Λιβάνι - λιβάνισμα

Ότι έχει σχέση με την Ορθοδοξία γενικότερα.

Συντονιστές: konstantinoupolitis, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vasilikirimp »

παιδιά κάτι ακόμη που αναφέρθηκε πριν σχετικά με τι καντηλάκι.

Εγώ που λείπω από το σπίτι δεν φήνω αναμμένω καντηλάκι επίσης όταν το βράδυ επιστρέφω υπάρχουν και μέρες που δεν το ανάβω.
Όταν είναι ανμμένο και πάω για ύπνο τότε το σβήνω από φόβο.

Αν έπαιρνα μια εικονήσα με φωτάκι και το έβαζα να ανάβει πειράζει ή θεωρείτε λάθος;
gol
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από gol »

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΒΑΣΕ ΠΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΧΕΙΣ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ...ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΕ ΜΗ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΒΡΑΧΗΚΥΚΛΩΜΑ ΚΑΙ ΠΙΑΣΕΙ ΦΩΤΙΑ? Η ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...
ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΝΤΗΛΑΚΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΝΑ ΑΝΕΜΙΖΟΥΝ Η ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΑ ΚΡΙΝΕ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΒΑΛΤΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΩΤΑΚΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΕ ΜΑΣ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΑΣ! ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΔΕΛΦΟΣ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΕΙ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΝΤΗΛΙΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ΤΟ ΚΑΤ΄ΕΞΟΧΗΝ ΠΕΔΙΟΝ ΔΡΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ,ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
(Γέροντας Επιφάνιος)
Άβαταρ μέλους
evagelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Τετ Μαρ 28, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Η Π Α!!!!

Δημοσίευση από evagelia »

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΝΤΗΛΑΚΙΑ ΣΚΕΠΑΣΜΕΝΑ ΜΕ ΓΥΙΑΛΙ Η ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΗΝΑ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vasilikirimp »

gol έγραψε:ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΒΑΣΕ ΠΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΧΕΙΣ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ...ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΕ ΜΗ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΒΡΑΧΗΚΥΚΛΩΜΑ ΚΑΙ ΠΙΑΣΕΙ ΦΩΤΙΑ? Η ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...
ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΝΤΗΛΑΚΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΝΑ ΑΝΕΜΙΖΟΥΝ Η ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΑ ΚΡΙΝΕ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΒΑΛΤΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΩΤΑΚΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΘΕΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΕ ΜΑΣ ΤΗ ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΑΣ! ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΔΕΛΦΟΣ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΕΙ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΚΑΝΤΗΛΙΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ΔΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΠΟΤΕ ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΑ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ

ΟΤΑΝ ΛΕΙΠΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΝΟΙΚΤΟ Η ΝΑ ΚΑΙΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΤΗΛΑΚΙ
ΚΑΤ'ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΜΕΝΟ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ορθοδοξία”