Εξωσωματική Γονιμοποίηση

Εδώ τίθενται Πνευματικά Ερωτήματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25165
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

gol έγραψε:ΕΔΩ ΠΑΝΤΩΣ FILOTA ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ 2 ΣΚΕΨΗ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΚ ΚΑΝΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΕΜΒΑΘΥΝΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΧΙ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΟΤΑΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΡΩΤΑ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΔΙΟΡΑΤΙΚΟΣ ΓΕΡΟΝΤΑΣ-ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ... ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΩ ΤΟΥΣ ΑΔΕΛΦΟΥΣ...
Δέσποινα, έχω την άποψη πως καλόν είναι να κάνεις ό,τι σου πει ο πνευματικός σου! Ανεξάρτητα από την πνευματική του κατάσταση!
Αν ο Θεός δει ότι έχεις διάθεση να κάνει υπακοή, έχοντάς Του εμπιστοσύνη, θεωρώ πως θα φωτίσει τον Γέροντα να σου δώσει την σωστή συμβουλή! Αν προσέρχεσαι όμως στον Γέροντα με θαυμασμό στην πνευματικότητά του, τότε ενδεχομένως να μην τον φωτίσει, αν κρίνει ότι ο θαυμασμός και η εμπιστοσύνη σου πηγαίνει στο κτίσμα και όχι στον Κτίστη!
Δεν νομίζω ότι υπάρχει σωστή ή λάθος συμβουλή!
Κάποιος πνευματικός είπε στη γυναίκα μου να προχωρήσει στην εξωσωματική και ένας άλλος είπε όχι!
Σημασία, κατά την άποψή μου έχει η διάθεση για υπακοή στα λόγια του πνευματικού και η εμπιστοσύνη στον Κύριό μας!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
ANISA
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Σεπ 05, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από ANISA »

gol έγραψε:ANISA ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ,ΤΟ 3 ΩΑΡΙΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΤΑ 3 ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ? ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ PM ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Σε μπέρδεψα λίγο ε? 8) οντως μπέρδεμα είναι η κατασταση...κατσε να γίνω λίγο πιο σαφής. Πριν την εξωσωμ. η γυναικα κάνει ενέσεις για να κατεβάσει περισσότερα ωάρια. οταν εγώ είδα ότι κατεβάσα 9 είπα το γιατρό στοπ. Πήγα στο Κέντρο. Πήραν τα 9ωάρρια που δεν είναι απαραίτητα όλα καλα για γονιμοποίηση. Από μένα γονομοποίησαν και τα 9. Δηλαδή είχα 9 εμβρυα. Οταν στα τοποθετούν μέσα σου, υποστηριζουν ότι αν βάλεις 3 έχεις περισσοτερες πιθανότητες σύλληψης. Αλλά στην πορεία το ένα το κάνουν έκτρωση γιατί η τριδυμια πλέον απαγορεύετε. Εγώ είπα όχι θα μου τοποθετήσετε μονο 2 και ας έχω λιγότερες πιθανότητες. Εγώ έκτρωση δεν κάνω. Οπως και έγινε αλλά σύλληψη δυστυχως δεν υπήρχε. Στην πορεία είχα άλλα 7 εμβρυα. Αυτά αν καταφερουν να ζήσουν κάνουν κυτταρικές διασπάσεις. Από τα 7 τα 4 δεν τα καταφεραν. Τωρα έχω 3 κατεψυγμένα έμβρυα (τι ψυχρό ακουγετε ε?) από τα οποία αν επιβιώσουν στην απόψυξη θα μου τα κάνουν εμφύτευση. Συνήθως δεν επιβιώνουν ή δεν επιβιώνουν όλα......Πίστευω να μπορεσα να σε καλύψω
gol
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από gol »

