Υποδοχή Ιερού Σκηνώματος Αγίας Μεγαλομάρτυρος Βαρβάρας

Ότι έχει σχέση με την Ορθοδοξία γενικότερα.

Συντονιστές: konstantinoupolitis, Συντονιστές

Απάντηση
theodore
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Υποδοχή Ιερού Σκηνώματος Αγίας Μεγαλομάρτυρος Βαρβάρας

Δημοσίευση από theodore »

Αδέρφια μεγάλη ευλογία θα πάρουμε.Εχθές το έμαθα που είχα πάει με την Αποστολική ΔΙακονία.
Μπάινοντας στον Ι.Ναό ,εχθές Σάββατο, αντίκρυσα την θαυματουργή εικόνα.Δεν έχω λόγια να σας πω.Μας μίλησε ο πάτερ για το εκκλησάκι μέσα στο ναό και για θαύματα της Αγίας Βαρβάρας.Τα μάτια μου ζεματούσαν, Θολώσαν από τα δάκρυα.Λες και ήμουν κι εγώ παρών εκεί και τα ζούσα.Ένιωσα το βάρος των αμαρτίων μου και κάθε λεπτό που παιρνούσε ταξίδευε η καρδιά μου σε Εκείνον.Ενιωθα την Αλήθεια αλλά δεν την έβλεπα.Η ΚΑΡΔΙΆ ΜΟΥ έβλεπε πολύ καθαρά,σαν να ήταν μάρτυρας σε αυτά τα θαύματα.Τα μάτια μου δεν σταματούσαν να "τρέχουν". Όσο δεν έβλεπαν τα μάτια μου από τα δάκρυα τόσο καθαρότερα έβλεπε η καρδιά μου και αισθανόταν την μεγάλη ΑΛΗΘΕΙΑ των θαυμάτων αυτών, που έλεγε ο Πάτερ.


Η ψυχή μου, όταν βγήκα, ήταν σαν να είχε φορέσει καινούργια ρούχα.Πόσο ωραία αισθανόμουν...Τι γλυκύτητα γεύτηκα.
Τι άλλο "Κύριε" μου και Θεέ μου θα μου δώσεις; Σε μένα τον ανάξιο...σε μένα τον τόσο μικρό,,,Σε μένα τον τόσο αμαρτωλό...;

Συγνώμην "Κύριε" μου.


------------------------------------------------------------
πληροφορίες για το πρόγραμμα δείτε εδώ:
http://www.apostoliki-diakonia.gr/index_gr.asp
Τα αδύνατα παρ΄ ανθρώποις δυνατά παρά τω Θεώ.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25044
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Υποδοχή Ιερού Σκηνώματος Αγίας Μεγαλομάρτυρος Βαρβάρας

Δημοσίευση από aposal »

Το πρόγραμμα αναφέρει ότι η υποδοχή θα γίνει την Κυριακή 10/5/2015 στις 18:30 στον ΙΝ Αγίας Βαρβάρας στον ομώνυμο Δήμο Αττικής.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ορθοδοξία”