«Φτιάξτε μια παγκόσμια αλυσίδα προσευχής και σώστε τον τόπο σας»

Καθημερινά πνευματικά μηνύματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

«Φτιάξτε μια παγκόσμια αλυσίδα προσευχής και σώστε τον τόπο σας»

Δημοσίευση από Domna »

«Φτιάξτε μια παγκόσμια αλυσίδα προσευχής και σώστε τον τόπο σας»

Θέλησα να σας μιλήσω για το κακό που έρχεται, που είναι τόσο γρήγορο και τόσο εφιαλτικό, που τα παιδιά Μου κρύβουν τα μάτια τους, για να μην το δουν, κλείνουν τα αυτιά τους, για να μην το ακούσουν, κλείνουν την καρδιά τους, για να μην καταλάβουν τι γίνεται και ζουν μια ψεύτική υπόσχεση των πονηρών τεχνασμάτων του σατανά μέσα από δικές μου χαμένες εικόνες και που πολλοί σας λένε ότι δήθεν όλα θα πάνε καλά, μην στεναχωριέστε!
Θέλω να ζητήσω απ’ όλους να φτιάξετε μια αλυσίδα αγάπης πάνω από τον τόπο σας, πάνω από το έθνος σας, πάνω απ’ όλο τον κόσμο. Μια αλυσίδα αγάπης, που θα σας ενώνει η δική Μου πίστη και ο δικός Μου έρωτας. Αν το κάνετε αυτό, πολλοί τόποι θα σωθούν και δεν θα υποστούν αυτή την καταστροφή, που έχει ετοιμάσει ο Εωσφόρος με τους πονηρούς δαίμονές του.
Σας ζητώ να προσεύχεστε κάθε τρεις ώρες, αρχίζοντας από τις 6 το πρωί, αφού πρώτα Με δοξολογήσετε για τη ζωή που σας έδωσα. Κάθε τρεις ώρες να Μου αφιερώνετε λίγα λεπτά, να Με ομολογείτε Πατέρα σας και να Μου ζητάτε το Άγιό Μου Πνεύμα και να μιλάτε στον Γιό Μου, να σας σπλαχνιστεί και να σας σκεπάσει.
Κάθε τρεις ώρες: Στις 6:00, στις 9:00,στις 12:00,στις 15:00,στις 18:00,στις 21:00.
Είναι ώρες σημαδιακές, γιατί η κάθε μία ώρα της Εκκλησίας Μου έχει και ένα μεγάλο νόημα στη ζωή μας. Δεν θέλω να λέτε πολλά λόγια. Θέλω μονάχα να αφήνετε την καρδιά Σας να μιλάει. Κουράστηκα και κλείνω πια τα αυτιά Μου στα πολλά λόγια που Μου λένε, που δεν τα πιστεύουνε.
Κι εσείς αναγνωρίζετε, όταν θέλετε να εκφράσετε την αγάπη σας στον σύζυγό σας, ότι μια λέξη είναι αρκετή για να τον ζεστάνει. Πολλές φορές τα πολλά σας λόγια μάλλον τον κουράζουν, γιατί δεν σας πιστεύει. Έτσι λοιπόν κι Εγώ θέλω λίγα λόγια αγάπης.
Πάρτε το κομποσχοινάκι σας, ο καθένας σας ξέρει τι αξία έχει αυτός ο τρόπος προσευχής και λέτε απλά:
«Κύριε, Ιησού Χριστέ, ελέησον με». Πείτε το τριάντα τρεις φορές, για να θυμάστε την υπέρτατη θυσία του Γιού Μου, που έζησε τριάντα τρία χρόνια κοντά σας.
«Κύριε, Ιησού Χριστέ, ελέησον με», λέγετέ το τακτικά στις 6:00, στις 9:00,στις 12:00,στις 15:00,στις 18:00,στις 21:00. Θέλω να συναντιέται εκείνες τις ώρες όλος ο κόσμος, όλοι μαζί, σαν να ανάβετε όλοι μαζί ένα κερί. Ένα κερί αγάπης, ελέους, ευσπλαχνίας, και θα Μου ζητάτε να σας σώσω. Αυτή η φωτιά θα καίει τον σατανά και θα καταστρέφει τα πονηρά του τεχνάσματα.

Απόσπασμα από κήρυγμα του π.Ελπιδίου


http://mapysak.blogspot.com/2013/06/blo ... st_17.html
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Μηνύματα”