aposal έγραψε:
gol έγραψε:ΕΔΩ ΠΑΝΤΩΣ FILOTA ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ 2 ΣΚΕΨΗ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΚ ΚΑΝΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΕΜΒΑΘΥΝΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΧΙ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΟΤΑΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΡΩΤΑ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΔΙΟΡΑΤΙΚΟΣ ΓΕΡΟΝΤΑΣ-ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ... ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΩ ΤΟΥΣ ΑΔΕΛΦΟΥΣ...
Δέσποινα, έχω την άποψη πως καλόν είναι να κάνεις ό,τι σου πει ο πνευματικός σου! Ανεξάρτητα από την πνευματική του κατάσταση!
Αν ο Θεός δει ότι έχεις διάθεση να κάνει υπακοή, έχοντάς Του εμπιστοσύνη, θεωρώ πως θα φωτίσει τον Γέροντα να σου δώσει την σωστή συμβουλή! Αν προσέρχεσαι όμως στον Γέροντα με θαυμασμό στην πνευματικότητά του, τότε ενδεχομένως να μην τον φωτίσει, αν κρίνει ότι ο θαυμασμός και η εμπιστοσύνη σου πηγαίνει στο κτίσμα και όχι στον Κτίστη!
Δεν νομίζω ότι υπάρχει σωστή ή λάθος συμβουλή!
Κάποιος πνευματικός είπε στη γυναίκα μου να προχωρήσει στην εξωσωματική και ένας άλλος είπε όχι!
Σημασία, κατά την άποψή μου έχει η διάθεση για υπακοή στα λόγια του πνευματικού και η εμπιστοσύνη στον Κύριό μας!

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΔΕΛΦΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ.. ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕ ΦΩΤΙΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ :(
arxontopoulo
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 22, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από arxontopoulo »

ANISA έγραψε: Σε μπέρδεψα λίγο ε? 8) οντως μπέρδεμα είναι η κατασταση...κατσε να γίνω λίγο πιο σαφής. Πριν την εξωσωμ. η γυναικα κάνει ενέσεις για να κατεβάσει περισσότερα ωάρια. οταν εγώ είδα ότι κατεβάσα 9 είπα το γιατρό στοπ. Πήγα στο Κέντρο. Πήραν τα 9ωάρρια που δεν είναι απαραίτητα όλα καλα για γονιμοποίηση. Από μένα γονομοποίησαν και τα 9. Δηλαδή είχα 9 εμβρυα. Οταν στα τοποθετούν μέσα σου, υποστηριζουν ότι αν βάλεις 3 έχεις περισσοτερες πιθανότητες σύλληψης. Αλλά στην πορεία το ένα το κάνουν έκτρωση γιατί η τριδυμια πλέον απαγορεύετε. Εγώ είπα όχι θα μου τοποθετήσετε μονο 2 και ας έχω λιγότερες πιθανότητες. Εγώ έκτρωση δεν κάνω. Οπως και έγινε αλλά σύλληψη δυστυχως δεν υπήρχε. Στην πορεία είχα άλλα 7 εμβρυα. Αυτά αν καταφερουν να ζήσουν κάνουν κυτταρικές διασπάσεις. Από τα 7 τα 4 δεν τα καταφεραν. Τωρα έχω 3 κατεψυγμένα έμβρυα (τι ψυχρό ακουγετε ε?) από τα οποία αν επιβιώσουν στην απόψυξη θα μου τα κάνουν εμφύτευση. Συνήθως δεν επιβιώνουν ή δεν επιβιώνουν όλα......Πίστευω να μπορεσα να σε καλύψω
Η Ορθόδοξη Εκκλησία, δογματικά, θεωρεί το έμβρυο πλήρη ανθρώπινη οντότητα, από τη στιγμή της συλλήψεώς του. Το γεγονός ότι κάποια γονιμοποιημένα ωάρια (έμβρυα) πεθαίνουν/σκοτώνονται σε κάποιο στάδιο της εξωσωματικής δεν έχει σημασία;
Όπως αγαπάς!
gol
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από gol »

