Συνάντηση στην Αθήνα στις 28 ή 29 Οκτωβρίου

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Συνάντηση στην Αθήνα στις 28 ή 29 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από eleimon »

Ας οριστει τοτε μια ημερομηνια και περιπου ωρα γιατι αν ειναι 28 του μηνα πρεπει να υπολογιζουμε μετα τις παρελασεις που αυτο σημαινει οτι αυτες ξεκινανε 11 και τελειωνουν κατα τις 12.30-1 οποτε η συναντηση λογικα θα ναι η μεσα στο καταμεσημερο η το απογευμα.

Αν παλι οριστει για 29 παλι μετα το μεσημερι πρεπει να γινει γιατι ειναι εργασιμη μερα.... :( :( ουφ τι μπερδεμα Θεε μου...

Ειναι πολυ καλη η ιδεα του Κυριακου για την Καμαριζα προσωπικα τον εχω γνωρισει τον γεροντα Νεκταριο ειναι ο ανθρωπος χαρισματικοτατος γι αυτο αλλωστε συνομιλησε και με τον Αγιο Νεκταριο,το προβλημα ειναι λιγο στην ωρα ποτε μπορει ο καθενας γιατι δεν εχουμε μια μερα ολοκληρη μπροστα μας να τη χρησιμοποιησουμε οπως θελουμε αλλα μιση στην ουσια :?
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Re: Συνάντηση στην Αθήνα στις 28 ή 29 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από efthumhs »

Προσωπικά θα προτεινα να συναντηθούμε το Σάββατο κατα τις 12 κάπου, ώστε και αυτοί που έχουν παιδιά την πρηγούμενη να τα πάνε στις παρελάσεις και έτσι να μην πιεστούν μετά, αλλά και εμείς που θα έρθουμε απο επαρχία να έχουμε χρόνο μπροστά μας (τουλάχιστον Παρασκευή απόγευμα ή Σάββατο πρωϊ) για να ερθουμε Αθήνα. Πολύ καλή ιδέα επίσης είναι η επισκεψή μας στη Καμάριζα στον Γεροντα Νεκτάριο....
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Συνάντηση στην Αθήνα στις 28 ή 29 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από eleimon »

efthumhs έγραψε:Προσωπικά θα προτεινα να συναντηθούμε το Σάββατο κατα τις 12 κάπου, ώστε και αυτοί που έχουν παιδιά την πρηγούμενη να τα πάνε στις παρελάσεις και έτσι να μην πιεστούν μετά, αλλά και εμείς που θα έρθουμε απο επαρχία να έχουμε χρόνο μπροστά μας (τουλάχιστον Παρασκευή απόγευμα ή Σάββατο πρωϊ) για να ερθουμε Αθήνα. Πολύ καλή ιδέα επίσης είναι η επισκεψή μας στη Καμάριζα στον Γεροντα Νεκτάριο....
Το θεμα ειναι οτι ο Παναγιωτης δε μπορει το Σαββατο,μπορει Πεμπτη και Παρασκευη....να το κανουμε Παρασκευη κατα τις 5;
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Συνάντηση στην Αθήνα στις 28 ή 29 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα κάτι τόσο "επίσημο" στο μυαλό μου...

Σκέφτηκα "θα βρίσκομαι που θα βρίσκομαι Αθήνα, θα πάω που θα πάω για έναν καφέ ή για φαγητό, ας ξεκλέψω λίγο χρόνο να συναντήσω και κανέναν αδερφό-ή απ' το φόρουμ. Κι' αν μπορεί νάρθει και η σύζυγος ακόμη καλύτερα"

Αυτά είχα σκεφτεί και έβαλα το τόπικ.

Ο καλός μου αδελφός ο Κυριάκος, που πράγματι θάθελα να τον δω γιατί στην προηγούμενη συνάντηση, όλες κι' όλες δυό κουβέντες μόνο προλάβαμε και είπαμε, "άπλωσε" το θέμα, του έδωσε πνευματικό ενδιαφέρον και καλά έκανε ο άνθρωπος.

Αλλά δεν νομίζω ότι είναι εφικτό και δόκιμο (τουλάχιστον για μένα), να μπω στην διαδικασία με κονβόϊ αυτοκινήτων και ταξίδια με υπεραστικά λεωφορεία.
Ας οργανωθεί από το επίσημο φόρουμ σε άλλη χρονική στιγμή μιά τέτοια πνευματικού περιεχομένου συνάντηση και θα κάνω τα αδύνατα δυνατά για να παραστώ.

Και αισθάνομαι και μιά αμηχανία αυτή τη στιγμή, που έχω ζαλίσει ολόκληρο το φόρουμ με όλα τούτα. :? :oops:

Εν πάση περιπτώσει
eleimon έγραψε:να το κανουμε Παρασκευη κατα τις 5;
Ας γίνει έτσι, εγώ συμφωνώ. Νομίζω άλλωστε ότι οι περισσότεροι προτιμούν Παρασκευή και όχι Πέμπτη.

Ή πάλι, μπορούμε να το αφήσουμε τελείως, να μην πρήζω όλους εσάς αδέρφια και να μην ταλαιπωρώ τους διαχειριστές που δεν φταίνε σε τίποτα, (ίσως μάλιστα να μην έπρεπε να βάλω το θέμα, ίσως μιά κοσμικού τύπου συνάντηση να μην έχει καν θέση σε ένα Ορθόδοξο φόρουμ), μήπως μάλιστα να καταργούσαμε τελείως το τόπικ, να ζητούσα να διαγραφεί. Και να κανονίζαμε όσοι θέλουμε, από τηλεφώνου ή με π.μ. το τι ακριβώς θα κάναμε.

