Μη ντρέπεστε , ας συστηθούμε μεταξύ μας !

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Μη ντρέπεστε , ας συστηθούμε μεταξύ μας !

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

aposal έγραψε:Καλώς ήρθες Μαρία στην παρέα μας!
Μια και έχεις γυρίσει όλα αυτά τα ωραία μέρη, καλόν είναι να γνωρίσεις και τα Ελληνικά!
Ευχαριστώ πολύ Απόστολε, καλώς σας βρήκα! Αν ευλογήσει ο Κύριος θα γίνει και αυτό. Σε ευχαριστώ και το εκλαμβάνω ως μια υπέροχη ευχή σου για μένα!
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
xrhstos88
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 6:35 am

Re: Μη ντρέπεστε , ας συστηθούμε μεταξύ μας !

Δημοσίευση από xrhstos88 »

Καλησπέρα,
ονομάζομαι Χρήστος και είμαι γεννηθείς το 1988.
Η καταγωγή μου είναι από το Αγρίνιο, και μεγάλωσα με την μητέρα μου, την γιαγιά μου (μητέρα της μητέρας μου), και το θείο μου (έναν εκ των 2 αδερφών της μητέρας μου).Ο πατέρας μου άφαντος, εμφανιζόταν κατά περιόδους 7 χρόνων!Δόξα τω θεό που είχα και τον θείο μου, διότι παρ'όλα τα κακά που έκανε στον εαυτό του, μου έδειξε πως με πίστη ξεπερνιούνται όλα.....
Τώρα ζω και σπουδάζω πληροφορική και επικοινωνίες στις Σέρρες στο έκτο και τελευταίο έτος μου, με τον Θεό βοηθό!
Μεγάλωσα δυστυχώς μακριά από την Εκκλησία, και τώρα κάνω τα πρώτα μου βήματα κοντά σε αυτήν.Γι'αυτό συγχωρέστε με, εάν θέλετε, για τα λάθη του χαρακτήρα μου,και σας διαβεβαιώνω ότι είμαι άνθρωπος που ακούει και δέχεται όλες τις απόψεις,διότι πιστεύω πως έτσι γίνομαι καλύτερος απεναντί σας.
Ένα σημαντικό κομμάτι της ζωής μου, είναι ένα χειρουργίο που έκανα τον Απρίλιο του 2007 (παγκρεατεκτομή και σπληνεκτομή), και από τότε παιδεύω τον εαυτό μου με διάφορα, μικρότερα, προβλήματα υγείας.Η αιτία του χειρουργίου ήταν ότι στην εφηβική μου ηλικία θεωρούσα το αλκοόλ ως μέσο αποδοχής.Τώρα "το βλέπω και αλλάζω δρόμο"!!!Σε γενικές γραμμές πάντως παραμένω υγειής.Ο Θεός μάλλον με φώτιζε κι ας μην το ζητούσα...
Τον ελεύθερό μου χρόνο μου αρέσει να τον περνάω με την σύντροφό μου και μέλλουσα γυναίκα μου.Είμαστε μαζί από τον Φεβρουάριο του 2007,δύο μήνες δηλαδή πριν το χειρουργίο.Αυτό πιστεύω πως ήταν θαύμα.Επίσης, μου αρέσει να ερευνώ στο internet για τα πάντα, σε σημείο που είχα μήνει μισός από την αφαγία μου, αλλά ακόμα περισσότερο μου αρέσει να γράφω κείμενα.Επίσης παίζω λίγο κιθάρα.
Πολλές φορές τυφλώνομαι από τα συναισθήματά μου,γι'αυτό τελευταία έχω αρχίσει να τα μετριάζω.Δόξα τω Θεό, που μου έδειξε τον σωστό δρόμο.
Έχω εργαστεί τρεις φορές εως τώρα, μία ως υποδοχέας(ρεσεψιόν) σε ξενοδοχείο στη Σαντορίνη πριν έρθω να σπουδάσω, μία ως βοηθώς μπάρμαν σε καφετέρια (κοινώς λατζιέρης!!!!) επίσης πριν τις σπουδές, και άλλη μία ως διαμοιραστής διαφημιστικών φυλαδίων κατά τη διάρκεια των σπουδών μου.
Γενικά είμαι ανήσυχος άνθρωπος και δεν μπορώ να κάθομαι...Δυστυχώς όμως, νιώθω πως έπεσα θύμα της καθημερινότητας και έχασα αρκετό χρόνο από τη ζωή μου κατά τη διάρκεια των σπουδών μου.Τώρα προσπαθώ να αλλάξω αυτό ακριβώς, χωρίς όμως να χάσω την ηρεμία!Και με τη βοήθεια του Θεού νιώθω πως τα καταφέρνω! :smile:
Τέλος, όνειρό μου είναι να κάνω όμορφη οικογένεια, με τη σύντροφό μου που αγαπώ με όλη μου τη ψυχή, σε καθαρό περιβάλλον!

