "αστεία" τους.......
+1
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”