Ζητώ συγγνώμη από όλους σας αδέρφια μου για όλο αυτό το "αλαλούμ".. :(
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Συνάντηση στην Αθήνα στις 28 ή 29 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από eleimon »

panagiotisspy έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα κάτι τόσο "επίσημο" στο μυαλό μου...

Σκέφτηκα "θα βρίσκομαι που θα βρίσκομαι Αθήνα, θα πάω που θα πάω για έναν καφέ ή για φαγητό, ας ξεκλέψω λίγο χρόνο να συναντήσω και κανέναν αδερφό-ή απ' το φόρουμ. Κι' αν μπορεί νάρθει και η σύζυγος ακόμη καλύτερα"

Αυτά είχα σκεφτεί και έβαλα το τόπικ.

Ο καλός μου αδελφός ο Κυριάκος, που πράγματι θάθελα να τον δω γιατί στην προηγούμενη συνάντηση, όλες κι' όλες δυό κουβέντες μόνο προλάβαμε και είπαμε, "άπλωσε" το θέμα, του έδωσε πνευματικό ενδιαφέρον και καλά έκανε ο άνθρωπος.

Αλλά δεν νομίζω ότι είναι εφικτό και δόκιμο (τουλάχιστον για μένα), να μπω στην διαδικασία με κονβόϊ αυτοκινήτων και ταξίδια με υπεραστικά λεωφορεία.
Ας οργανωθεί από το επίσημο φόρουμ σε άλλη χρονική στιγμή μιά τέτοια πνευματικού περιεχομένου συνάντηση και θα κάνω τα αδύνατα δυνατά για να παραστώ.

Και αισθάνομαι και μιά αμηχανία αυτή τη στιγμή, που έχω ζαλίσει ολόκληρο το φόρουμ με όλα τούτα. :? :oops:

Εν πάση περιπτώσει
eleimon έγραψε:να το κανουμε Παρασκευη κατα τις 5;
Ας γίνει έτσι, εγώ συμφωνώ. Νομίζω άλλωστε ότι οι περισσότεροι προτιμούν Παρασκευή και όχι Πέμπτη.

Ή πάλι, μπορούμε να το αφήσουμε τελείως, να μην πρήζω όλους εσάς αδέρφια και να μην ταλαιπωρώ τους διαχειριστές που δεν φταίνε σε τίποτα, (ίσως μάλιστα να μην έπρεπε να βάλω το θέμα, ίσως μιά κοσμικού τύπου συνάντηση να μην έχει καν θέση σε ένα Ορθόδοξο φόρουμ), μήπως μάλιστα να καταργούσαμε τελείως το τόπικ, να ζητούσα να διαγραφεί. Και να κανονίζαμε όσοι θέλουμε, από τηλεφώνου ή με π.μ. το τι ακριβώς θα κάναμε.

Ζητώ συγγνώμη από όλους σας αδέρφια μου για όλο αυτό το "αλαλούμ".. :(

Mουσκεμα τα κανες αλλα τελος παντων :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ας οψεται :8 :8 :8
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Συνάντηση στην Αθήνα στις 28 ή 29 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Τελικα σε βλεπω να τρω και ξυλο :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Συνάντηση στην Αθήνα στις 28 ή 29 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Dimitris39 έγραψε:Τελικα σε βλεπω να τρω και ξυλο :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Και θα το αξίζω κιόλας Δημήτρη! :mrgreen: :8
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Συνάντηση στην Αθήνα στις 28 ή 29 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

Μπορούμε - έστω και λίγοι- για ένα καφέ που λέει ο λόγος.....και χωρίς πρόγραμμα....ή πάμε να βρούμε το εκκλησάκι του Αγίου προφήτη Ελισσαίου, εκεί που πήγαινε ο άγιος Νικόλας ο Πλανάς,και ο Παπαδιαμάντης ήταν ψάλτης, μπορεί να έχει και εσπερινό, κάπου στη Πλάκα δεν είναι; Περιμένω λοιπόν τι θα αποφασίσετε....Πάντως αμα ΄΄ τι κάνετε εντελώς΄΄ δεν είστε εντάξει :smile:
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Συνάντηση στην Αθήνα στις 28 ή 29 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Οχι Παναγιωτη θελουνε να σε δειρουνε αυτοι ακου εμενα που σου λεω
ο Κυργιακος ολο δερνει
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Συνάντηση στην Αθήνα στις 28 ή 29 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Μ.Δ.Κ. έγραψε:Μπορούμε - έστω και λίγοι- για ένα καφέ που λέει ο λόγος.....και χωρίς πρόγραμμα....ή πάμε να βρούμε το εκκλησάκι του Αγίου προφήτη Ελισσαίου, εκεί που πήγαινε ο άγιος Νικόλας ο Πλανάς,και ο Παπαδιαμάντης ήταν ψάλτης, μπορεί να έχει και εσπερινό, κάπου στη Πλάκα δεν είναι; Περιμένω λοιπόν τι θα αποφασίσετε....Πάντως αμα ΄΄ τι κάνετε εντελώς΄΄ δεν είστε εντάξει :smile:
ΟΚ, μέσα, αν είναι κάπου κεντρικά εντάξει.

Αν συναντηθούμε κάπως νωρίς, ας πούμε κατά τις 5, μπορούμε να τα συνδυάσουμε.

Νάσαι καλά αδελφέ.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”