Καλώς σας βρήκα και ο Θεός να μας έχει όλους καλά!

υγ:Ξανασυστήθηκα ελλειπώς σε ένα άλλο άρθρο.Συγχωρέστε με!θα είμαι πιο προσεκτικός!
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Μη ντρέπεστε , ας συστηθούμε μεταξύ μας !

Δημοσίευση από smarti »

Καλώς ήρθες Χρήστο!!
Καλή και ωφέλιμη παραμονή στο φόρουμ σου εύχομαι!!
Εύχομαι το όνειρο σου για μια οικογένεια, να γίνει με τη Βοήθεια Του Θεού, πραγματικότητα! Καλόν αγώνα!
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Re: Μη ντρέπεστε , ας συστηθούμε μεταξύ μας !

Δημοσίευση από iliasgr »

καλως ορισες συμπατριωτη Χρηστο,και καλη διαμονη.
ελεησον με ο Θεος
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Μη ντρέπεστε , ας συστηθούμε μεταξύ μας !

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Χριστός Ανέστη Αδελφέ!
Χαίρομαι που είσαι εδώ! Χαίρομαι που έβαλες τον Κύριό μας και Θεό μας στη ζωή σου. Οτι επιτρέπει για το καλό μας είναι. Σου εύχομαι υγεία! πνευματική, ψυχική και σωματική! Σου εύχομαι γρήγορα να ευλογηθεί η σχέση σου από τον Κύριό μας ώστε και ο καρπός της να είναι με ευλογία. Με εντυπωσίασες με την απλότητά σου και την κατάθεσή σου. Καλώς όρισες.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4405
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Μη ντρέπεστε , ας συστηθούμε μεταξύ μας !

Δημοσίευση από nickzark »

καλώς όρισες Χρήστο.
Άβαταρ μέλους
vivika
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 7:39 pm
Τοποθεσία: Βίβιαν@Ν.Φ.

Re: Μη ντρέπεστε , ας συστηθούμε μεταξύ μας !

Δημοσίευση από vivika »

xrhstos88 έγραψε:Καλησπέρα, ονομάζομαι Χρήστος
Καλωσόρισες Χρήστο!
Με τη βοήθεια πνευματικού θα μπορέσεις να βάλεις γερά θεμέλια.

Καλή συνέχεια να έχεις και ωφέλεια ψυχική και πνευματική από τη συμμετοχή σου.
(Μην ανησυχείς για τα αρχικά λάθη, κάποιοι από εμάς σε καλωσορίσαμε και στο θέμα που πρωτοέγραψες... :wink: )
«Γρηγορεῖτε καί προσεύχεσθε, ἵνα μή εἰσέλθητε εἰς πειρασμόν» Ματθ. κστ' 41
Ω Θεέ μου, δώσε μου τη δύναμη να αλλάξω αυτά που μπορώ, την υπομονή να αντέξω αυτά που δεν μπορώ,
και τη σοφία για να γνωρίζω τη διαφορά μεταξύ τους.
eikonikos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Greece

Re: Μη ντρέπεστε , ας συστηθούμε μεταξύ μας !

Δημοσίευση από eikonikos »

Γεια σου Χρήστο και από μένα.
Καλή επιτυχία στη σχολή σου.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 37320
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Μη ντρέπεστε , ας συστηθούμε μεταξύ μας !

Δημοσίευση από toula »

Καλωσόρισες Χρήστο στην παρέα μας ! Εύχομαι να βρεις εδώ ψυχική και πνευματική ωφέλεια ! Να είσαι πάντα καλά !!!
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Μη ντρέπεστε , ας συστηθούμε μεταξύ μας !

Δημοσίευση από stathis73 »

vivika έγραψε:
xrhstos88 έγραψε:Καλησπέρα, ονομάζομαι Χρήστος
Καλωσόρισες Χρήστο!
Με τη βοήθεια πνευματικού θα μπορέσεις να βάλεις γερά θεμέλια.

Καλή συνέχεια να έχεις και ωφέλεια ψυχική και πνευματική από τη συμμετοχή σου.
(Μην ανησυχείς για τα αρχικά λάθη, κάποιοι από εμάς σε καλωσορίσαμε και στο θέμα που πρωτοέγραψες... :wink: )
Ετσι .....+1000000000 :8 :8 :8 :8 :8 :8
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”