:(

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

ROMFAIA
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 21, 2006 5:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ROMFAIA »

Misha έγραψε:
ROMFAIA έγραψε: ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΑΥΜΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΤΩΝ ΘΕΟΦΑΝΕΙΩΝ. ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟΠΤΕΣ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ. ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΙΔΙΟΙΣ ΟΜΜΑΣΙ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΘΕΟΦΑΝΕΙΩΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΗΟ... ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ....

Ζωή ,αν η πηγη ενημερωση σας περι τα εκκλησιαστικά είναι το αγιομάχο περιοδικό "αγιος Αγαθάγγελος ο εσφιγμενίτης" και ο "αγιορείτης" τοτε είναι πολυ πιθανό και τον Χριστό να δείτε θαυματουργούντα με το διορθωμένο ιουλιανό ημερολόγιο να τον περασετε από ζηλωτικό δικαστήριο...

ακολουθείτε,ΔΥΣΤΥΧΩΣ, τον δρόμο της θεομάχου Μαγδαληνής της Κοζάνης,η οποία αρνειται τον θαυματουργό άγιο Νεκτάριο επειδη συμφωνα με τον πλανεμενο λογισμό της είναι εικονομάχος....

είστε ενα βήμα πριν τη βλασφημία του Αγιου Πνευματος!για την αγαπη του Χριστού συνέλθετε!
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΑ ΠΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ !!!
ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΕΜΕΙΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΘΕΟΦΑΝΕΙΑ!!!
:wink:
ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο΄ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙ :D
Και συμφωνεί μαζί σας που δεν έχετε ιεραρχία και ο καθένας έχει δέκα δεσποτάδες και είκοσι μητροπολίτες ?!
ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΙΕΡΑΡΧΙΑ ?
ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΣΗΜΕΙΟ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ...
ΕΦ΄ΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ
Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΖΕΙ
ΕΦ΄ΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ
ΖΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ
Misha
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3872
Εγγραφή: Δευ Δεκ 26, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: http://clubs.pathfinder.gr/seraphim
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Misha »

:cry:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Misha την Σάβ Νοέμ 11, 2006 11:36 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
garoufalakis
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: gloucester
Επικοινωνία:

eireinh

Δημοσίευση από garoufalakis »

:D ειρηνη ιμην 8O 8O
elpis o theos
Ionas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1964
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Ionas »

Καλησπέρα σε όλους και ".. ειρήνη υμίν"

Έθεσα το ερώτημα γιατί ο Χρήστος γράφει "...είναι δευτεροφανές...". Εγώ δεν το είχα ξανακούσει, παρά μόνο φέτος.
Γνώσεσθε την αλήθεια και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς
PATIENT
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Δευ Φεβ 20, 2006 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PATIENT »

Misha έγραψε:
Ζωή ,αν η πηγη ενημερωση σας περι τα εκκλησιαστικά είναι το αγιομάχο περιοδικό "αγιος Αγαθάγγελος ο εσφιγμενίτης" και ο "αγιορείτης" τοτε είναι πολυ πιθανό και τον Χριστό να δείτε θαυματουργούντα με το διορθωμένο ιουλιανό ημερολόγιο να τον περασετε από ζηλωτικό δικαστήριο...
ακολουθείτε,ΔΥΣΤΥΧΩΣ, τον δρόμο της θεομάχου Μαγδαληνής της Κοζάνης,η οποία αρνειται τον θαυματουργό άγιο Νεκτάριο επειδη συμφωνα με τον πλανεμενο λογισμό της είναι εικονομάχος....
είστε ενα βήμα πριν τη βλασφημία του Αγιου Πνευματος!για την αγαπη του Χριστού συνέλθετε!

Καλημέρα misha,
θα ήθελα να μου υποδείξεις πως τα ανωτέρω περιοδικά αγιομαχούν ,εννοώ με αποδείξεις και όχι έτσι αόριστα. Ποιόν άγιο της Ορθόδοξης Εκκλησίας κατηγόρησαν; Εγώ προσωπικά έχω δεί την πιο πρόσφατη αγιοποίηση του εθνομάρτυρα Χρυσοστόμου Σμύρνης , για τον οποίο υπάρχουν σοβαρότατες ενδείξεις ότι ετύγχανε ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΜΑΣΟΝΟΣ(βλέπε σχετικό βιβλίο π.Ευθ.Τρικαμηνά ο οποίος δεν ειναι με το παλαιό).

Επίσης στο επόμενο μήνυμά σου γράφεις "κι ας λενε τα περιοδικά σας πως λογω ημερολογιου δεν εχουμε μυστηρια,δεν εχουμε αγιους!!! ".
Εδώ τα ισοπεδώνεις όλα.
Το ξέρεις πολύ καλά πως οι του παλαιού ημερολογίου δεν βάζουν το ημερολόγιο (που είναι αντικανονική αλλαγή και καινοτομία) πάνω απο τον Οικουμενισμό που είναι αίρεση. Υπάρχει ιεράρχηση .
Κι εγώ είμαι απο αυτούς που φωνάζουν πως ούτε το παλαιό από μόνο του σώζει ,ούτε το νέο απο μόνο του καταδικάζει.