arxontopoulo έγραψε:
ANISA έγραψε: Σε μπέρδεψα λίγο ε? 8) οντως μπέρδεμα είναι η κατασταση...κατσε να γίνω λίγο πιο σαφής. Πριν την εξωσωμ. η γυναικα κάνει ενέσεις για να κατεβάσει περισσότερα ωάρια. οταν εγώ είδα ότι κατεβάσα 9 είπα το γιατρό στοπ. Πήγα στο Κέντρο. Πήραν τα 9ωάρρια που δεν είναι απαραίτητα όλα καλα για γονιμοποίηση. Από μένα γονομοποίησαν και τα 9. Δηλαδή είχα 9 εμβρυα. Οταν στα τοποθετούν μέσα σου, υποστηριζουν ότι αν βάλεις 3 έχεις περισσοτερες πιθανότητες σύλληψης. Αλλά στην πορεία το ένα το κάνουν έκτρωση γιατί η τριδυμια πλέον απαγορεύετε. Εγώ είπα όχι θα μου τοποθετήσετε μονο 2 και ας έχω λιγότερες πιθανότητες. Εγώ έκτρωση δεν κάνω. Οπως και έγινε αλλά σύλληψη δυστυχως δεν υπήρχε. Στην πορεία είχα άλλα 7 εμβρυα. Αυτά αν καταφερουν να ζήσουν κάνουν κυτταρικές διασπάσεις. Από τα 7 τα 4 δεν τα καταφεραν. Τωρα έχω 3 κατεψυγμένα έμβρυα (τι ψυχρό ακουγετε ε?) από τα οποία αν επιβιώσουν στην απόψυξη θα μου τα κάνουν εμφύτευση. Συνήθως δεν επιβιώνουν ή δεν επιβιώνουν όλα......Πίστευω να μπορεσα να σε καλύψω
Η Ορθόδοξη Εκκλησία, δογματικά, θεωρεί το έμβρυο πλήρη ανθρώπινη οντότητα, από τη στιγμή της συλλήψεώς του. Το γεγονός ότι κάποια γονιμοποιημένα ωάρια (έμβρυα) πεθαίνουν/σκοτώνονται σε κάποιο στάδιο της εξωσωματικής δεν έχει σημασία;

ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΔΕΛΦΕ ΜΗΝ ΘΕΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΔΕΛΦΗΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑΤΙ.
gol
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από gol »

ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΒΙΩΣΕ Η ΑΝΙSΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΞΕΙΣ ΑΔΕΛΦΕ
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

gol έγραψε:
arxontopoulo έγραψε:
ANISA έγραψε: Σε μπέρδεψα λίγο ε? 8) οντως μπέρδεμα είναι η κατασταση...κατσε να γίνω λίγο πιο σαφής. Πριν την εξωσωμ. η γυναικα κάνει ενέσεις για να κατεβάσει περισσότερα ωάρια. οταν εγώ είδα ότι κατεβάσα 9 είπα το γιατρό στοπ. Πήγα στο Κέντρο. Πήραν τα 9ωάρρια που δεν είναι απαραίτητα όλα καλα για γονιμοποίηση. Από μένα γονομοποίησαν και τα 9. Δηλαδή είχα 9 εμβρυα. Οταν στα τοποθετούν μέσα σου, υποστηριζουν ότι αν βάλεις 3 έχεις περισσοτερες πιθανότητες σύλληψης. Αλλά στην πορεία το ένα το κάνουν έκτρωση γιατί η τριδυμια πλέον απαγορεύετε. Εγώ είπα όχι θα μου τοποθετήσετε μονο 2 και ας έχω λιγότερες πιθανότητες. Εγώ έκτρωση δεν κάνω. Οπως και έγινε αλλά σύλληψη δυστυχως δεν υπήρχε. Στην πορεία είχα άλλα 7 εμβρυα. Αυτά αν καταφερουν να ζήσουν κάνουν κυτταρικές διασπάσεις. Από τα 7 τα 4 δεν τα καταφεραν. Τωρα έχω 3 κατεψυγμένα έμβρυα (τι ψυχρό ακουγετε ε?) από τα οποία αν επιβιώσουν στην απόψυξη θα μου τα κάνουν εμφύτευση. Συνήθως δεν επιβιώνουν ή δεν επιβιώνουν όλα......Πίστευω να μπορεσα να σε καλύψω
Η Ορθόδοξη Εκκλησία, δογματικά, θεωρεί το έμβρυο πλήρη ανθρώπινη οντότητα, από τη στιγμή της συλλήψεώς του. Το γεγονός ότι κάποια γονιμοποιημένα ωάρια (έμβρυα) πεθαίνουν/σκοτώνονται σε κάποιο στάδιο της εξωσωματικής δεν έχει σημασία;

ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΔΕΛΦΕ ΜΗΝ ΘΕΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΔΕΛΦΗΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑΤΙ.
Με ολο το σεβασμο στην αληθεια, ο "arxontopoulo" μιλησε σωστα.
Ειναι πραγματικοτητα το γεγονος οτι οχι μονο σκοτωνονται γονιμοποιημενα ωαρια,ζωντανα εμβρυα, αλλα συχνα διατηρουνται οσο το δυνατον περισσοτερο στη ζωη και χρησιμοποιουνται για πειραματα η ακομα και για διαφορα "προιοντα",ακομα και για την βιομηχανια καλλυντικων ! ! !
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
gol
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από gol »

ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΘΗΚΕ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕΛΠΩΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΤΗΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ANISA
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Σεπ 05, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από ANISA »

Καλημερα σας επειδη είδα ότι η απάντηση μου προβληματισε θα ήθελα να πω την γνωμη μου. Πολλές γυναικες που μένουν και φυσιολογικά έγκυες αποβάλουν κατά την πορεία της εγκυμοσύνης τους. Αυτο δεν νομιζω ότι είναι αμαρτια. Δεν είναι στο χέρι της γυναικας. Στην εξωσωματική το ζωντανο έμβρυο μπαίνει μεσα σου. Αν θελει ο Θεός να γίνει αυτό το θαυμα κρατιετε εκει. Αν θελει να σε βάλει και σε άλλες δοκιμασιες δεν κρατιετε. Ολα είναι θέλημα Θεού. Αυτή είναι η ταπεινη μου γνωμη. Οπώς επίσης πιστεύω ότι τίποτα δεν είναι δεδομένο. Δεν πιστεύω ότι μπορεί να καθοριστεί αν θα γίνεις μανα ή όχι. Ο Θεός βλέπει τις προσευχές μας, τα άγχη μας, και αναλογα κρίνει. Εγώ προσωπικά ΄πίστευω ότι όταν είδα τον άντρα μου να περνάει ότι πέρασε, είδα την αποτυχια στα ματια του, να θεωρεί τον εαυτό του άχρηστο ότι αυτό θα ήταν το μεγαλυτερο καλό που θα μπορούσα να κάνω. Να μπω σε αυτή την διαδικασια. Πάνω από όλα (ξέχασα να το αναφέρω) ότι πάντα θα ευχαριστούμε το Θεο που τον κράτησε γερο......Οσο για τον πνευματικό μου, επειδή μιλάω με δύο, και οι δύο μου είπαν το ίδιο πράγμα. . . Ακου ότι σου λέει ο γιατρός σου. Ο ένας μάλιστα είναι και διορατικός (πάτερ Αριστειδης-Μικρόπολη Δράμας) όταν με είδε πρώτη φόρα, μου είπε έχετε προβλήματα και αγωνίζεστε για κάτι έτσι δεν είναι? Του λεω απλά Ναι! Χωρίς να αναφέρω το πρόβλημα , μου λεει άκου και ακολουθησε τις υποδείξεις του γιατρού σου!!!!!Τι να πω έγω μετά? Οπώς επίσης και όταν πήγα στο Μοναστήρι του Αρχάγγελου Μιχαήλ στην Θάσο, πρίν την εξωσωματική και ζήτησα να με διαβασουν για να έχω την ευλογία, τους είπα τι θα έκανα. Το μόνο που μου είπαν ήταν τάξτο στον Αρχάγγελο και έλα να το βαπτίσεις εδώ. όπως και θα κάνω Πρώτα ο Θεός αν σύμβεί.....
Ζητώ συγνώμη αν προσβάλω τις γνώμες κάποιων. Λέω απλά τι περάσαμε και το δρόμο που ακολουθούμε!!!!!Και πάλι Συγνώμη.
Ξέχασα να πω κάτι. Αν δεν το βιώσεις και δεν το ζεις δεν μπορείς να το καταλάβεις!!!!!
spirosn
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: ΣΠΥΡΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΝ

Δημοσίευση από spirosn »

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε υγεία και καλή επιτυχία στις
προσπάθειές σας.Είμαι σίγουρος ότι ο Θεός θα ακούσει τις προσευχές σου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Ερωτήματα”