Λαχεία και Τζόκερ... Επιτρέπεται να συμμετέχουμε;

Εδώ τίθενται Πνευματικά Ερωτήματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
panos0
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από panos0 »

Να πω και εγω την γνωμη μου, ο "μανιακος τζογος" ειναι σιγουρα διαβολικος δεν υπαρχει αμφιβολια ολοι το ξερουμε, οταν ομως παιρνει καποιος ενα λαχειο μια φορα το χρονο πχ η παιζει ενα τζοκερ οταν εχει τζακποτ ενα μυθικο ποσο, δεν νομιζω οτι ειναι κακο, ισως ειναι απλα οκ... :D
Ισως να ειναι καλυτερο να μην παιζουμε "τυχερα", αφου τα επιχειρηματα του να μην παιρνουμε μερος νομιζω οτι στεκονται αρκετα καλυτερα.

Το θεμα παντως σηκωνει συζητηση, αλλα αυτη κατα την γνωμη μου ειναι η γενικη απαντηση.

Οσο αφορα τα λαχεια, τζοκερ κτλπ, σιγουρα ειναι φτιαγμενα για καποιο λογο, ολοι καταλαβαινουμε ποιον, ειναι και ο Ελληνας απο την φυση του τζογαδορος και....
Τα πολλα χρηματα δεν κανουν καλο, προσθετουν "νεα μετωπα μαχων" στον πιστο, γι' αυτο ο Θεος ξερει τι κανει, και εδω ακριβως "βαραινει" η συζητηση :sleepy1: , με ερωτηματα (που εχουν καποιες απαντησεις απο την αλλη μερια ομως) οπως "υπαρχει τυχη ωστε να παρω λαχειο?", "ελεημοσυνη με 200.000ε κερδισμενα, ή 200 δουλεμενα?" κτλπ
lazarr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 330
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 13, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Λάζαρος @ Περιστέρι

Δημοσίευση από lazarr »

panos0 έγραψε: "ελεημοσυνη με 200.000ε κερδισμενα, ή 200 δουλεμενα?" κτλπ
Μην ξεχνάς το δίλεπτο της χήρας αδελφέ, είναι προτιμότερο από τα πολλά περισσευούμενα :)
Χριστός γαρ εγήγερται, ευφροσύνη αιώνιος...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Ερωτήματα”