Γιατί βάφονται οι γυναίκες?

Εδώ τίθενται Πνευματικά Ερωτήματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Γιατί βάφονται οι γυναίκες?

Δημοσίευση από eleimon »

Ωχ ειναι μεσα το μουτρο πρωινιατικα το ειδες?????????????......koyyyyyyyyyyyyyyyyyk........ :8 :8 :8
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Γιατί βάφονται οι γυναίκες?

Δημοσίευση από stathis73 »

stathisgrh έγραψε:"Εστι φιλοκάλου μεν το μεγαλοπρεπές, καλλωπιστού δε το περίεργον."

Γνωρισμα αυτου που αγαπά το ωραίον ειναι η μεγαλοπρέπεια, ενω γνωρισμα αυτου που καλλωπίζεται ειναι η εξεζητημένη εμφάνισις.

Ειναι η τριτη φορα που το βαζω :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Γιατί βάφονται οι γυναίκες?

Δημοσίευση από smarti »

eleimon έγραψε:να δω μεχρι ποτε θα το κρατησεις :lol: :lol: :lol: :lol: γιατι αν κρινω απ τις αποχωρησεις σου απ το φορουμ που χαιρετας μετα δακρυων σαν να μη μας ξαναδεις ποτε και μετα απο λιγο καιρο επιστρεφεις δρυμητερη τοτε μιλαμε για βραχο ακλονητο φιλεναδα μου :8 :8 :8 :8 :8 :8
Σε αυτο συμφωνω απόλυτα!! :P :P :P Μια έτσι είμαστε μια γιουβέστι!! Με πήρατε χαμπάρι βλέπω. :? :?
Ελπίζω πάντως αυτο με το βαψιμο να μπορέσω να το κρατήσω γιατι με κανει και νιωθω καλυτερα απο πριν.... :8 :8 :8
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
fosterer
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 10:09 am

Re: Γιατί βάφονται οι γυναίκες?

Δημοσίευση από fosterer »

Θέμα που το κάναμε δέκα σελίδες.........
....μωρέ μπράβο!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25165
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Γιατί βάφονται οι γυναίκες?

Δημοσίευση από aposal »

Το κακό είναι ότι παρ' όλες τις δέκα σελίδες μυαλό δεν βάλατε, δηλαδή δεν έχετε - ακόμη - την ίδια άποψη με την μόνη σωστή. που είναι η δική μου!

ΥΓ1: Ελπίδα σε παρακαλώ πάρα πολύ να σταματήσεις να αναφέρεσαι στον πατέρα Κ. λες και είναι κοσμικός! Άντε και γιορτάζεις σήμερα (Ιωάννου του Ελεήμονος)!
ΥΓ2: Τελικά ο μόνος σωστός εδώ μέσα είμαι εγώ. Όσο κι αν το λέω για πλάκα, τόσο, τελικά, αντιλαμβάνομαι του λόγου μου το αληθές...
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Γιατί βάφονται οι γυναίκες?

Δημοσίευση από stathis73 »

aposal έγραψε:Το κακό είναι ότι παρ' όλες τις δέκα σελίδες μυαλό δεν βάλατε, δηλαδή δεν έχετε - ακόμη - την ίδια άποψη με την μόνη σωστή. που είναι η δική μου!

ΥΓ1: Ελπίδα σε παρακαλώ πάρα πολύ να σταματήσεις να αναφέρεσαι στον πατέρα Κ. λες και είναι κοσμικός! Άντε και γιορτάζεις σήμερα (Ιωάννου του Ελεήμονος)!
ΥΓ2: Τελικά ο μόνος σωστός εδώ μέσα είμαι εγώ. Όσο κι αν το λέω για πλάκα, τόσο, τελικά, αντιλαμβάνομαι του λόγου μου το αληθές...
Εσυ -εγω και ο μητσος και λιγο καλυτερος απο ολους μας ειναι ο τρελος.

Τι σου κανει αυτη η αυτογνωσια ρε παιδι μου :mrgreen:
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: Γιατί βάφονται οι γυναίκες?

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

fosterer έγραψε:Θέμα που το κάναμε δέκα σελίδες.........
....μωρέ μπράβο!
Πολύ απλά τα βλέπεις αγαπητέ και εσυ και ο Απόστολος και διάφοροι άλλοι σεβαστοί κατα τα άλλα συνομιλητές
(Βέβαια , δόξα τω Θεώ κανείς δεν συνομιλεί μαζί μου).

Άμα όμως είσαι ελαστικός στα μικρά , να ξέρεις ότι αργά ή γρήγορα, θα είσαι ελαστικός και στα μεγάλα

Δόξα τω Θεώ.
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
Άβαταρ μέλους
ψυχουλα
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2324
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 11:36 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γιατί βάφονται οι γυναίκες?

Δημοσίευση από ψυχουλα »

το θεμα δεν ειναι να μη βαφεσαι επειδη "δεν πρεπει" αλλα επειδη δε θες πια, δε νιωθεις την αναγκη κτλ. ως αποτελεσμα εσωτερικης αλλαγης. κι αυτο ισχυει για ολα γενικοτερα. τι να το κανω να μη βαφομαι κι απο μεσα μου να νιωθω αβολα, ασχημα κτλ. αν ομως απελευθερωθω πραγματικα απο αυτη την αναγκη τοτε ναι ειναι και το σωστο. γενικα οσο λιγοτερες αναγκες τοσο πιο ελευθεροι ειμαστε εσωτερικα. απο αγαπη πρεπει να γινονται ολα οχι απο καταναγκασμο.
«Όπου έρως θείος ήψατο καρδίας, εκεί φόβος ρημάτων ουκ ίσχυσε».
fosterer
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 10:09 am

Re: Γιατί βάφονται οι γυναίκες?

Δημοσίευση από fosterer »

Captain Yiannis έγραψε:
fosterer έγραψε:Θέμα που το κάναμε δέκα σελίδες.........
....μωρέ μπράβο!
Πολύ απλά τα βλέπεις αγαπητέ και εσυ και ο Απόστολος και διάφοροι άλλοι σεβαστοί κατα τα άλλα συνομιλητές
(Βέβαια , δόξα τω Θεώ κανείς δεν συνομιλεί μαζί μου).

Άμα όμως είσαι ελαστικός στα μικρά , να ξέρεις ότι αργά ή γρήγορα, θα είσαι ελαστικός και στα μεγάλα

Δόξα τω Θεώ.
Μα βρε καπετάνιε μου,είναι θέμα αν βάφονται οι γυναίκες?
Αν δεν βαφόντουσαν το 90% θα ήταν ανύπαντρες!!!
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Γιατί βάφονται οι γυναίκες?

Δημοσίευση από smarti »

fosterer έγραψε: Αν δεν βαφόντουσαν το 90% θα ήταν ανύπαντρες!!!
:45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Ερωτήματα”