Οσο για το ένα βήμα πρίν την βλασφημία που μας κατηγορείς και τσουβαλιάζεις όλους ανεξαιρέτως ,σημαίνει αν δεν κάνω λάθος ότι δεν υπάρχει βλασφημία.
Σου διαφεύγει όμως ότι οι λειτουργοί της Εκκλησίας σου κ.κ. Οικουμενιστές, έχουν ήδη περάσει κατά πολλά βήματα στην βλασφημία του Αγίου Πνεύματος.
Οταν αναγνωρίζουν και άλλες ,πολλές "εκκλησίες" οι οποίες μαζί με την ορθόδοξη "οφείλουν να ενωθούν" για να ανακαλύψουμε την πληρότητα της Αλήθειας , έ τότε αυτό συνιστά τον ορισμό της βλασφημίας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PATIENT την Σάβ Νοέμ 11, 2006 1:08 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
PATIENT
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Δευ Φεβ 20, 2006 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PATIENT »

Παρατήρηση...

ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα θέματα σχετικά με την Μονή Εσφιγμένου ,στα οποία έγινε συζήτηση σχετικά με τον Οικουμενισμό , όπως ήταν αναπόφευκτο, αλλά και το παλαιό ημερολόγιο (που είναι ο άλλος πόλος του Οικουμενισμού) έχουν διαγραφεί απο τους συντονιστές :)

Καμία εξήγηση βρε παιδιά θα θέλατε να μου ή μας δώσετε;

Αν σας κάνει κόπο δεν πειράζει ,αφήστε το .

Να είστε καλά... :)


ΥΓ. δεν θα το πρόσεχα αλλά είδα δίπλα στο ψευδώνυμό μου να λέει νέος χρήστης, ενώ΄παλαιότερα ήμουν σημαντικός. Ολες οι δημοσιεύσεις μου ήταν σε αυτά τα θέματα βλέπετε.
sotirio
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 22, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Χανιά

Δημοσίευση από sotirio »

PATIENT έγραψε:Παρατήρηση... ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα θέματα σχετικά με την Μονή Εσφιγμένου ,στα οποία έγινε συζήτηση σχετικά με τον Οικουμενισμό , όπως ήταν αναπόφευκτο, αλλά και το παλαιό ημερολόγιο (που είναι ο άλλος πόλος του Οικουμενισμού) έχουν διαγραφεί απο τους συντονιστές :) Καμία εξήγηση βρε παιδιά θα θέλατε να μου ή μας δώσετε; Αν σας κάνει κόπο δεν πειράζει ,αφήστε το .
Να είστε καλά... :) ......
:D Οντως ο Οικουμενισμος εχει 2 πόλους ! 1η - 2η απο την μία , και 3 " Ρώμη " απο την αλλη , μάχονται για την πανκόσμια κυριαρχία ....... εξουσία , χρήμα , δόξα του κοσμου τουτου .....


Άγγελος είσαι PATIENT , τ' Άγιου Μηνά κολώνα,
Για τον Χριστό ότι τραβάς σε τούτο τον αιώνα !
Η γλώσσα σου δεν έσφαλε μα είπες την Αλήθεια
φίλε δεν τρως κουτόχορτο δεν χάφτεις παραμύθια !
Η Αλήθεια πάντα σταυρώνεται μα δεν χωρά στο μνήμα
Σπάει του Αδη τα δεσμά ! Θεού είναι το κρίμα !
Μα για την Χάρη του Χριστού Χάρη να μας χαρίσεις
Και μείνε στην παρέα μας , μη μας κακοκαρδίσεις !
Εσύ να χτίζεις φίλε μου και άλλοι ας γκρεμίζουν
Κι οι Άγγελοι του ουρανού θα σε καλοτυχίζουν !
xenos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από xenos »

sotirio έγραψε: Άγγελος είσαι PATIENT , τ' Άγιου Μηνά κολώνα,
Για τον Χριστό ότι τραβάς σε τούτο τον αιώνα !
Η γλώσσα σου δεν έσφαλε μα είπες την Αλήθεια
φίλε δεν τρως κουτόχορτο δεν χάφτεις παραμύθια !
Η Αλήθεια πάντα σταυρώνεται μα δεν χωρά στο μνήμα
Σπάει του Αδη τα δεσμά ! Θεού είναι το κρίμα !
Μα για την Χάρη του Χριστού Χάρη να μας χαρίσεις
Και μείνε στην παρέα μας , μη μας κακοκαρδίσεις !
Εσύ να χτίζεις φίλε μου και άλλοι ας γκρεμίζουν
Κι οι Άγγελοι του ουρανού θα σε καλοτυχίζουν !
Όπα! Ξύπνησε μέσα του ο Κρητικός! Σιγά σιγά θα βγάλεις τους διαχειριστές Νέρωνες και τον PATIENT άγιο Μάρτυρα!!!
PATIENT
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Δευ Φεβ 20, 2006 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PATIENT »

:(
Ionas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1964
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Ionas »

Χαίρετε εν κυρίω όλοι!

Φίλοι του Παλαιού, ίσως άθελά σας, λίγο μας ανακατέψατε!
Καλό είναι να συζητάμε με λιγότερο φανατισμό 8O 8O 8O
Γνώσεσθε την αλήθεια και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”